۲ ویژگی گلکسی S23 اولترا که باید الگوی آیفون 15 قرار بگیرد

چند هفته قبل سامسونگ از گوشی‌های سری گلکسی S23 رونمایی کرد که در این میان طبیعتا گلکسی S23 اولترا مهم‌ترین مدل محسوب می‌شود. گوشی‌های سری گلکسی S سامسونگ همواره رقیب مستقیم آیفون‌ها هستند و با وجود اینکه ماه‌ها تا معرفی سری آیفون ۱۵ فاصله داریم، در ادامه به ۲ ویژگی گلکسی S23 اولترا می‌پردازیم که اپل برای این گوشی‌ها باید از آن‌ها الگوبرداری کند.

دوربین پریسکوپی

آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس با دوربین جدیدی از راه رسیدند. این دو گوشی به جای دوربین همیشگی ۱۲ مگاپیکسلی، از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی بهره می‌برند. به طور کلی آیفون‌ها از نظر عکاسی حرف زیادی برای گفتن دارند و سری آیفون ۱۴ هم از این قاعده مستثنا نیستند. در زمینه‌ی کیفیت عکاسی و فیلمبرداری، آیفون ۱۴ پرو مکس و گلکسی S23 اولترا رقیب قدرتمندی برای یکدیگر محسوب می‌شوند ولی در رابطه با زوم، بدون هیچ تردیدی گوشی سامسونگ حرف اول را می‌زند.

این گوشی در کنار دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری، از دوربین پریسکوپی با زوم ۱۰ برابری هم بهره می‌برد. این در حالی است که آیفون ۱۴ پرو مکس فقط دارای یک دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری است. بنابراین دیگر زمان آن رسیده که حداقل یکی از مدل‌های سری آیفون ۱۵ به دوربین پریسکوپی مجهز شود. خوشبختانه در این زمینه شایعات زیادی منتشر شده و به نظر می‌رسد سال آینده این مشخصه عملی خواهد شد.

افزایش حافظه داخلی برای مدل پایه


امسال مدل پایه S23 پلاس و S23 اولترا با ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی راهی بازار شده‌اند و دیگر خبری از حافظه ۱۲۸ گیگابایتی برای این دو گوشی نیست. البته متاسفانه این ارتقا برای S23 ارائه نشده که مطمئنا این تصمیم برای افزایش آمار فروش مدل پلاس و اولترا اتخاذ شده است. البته به نظر می‌رسد حجم بالای عکس‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی در این تصمیم تاثیرگذار بوده است.

اگرچه قرار نیست آیفون ۱۵ پرو مکس با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار شود، ولی باید بگوییم همین حالا هم عکس‌های ProRAW هرکدام حدود ۵۰ تا ۱۰۰ مگابایت از ظرفیت گوشی را اشغال می‌کنند. با توجه به این شرایط، اپل باید برای مدل‌های معمولی سری آیفون ۱۵ هم حافظه ۱۲۸ گیگابایتی را کنار بگذارد. اما باید ببینیم آیا اپل حاضر است این تصمیم را بگیرد یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما