کمک کردن اتحادیه اروپا برای توسعه استارتاپ‌های فناوری با حداقل بودجه ۱.۱۳ میلیارد یورویی

شورای نوآوری اروپا (EIC) در سال ۲۰۲۳ با بودجه‌ای ۱.۱۳ میلیارد یورویی از استارتاپ‌های فناوری برای توسعه بازارهای جدید حمایت می‌کند.

شورای نوآوری اروپا (EIC) قصد دارد در سال ۲۰۲۳ بودجه‌ای ۱.۶ میلیارد یورویی در اختیار دانشمندان و مبتکرانی قرار دهد که روی توسعه فناوری‌های نوآورانه کار می‌کنند. حدود ۷۰ درصد این بودجه یعنی رقمی بالغ بر ۱.۱۳ میلیارد یورو در حمایت از استارتاپ‌ها و برای توسعه بازارهای جدید صرف خواهد شد.

این برنامه گامی کوچک ولی در عین حال مهم رای استارتا‌پ‌های فناوری محسوب می‌شود و می‌تواند به رشد بازارهای جدیدی در این حوزه کمک کند. با این حساب شتاب‌دهنده‌های EIC، استارتاپ‌های فناوری و شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورسی SME مورد حمایت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرند که قدمی مثبت در این زمینه محسوب می‌شود.

اتحادیه اروپا از استارتاپ‌های فناوری حمایت می‌‌کند

در برنامه تصویب شده توسط شواری نوآوری اروپا به این موضوع اشاره شده است که به صورت مشخص، ۵۲۵ میلیون یورو به استارتاپ‌هایی که فناوری‌های آینده را توسعه می‌دهند و به اهداف استراتژیک اتحادیه اروپا کمک می‌کنند، اختصاص داده می‌شود. حوزه‌های مورد توجه شامل نشانگرهای زیستی برای بیماری سرطان، آلودگی زدایی با هدف مدیریت بیماری‌های همه‌گیر، موضوعات مرتبط با ذخیره انرژی، محورهای مرتبط با اجزای کوانتومی و نیمه هادی، کشاورزی انعطاف پذیر، فناوری‌های فضایی و ابتکارهای دیگری مرتبط با اهداف استراتژیک اتحادیه اروپا در اولویت دریافت این کمک‌های مالی قرار می‌گیرند.

در برنامه مشخص شده قرار است ۶۱۳ میلیون یورو نیز به نوآوری‌های دیگر در سایر زمینه‌ها اختصاص داده شود. برنامه کاری EIC برای سال آینده میلادی، سه هدف مهم دیگر را دنبال می‌کند که قابل توجه هستند. این اهداف مهم افزایش استفاده از استعدادها در استارتاپ‌ها، حمایت بیشتر از نوآوران خانم و تسهیل همکاری بین تامین‌کنندگان خصوصی و دولت است.

تا به امروز، پشتیبانی EIC نتایج قابل توجهی را به همراه داشته است و گام جدید می‌تواند دستاوردهای بیشتری به همراه داشته باشد. با بودجه درنظر گرفته شده توسط شورای نوآوری اروپا می‌توان امید داشت که سال آینده میلادی در حوزه‌های ذکر شده شاهد نوآوری‌هایی باشیم. با این وجود برخی معتقدند که ۱.۱۳ میلیارد یورو پول زیادی به نظر می‌رسد ولی هنوز برای ایجاد تغییرات بزرگ کم است. تحلیلگرانی که این رقم را مقدار کمی می‌دانند می‌گویند تنها در سال ۲۰۲۱، یکی از شرکت‌های خصوصی در بخش فناوری برای پیشبرد کار خود مجبور شد ۸.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند. با این وجود موافقان چنین برنامه‌هایی این قدم کوچک را گامی مهمی و کلیدی می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین دیدگاه