کاهش یافتن تغییرات iOS 17 توسط شرکت اپل به دلایل ساخت هدست های واقعی

بلومبرگ می‌گوید مهندسان اپل درحال‌حاضر عمده تمرکز خود را روی هدست این شرکت گذاشته‌اند، بنابراین iOS 17 یک آپدیت بزرگ نخواهد بود.

گزارشی تازه می‌گوید آپدیت بعدی سیستم‌عامل موبایل اپل یعنی iOS 17، تغییرات بزرگ کمتری نسبت انتظارات اولیه این شرکت خواهد داشت. دلیل این اتفاق ظاهراً تمرکز مهندسان اپل روی توسعه هدست واقعیت ترکیبی است.

«مارک گرمن» از بلومبرگ در گزارش جدیدی اعلام کرده است که با توجه به عرضه هدست AR/VR اپل در سال 2023، مهندسان این شرکت کمتر روی سایر سیستم‌عامل‌ها از جمله iOS 17 و iPadOS 17 تمرکز کرده‌اند. او می‌گوید iOS 17 با اسم رمز داخلی Dawn درنهایت احتمالاً فقط چند تغییر بزرگ داشته باشد.

گرمن می‌گوید اپل تمرکز خود را روی توسعه xrOS گذاشته است که سیستم‌عامل هدست این شرکت خواهد بود. این خبرنگار معتبر می‌گوید حتی macOS 14 هم با اسم رمز Sunburst تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته است و انتظار نمی‌رود که به‌روزرسانی چندان بزرگی باشد.

اپل نمی‌خواهد بر سر هدست خود ریسک کند

در مجموع به‌نظر می‌رسد که اپل حساب ویژه‌ای روی هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود باز کرده باشد. این شرکت سال‌هاست که روی این محصولات کار می‌کند و حالا فقط چند ماه مانده به عرضه اولین محصول از این دسته‌بندی، ظاهراً تمام توان مهندسان این شرکت به ساخت این هدست معطوف شده است.

iOS 14 و iOS 16 که به‌ترتیب در سال‌های 2020 و 2022 معرفی شدند، جدیدترین آپدیت‌های بزرگ سیستم‌عامل موبایل اپل بودند. در این میان، iOS 15 آپدیت نسبتاً کوچک‌تری بود و انتظار می‌رود که iOS 17 هم شرایط مشابهی داشته باشد. افزون‌براین، حتی watchOS 10 هم احتمالاً توجه کافی را از سوی توسعه‌دهندگان اپل دریافت نخواهد کرد. این شرکت طبق برنامه همیشگی باید در WWDC 2023 از سیستم‌عامل‌های جدید خود رونمایی کند.

چند روز پیش «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور امور اپل در یادداشت جدیدی مدعی شده بود که اپل می‌تواند هدست واقعیت ترکیبی خود را در خود WWDC 2023 معرفی کند، هرچند گرمن نظر دیگری دارد. این محصول احتمالاً قیمتی در حدود 2000 دلار خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما