رونمایی از گوشی مفهومی وان‌پلاس ۱۱

همانطور که انتظار داشتیم، ساعاتی قبل گوشی مفهومی وان‌پلاس ۱۱ رسما رونمایی شد که مهم‌ترین ویژگی آن، بهره‌گیری از سیستم خنک‌کننده‌ی مایع موسوم به Active CryoFlux است.

در این زمینه می‌توانیم به سیستم‌های خنک‌کننده‌ی مایع استفاده شده در کیس‌های کامپیوترها اشاره کنیم که حالا وان‌پلاس همان تکنولوژی را بسیار کوچک کرده و موفق شده در این گوشی استفاده کند. در قلب این سیستم خنک‌کننده، یک میکروپمپ پیزوالکتریکی سرامیکی قرار دارد که مایع را از لوله‌های بین بخش‌های بالایی و پایینی بدنه‌ی گوشی به گردش درمی‌آورد. میکروپمپ کمتر از ۰.۲ سانتی‌متر مربع از فضای دستگاه را اشغال می‌کند.

وان‌پلاس می‌گوید این سیستم خنک‌کننده می‌تواند دمای گوشی را تا ۲.۱ درجه کاهش دهد و به لطف همین موضوع بازی‌های مختلف می‌توانند ۳-۴ فریم‌ بیشتر در هر ثانیه ارائه دهند. حین شارژ شدن هم دمای بدنه ۱.۶ درجه کاهش پیدا می‌کند. دیگر تفاوت‌های این مدل نسبت به مدل معمولی عمدتا مربوط به ویژگی‌های ظاهری است. پنل پشتی این گوشی لوله‌های تعبیه شده در بدنه را نشان می‌دهد که البته از نورپردازی هم بهره می‌برند. در اطراف ماژول دوربین هم نوار LED تعبیه شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا وان‌پلاس برای گوشی‌های خود از این فناوری استفاده خواهد کرد یا نه. در سال ۲۰۲۰ شرکت وان‌پلاس از یک گوشی مفهومی رونمایی کرد که شیشه‌ی قرار گرفته روی ماژول دوربین تیره می‌شد و با این کار دوربین‌ها مخفی می‌شدند. اما این فناوری هیچوقت به گوشی‌های این شرکت راه پیدا نکرد. باید خاطرنشان کنیم گوشی‌های مفهومی عمدتا برای به رخ کشیدن توانایی‌های فنی شرکت‌ها ساخته می‌شوند و بسیاری از این مشخصه‌ها هیچوقت به دست کاربران معمولی نمی‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما