گوگل و انویدیا از معامله‌‌ی اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت نگران هستند

به نظر می‌رسد که مایکروسافت بار دیگر با موج جدیدی از نگرانی‌ها در رابطه با قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد مواجه است. هرچند این بار، این نگرانی‌ها از سوی گوگل و انویدیا، دو کمپانی فناوری بزرگ و تأثیرگذار در دنیا، ارائه شده‌اند.

از زمانی که این معامله در اوایل سال ۲۰۲۲ اعلام شده، شرکت‌های خاصی نسبت به تاثیر آن بر صنعت بازی و فراتر از آن شک و تردید داشته‌، با این حال طرف‌هایی که به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌گیرند، مخالفت‌های جدی‌تری داشته‌اند. به همین دلیل مایکروسافت در چند ماه گذشته تلاش‌های خود را برای رفع این نگرانی‌ها بیشتر کرده است. در واقع با داشتن بتسدا تحت نظارت خود، مایکروسافت با تکمیل قرارداد جدید خود قصد دارد که تاثیر بیشتری بر صنعت بازی داشته باشد.

حال طبق گزارشی جدید، گوگل و انویدیا نیز نسبت به بزرگترین خرید مایکروسافت تاکنون ابراز نگرانی کرده‌اند. منابع ادعا می‌کنند که انویدیا بر نیاز به دسترسی کاملا برابر و آزادانه به بازی‌ها تاکید کرده، اما لازم به ذکر است که نماینده‌ی این شرکت به طور مستقیم با این خرید مخالفت نکرده است. از طرفی نگرانی‌های انویدیا توسط گوگل نیز به اشتراک گذاشته شد و به نظر می‌رسد که این دو شرکت نگران هستند که مایکروسافت به طور بالقوه تاثیر بیش از حدی در حوزه‌ی بازی‌های ابری، بازی‌های موبایلی و سرویس‌های اشتراکی داشته باشد. اگرچه مایکروسافت ادعا می‌کند که نگرانی‌های وسیع‌تر این خرید را درک نمی‌کند.

دیوید کادی (David Cuddy)، سخنگوی مایکروسافت، به گزارش منتشر شده واکنش نشان داد و گفت:

ما آماده‌ی رسیدگی به مسائل مطرح شده توسط سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی بازار یا رقبا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این قرارداد با اطمینان بسته می‌شود. ما می‌خواهیم که مردم دسترسی بیشتری به بازی‌ها داشته باشند، نه کمتر.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت با هشدار اتحادیه‌ی اروپا در رابطه با خرید اکتیویژن بلیزارد مواجه شد
گفتنی است در حالی که سونی، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، اتحادیه‌ی اروپا، گوگل، انویدیا و تعدادی دیگر از شرکت‌ها، نگرانی‌های خود را در مورد این قرارداد ابراز کرده‌اند، برزیل، صربستان، عربستان سعودی و شیلی قبلا خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرده‌ و انتظار می‌رود که تعدادی از کشورهای دیگر نیز از این روند پیروی خواهند کرد. البته در حال حاضر هیچ چیز قطعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما