گوشی‌های سری گلکسی S23 از قابلیت آپدیت بی‌وقفه پشتیبانی نمی‌کند

به گزارش وب‌سایت SamMobile، قابلیت آپدیت بی‌وقفه که یکی از بهترین قابلیت‌های سیستم‌عامل اندروید به حساب می‌آید در سری گلکسی S23 در دسترس قرار دارند.

آپدیت بدون وقفه یکی از قابلیت‌های بسیار مفید اندروید به حساب می‌آید که به کاربران اجازه می‌دهد بدون اینکه نیاز باشد تمام فعالیت‌ها را روی گوشی متوقف کنند، آپدیت را روی گوشی دریافت و نصب کنند. اگرچه این قابلیت بسیار ضروری است اما شرکت‌های بزرگی مثل سامسونگ از آن پشتیبانی نمی‌کنند. همچنین این قابلیت به کاربران این اجازه را می‌دهد تا به شرایط پایدار سابق بازگردند چرا که آپدیت روی یک دیسک جدا نصب می‌شود.

از زمانی که خبرهایی پیرامون سری گلکسی S23 شکل گرفت تا قبل از رونمایی آن‌ها، همچنان انتظار می‌رفت سامسونگ قابلیت آپدیت بی‌وقفه را به گوشی‌های پرچم‌دار مورد انتظار خود اضافه کند که اکنون و با رونمایی رسمی از این گوشی‌ها می‌بینیم که چنین اتفاقی نیفتاده است. این در حالی است که گفته می‌شد در اندروید ۱۳، گوشی‌های سامسونگ به اجبار این قابلیت را دریافت خواهند کرد. حالا اما به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای قصد دارد با رابط کاربری One UI 6.0 قابلیت آپدیت بی‌وقفه را به گلکسی S23 و سایر گوشی‌های خود اضافه کند. این رابط کاربری هم در زمانی نامشخص در سال جاری برای گوشی‌های سامسونگ عرضه خواهد شد.

یکی از دلایلی که باعث شده سامسونگ خیلی به عرضه‌ی قابلیت آپدیت بی‌وقفه برای گوشی‌هایش تمایل نشان ندهد، نگرانی از بابت حافظه‌ی داخلی بوده است. یکی از ضعف‌های این قابلیت کاربردی دقیقا این است که حافظه‌ی داخلی را به شدت اشغال می‌کند و از این حیث برای هر گوشی که حافظه‌ی داخلی محدودی دارد اصلا گزینه‌ی مناسبی محسوب نمی‌شود.

اما این موضوع برای گوشی‌های پرچم‌داری که غالبا حداقل ۲۵۶ گیگابایت حافظه‌ی داخلی دارند نباید مشکل‌ساز باشد. البته سامسونگ می‌تواند حجم اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی را هم کمتر کند چرا که آن‌ها چیزی حدود ۵۰ گیگابایت از حجم گوشی را بدون نصب هیچ اپ دیگری اشغال می‌کنند. البته این ۵۰ گیگابایت برای S23 اولترا است چون حجم اپ‌های سیستمی در گلکسی S22 اولترا چیزی در حدود ۳۰ گیگابایت بود.

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل قصد ندارد سامسونگ را مجبور به اضافه کردن این قابلیت به گوشی‌هایش کند. حال باید دید آیا خود سامسونگ با One UI 6.0 تصمیم به اضافه کردن این قابلیت به محصولاتش می‌گیرد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما