سرویس بلو توییتر در سیستم عامل IOS با قیمت بالاتر عرضه شد

سرویس توییتر بلو به‌خاطر کارمزد 30 درصدی اپل در اپ استور، در iOS با قیمت ماهانه 11 دلار عرضه می‌شود.

با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، نسخه جدید سرویس توییتر بلو با قیمت بالاتر و با قابلیت دریافت تیک آبی از راه رسید. اما عمر این سرویس کوتاه بود؛ چرا که دردسرهای زیادی برای توییتر به‌همراه داشت، تا جایی که این شبکه اجتماعی عرضه آن را متوقف کرد. حالا توییتر می‌خواهد دوباره از دوشنبه این سرویس را در اختیار کاربران قرار دهد، اما این‌بار با قیمتی بالاتر در نسخه iOS.

براساس رشته توییتی که توسط توییتر منتشر شده است، این سرویس با قیمت ماهانه 11 دلار در نسخه iOS و قیمت 8 دلار در نسخه وب از راه می‌رسد. علت قیمت بالاتر نسخه iOS به 30 درصدی کارمزدی برمی‌گردد که اپل از توسعه‌دهندگان در اپ استور دریافت می‌کند و در گذشته چنین موضوعی پیش‌بینی شده بود.

دریافت تیک آبی در توییتر بلو با ثبت شماره تلفن

کاربران با خرید سرویس Twitter Blue دوباره به تیک آبی دسترسی پیدا می‌کنند، اما برای نمایش آن در پروفایل خود باید ابتدا شماره تلفن خود را ثبت کنند. از سوی دیگر اگر کاربری تصمیم به تغییر هندل (نام کاربری)، نام نمایشی یا تصویر پروفایل خود بگیرد، تیک آبی را از دست می‌دهد و پس از بررسی مجدد حساب، تیک آبی برمی‌گردد.

به گفته مدیر محصول توییتر، «استر کرافورد» ثبت شماره تلفن پیش از دریافت تیک آبی در نسخه جدید سرویس بلو، برای جلوگیری از جعل هویت الزامی شده است.

در کنار تیک آبی، کاربران در توییتر بلو به چندین قابلیت دیگر از جمله امکان ویرایش توییت‌ها، آپلود ویدیوهای فول اچ‌دی و همچنین Reader Mode دسترسی پیدا می‌کنند. به گفته توییتر، ویژگی‌هایی مانند تبلیغات کمتر و اولویت‌بندی در جست‌و‌جوها و پاسخ‌ها در آینده نزدیک از راه می‌رسند.

توییتر همچنین در رشته توییت خود اعلام کرده است که تیک طلایی را جایگزین برچسب «Official» کنونی برای کسب‌وکارها می‌کند. این شبکه اجتماعی همچنین در ادامه به حساب‌های دولتی و چندجانبه‌گرا، تیک خاکستری اضافه می‌کند.

باید منتظر ماند و دید کاربران تا چه اندازه از نسخه جدید سرویس توییتر بلو استقبال می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما