کال آو دیوتی وارزون ۲ جایگزین وارزون ۱ نخواهد شد؛ بازی نخست سر جای خود می‌ماند

چیزی تا عرضه بازی وارزون ۲ (Warzone 2.0) باقی نمانده‌است. با این حال یکی از سؤال‌های اصلی طرفداران این است که چه اتفاقی برای شماره ۱ این مجموعه خواهد افتاد. حال اکتیویژن اعلام کرده که عرضه بازی وارزون ۲ باعث نابودی شماره ۱ نخواهد شد. بلکه اینطور که به نظر می‌رسد اکتیویژن قصد دارد شماره ۱ را نیز زنده نگه دارد.

بازی ندای وظیفه: وارزون (Call of Duty Warzone) نامش به وارزون کالدرا (Caldera) تغییر کرده و همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد. طبق چیزی که اکتیویژن گفته در هنگام عرضه بازی وارزون ۲ این شرکت قصد دارد تا عنوان اول را نیز دوباره عرضه کند. شما می‌توانید بازی وارزون ۲ را از ۲۴ آبان (۱۶ نوامبر) به صورت رایگان تجربه کنید.

از زمان عرضه به بعد، تمرکز اصلی شرکت سازنده یعنی ریون (Raven) روی وارزون ۲ خواهد بود. این شرکت قول یک عرضه خوب را برای وارزون ۲ داده است. از طرفی قرار شده اکوسیستم رایگان این بازی مؤثر عمل کرده و نیازی به تراکنش‌های درون برنامه‌ای نباشد. بازی وارزون ۱ به مدت چند روز در دسترس نخواهد بود. سپس در تاریخ ۷ آذر دوباره ما شاهد شماره ۱ این مجموعه خواهیم بود.

زمانی که بلیزارد اعلام کرد بازی اورواچ ۱ به طور کامل از دسترس خارج خواهد شد، بسیاری از کاربران وارزون نگران شدند. در مورد بلیزارد به این شکل بود که تمامی آیتم‌های دریافتی به عنوان جدید انتقال پیدا می‌کرد. این در صورتی است که انتقال آیتم‌ها در وارزون وجود ندارد. به همین علت کاربران نگران دستاوردهای خود بودند. حال بازیکنان همچنان به تمام آیتم‌های خود در کلدرا دسترسی خواهند داشت. در حال حاضر سیستم پیشرفت بازیکنان در وارزون ۲ تنها به جنگاوری مدرن ۲ (Modern Warfare 2) وابسته است.

عنوان وارزون به شدت در دنیای گیمینگ پرطرفدار است. مخصوصاً شماره ۱ که در ابتدای قرنطینه عرضه شد و توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. اکتیویژن نیز در این مدت برای وارزون عملکرد خوبی داشته و توانسته این بازی را زنده نگه دارد. بحث اصلی اینجاست که وارزون ۲ باید راه را ادامه دهد. حال باید دید که اکتیویژن در این بازی چه تغییراتی ایجاد کرده تا حس یک شماره جدید را به کاربران القا کند.

البته به دلیل رایگان بودن وارزون، ریون نیازی به تلاش زیاد برای قانع کردن کاربران قدیمی ندارد. با این حال برای تداوم و زنده ماندن مجموعه وارزون نهایت تلاش شرکت سازنده مورد نیاز است. در حال حاضر رقبای بسیار زیادی برای وارزون وجود داشته و این بازی نیاز به نوآوری دارد تا در دنیای گیمینگ باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما