۸ سریال لغوشده که یک شبکه جدید به آن‌ها فرصت دوباره داد

لغو‌ ساخت ادامه یک سریال تلویزیونی از سوی شبکه تولیدکننده، عموما بین مخاطبان موجی از ناامیدی و سرخوردگی را پدید می‌آورد. برای مثال، لغو سریال‌هایی مانند «فریکس اند گیکس» یا «سنس ۸» که پتانسیل‌های خاص خود را داشتند، باعث شد بسیاری از مخاطبان خشمگین شوند و بخشی دیگر رسما اعتراض خود را اعلام کنند. در این میان، برخی از سریال‌های تلویزیونی آن‌قدر خوش‌شانس بوده‌اند که پس از لغو ادامه ساخت‌شان در یک شبکه از طریق شبکه‌های دیگر شانسی دوباره به دست آورده‌اند؛ این سریال‌ها توانسته‌اند در شبکه‌ای دیگر دوباره مخاطبانشان را دور هم جمع کنند.

۸. پروژه میندی (The Mindy Project)

خالق: میندی کالینگ
بازیگران: میندی کالینگ، کریس مسینا، اد ویکس
سال انتشار: ۲۰۱۲
امتیاز IMDb به سریال: ۷.۵ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۶ از ۱۰۰
«پروژه مندی» یکی از موفق‌ترین سریال‌های تلویزیونی‌ای بود که تا به امروز ساخته شده است. این سریال به روایت داستان میندی لاهیری می‌پردازد، متخصص زنان که در کار خود بسیار موفق است، اما زندگی شخصی بی‌ثباتی دارد و در عشق و عاشقی هم بدشانس است. در نهایت او تصمیم می‌گیرد عادت‌های بد خود را کنار بگذارد تا احساس بهتری داشته باشد و مرد رویاهایش را پیدا کند.

این سریال در سال ۲۰۱۲ از شبکه‌ی فاکس پخش شد و به مدت سه فصل ادامه پیدا کرد. در نهایت، شبکه‌ی فاکس احساس کرد که سریال آن‌طور که انتظارش را داشته با استقبال مواجه نشده، بنابراین پخش آن متوقف شد. خوشبختانه، شبکه‌ی هولو در نهایت تصمیم گرفت تا این سریال را برای ۳ فصل دیگر ادامه دهد و بالاخره این سریال در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید.

۷. پرورش شکست‌خورده (Arrested Development)

خالق: میچل هورویتز
بازیگران: جیسون بیتمن، پورشه د روسی، ویل ارنت
سال انتشار: ۲۰۰۳
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۷ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵ از ۱۰۰
این سریال کمدی موفق که به کارگردانی میچل هورویتز ساخته شده به روایت داستانی درباره‌ی خانواده‌ی بلوث می‌پردازد، خانواده‌ای فوق‌العاده بخیل و ثروتمند که با مشکلات مالی زیادی مواجه می‌شوند. در این سریال که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ از شبکه‌ی فاکس پخش شد و ۳ فصل به طول انجامید جیسون بیتمن هم به ایفای نقش پرداخته است.

با این حال، علیرغم اینکه «پرورش شکست خورده» به شدت مورد توجه منتقدان قرار گرفت، آن‌طور که انتظار می‌رفت مورد استقبال بینندگان قرار نگرفت و شبکه‌ی فاکس هم پخش آن را متوقف کرد. هفت سال بعد، نتفلیکس دوباره این سریال را مورد بررسی قرار داد و دو فصل جدید از آن را تولید کرد که تا پایان سال ۲۰۱۹ پخش شدند و همان بازیگران در آن به ایفای نقش پرداختند.

۶. اسکرابس (Scrubs)

خالق: مایکل سبیلر
بازیگران: زاک براف، سارا چالک، نیل فلین
سال انتشار: ۲۰۰۱
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۴ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۳ از ۱۰۰
زک براف، سارا چالک، دونالد فایسون، نیل فلین، کن جنکینز، جان سی مک‌گینلی و جودی ریس در سریال کمدی «اسکرابس»، به ایفای نقش پرداخته‌اند. سریالی بی‌نظیر که به روایت داستان خدمه‌ی یک بیمارستان می‌پردازد.

این سریال در سال ۲۰۰۱ به مدت هفت فصل از شبکه‌ی NBC پخش شد تا اینکه به دلیل امتیاز پایین، این شبکه پخش آن را متوقف کرد اما بعدها شبکه‌ی ABC تصمیم گرفت این سریال را ادامه دهد بنابراین فصل هشتم آن در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. هر چند قرار بود این فصل به عنوان فصل پایانی سریال عمل کند اما فصل نهم و آخر آن هم منتشر شد و در نهایت پخش سریال برای همیشه در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید.

۵. پروژه مد (Project Runway)

خالق: الی هالزمن
بازیگران: هایدی کلوم، تیم گان
سال انتشار: ۲۰۰۴
امتیاز IMDb به سریال: ۷.۴ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۷ از ۱۰۰
هایدی کلوم و تیم گان مجری سریال «پروژه مد» بودند، یک مجموعه تلویزیونی بی‌نظیر که در آن شرکت کنندگان هر هفته باید با هم رقابت کنند تا بتوانند پول کافی برای راه اندازی خط تولید خود را به دست بیاورند.

این مجموعه برای اولین بار در دسامبر ۲۰۰۴ از شبکه‌ی براوو پخش شد و تا سال ۲۰۰۸ هم پخش آن ادامه پیدا کرد. بعد از آن به مدت ۱۱ فصل از شبکه‌ی لایف تایم پخش شد و در سال ۲۰۱۹ شبکه‌ی براوو دوباره ۳ فصل دیگر از آن را پخش کرد. با این حال، در فصل‌های آخر، کلوم و گان حضور نداشتند، زیرا هر دوی آن‌ها بر روی پروژه‌های دیگری کار می‌کردند و بنابراین کارلی کلوس و کریستین سیریانو جایگزین آن‌ها شدند.

۴. دختران گیلمور (Gilmore Girls)

خالق: ایمی شرمن پالادینو
بازیگران: لورن گراهام، الکسیس بلدل
سال انتشار: ۲۰۰۰
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۲ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
لورن گراهام و الکسیس بلدل در سریال «دختران گیلمور» نقش لورلای و روری را ایفا می‌کردند، مادر و دختر جوانی که در کانکتیکات زندگی می‌کنند. این سریال که کارگردانی‌اش را ایمی شرمن پالادینو بر عهده داشت، اولین بار در سال ۲۰۰۰ از شبکه WB پخش شد و پخش آن ۶ فصل پیاپی به طول انجامید اما پس از ادغام شبکه‌ی WB با UPN، شبکه‌ی CW پخش آن را ادامه داد.

فصل هفتم و آخرین فصل این سریال هم در سال ۲۰۰۷ پخش شد. نه سال بعد، نتفلیکس یک سریال ۴ قسمتی را بر اساس همین سریال تهیه کرد که باز هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

۳. بروکلین نه نه (Brooklyn Nine-Nine)

خالق: دن گور، مایکل شور
بازیگران: سمبرگ، آندره بروگر، تری کروس
سال انتشار: ۲۰۱۳
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۴ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
«بروکلین نه نه» یکی از معدود سریال‌هایی است که نشان داده اگر به یک سریال شانس دوباره‌ای داده شود می‌تواند خوش بدرخشد. این مجموعه تلویزیونی کمدی پلیسی که توسط دن گور و مایکل شور ساخته شد در سال ۲۰۱۳ از شبکه‌ی فاکس به نمایش درآمد و اندی سمبرگ و آندره بروگر در آن به ایفای نقش پرداختند.

سریال «بروکلین نه نه» به روایت داستان جیک پرالتا می‌پردازد یک کارآگاه لاابالی اما باهوش از منطقه ۹۹ بروکلین که باید با همکاران و فرمانده‌اش کاپیتان ریموند هولت کنار بیاید. «بروکلین نه نه» به مدت پنج فصل از شبکه‌ی فاکس پخش شد و بعد از آن فاکس به طور ناگهانی پخش آن را متوقف کرد. البته خوشبختانه NBC وارد عمل شد و این سریال توانست برای ۳ فصل دیگر هم ادامه پیدا کند.

۲. بافی قاتل خون‌آشام‌ها (Buffy the Vampire Slayer)

خالق: جاس ویدون
بازیگران: سارا میشل گلر، دیوید بورناز، ست گرین
سال انتشار: ۱۹۹۷
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۳ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۸۵ از ۱۰۰
سارا میشل گلر در سریال «بافی قاتل خون‌آشام‌ها» در نقش بافی سامرز به ایفای نقش پرداخته است، نوجوانی که به مبارزه با خون‌آشام‌ها و نیروهای تاریکی می‌پردازد که مردم را هدف قرار می‌دهند.

این سریال که هم اکنون به یک سریال کلاسیک تبدیل شده، از فیلمی به همین نام محصول سال ۱۹۹۲ الهام گرفته شده و توسط جاس ویدون ساخته شده است. پنج فصل اول این سریال از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ از شبکه‌ی WB پخش شد. اما بعدها پخش دو فصل آخر آن را شبکه‌ی UPN بر عهده گرفت.

۱. لوسیفر (Lucifer)

خالق: تام کاپینوس
بازیگران: تام الیس، لورن جرمن، کوین آلخاندرو
سال انتشار: ۲۰۱۶
امتیاز IMDb به سریال: ۸.۱ از ۱۰
امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
تام الیس در سریال تلویزیونی لوسیفر که به کارگردانی تام کاپینوس ساخته شده به ایفای نقش پرداخته است. این سریال به روایت داستان شخصیت کمیکی می‌پردازد که توسط نیل گیمن، سم کیث و مایک درینگنبرگ خلق شده است. لوسیفر که از جهنم خسته شده و دیگر تحمل آنجا را ندارد، به لس آنجلس می‌آید تا ببیند که دنیای فانی چگونه است و چرا مردم تا به این حد به آن اهمیت می‌دهند و به آن دل می‌بندند.

اما وقتی وارد لس آنجلس می‌شود سعی می‌کند از مهارت‌های خود برای کمک به ماموران پلیس استفاده کند. این سریال در سال ۲۰۱۵ از شبکه‌ی فاکس پخش شد، اما توانست تنها برای ۳ فصل ادامه پیدا کند. یک ماه بعد، نتفلیکس، پخش سه فصل دیگر از این سریال را بر عهده گرفت که در طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ پخش شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *