کار استودیوی ناتی داگ با آنچارتد تمام شده و ساخت لست آو آس ۳ قطعی نیست

با توجه به موفقیت سری بازی‌های لست آو آس و سریال اقتباسی آن، طرفداران ممکن است که منتظر خبر تایید ساخت نسخه‌ی سوم این مجموعه باشند. این اتفاق ممکن است رخ دهد و ظاهرا یک طرح کلی از داستان نوشته شده، با این حال استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) در حال حاضر هیچ تصمیمی به طور قطعی نگرفته است.

بازی بعدی سری لست آو آس در واقع یک اثر چندنفره است که طبق گفته‌ی استودیوی سازنده جاه‌طلبانه‌ترین بازی آن تاکنون است. نیل دراکمن (Neil Druckmann)، خالق این سری و یکی از روسای ناتی داگ، به تازگی بیان کرده که این بازی چندنفره‌ فصل دیگری در جهان لست آو آس است. با این حال او در مورد دنباله‌ای برای لست آو آس ۲ حرف خاصی برای گفتن نداشته است. او گفته که فقط به این خاطر که لست آو آس یک سری موفق است، قرار نیست که نسخه‌های زیادی از آن تولید شود. همانطور که می‌دانید ناتی داگ نیز قبلا اعلام کرده که با وجود موفقیت تجاری عظیم مجموعه‌ی آنچارتد، کار این استودیو با آن تمام شده است.

دراکمن می‌گوید:

تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که در ناتی داگ، ما بسیار خرسندیم که ناشر ما سونی است به این معنی که سونی بودجه‌ی ساخت بازی‌های ما را تامین می‌کند، از ما حمایت می‌کند و ما متعلق به آن هستیم. آن‌ها همیشه از ما در راستای پیروزی از علایق خود حمایت کرده‌اند.

فقط به دلیل موفقیت‌آمیز بودن چیزی، مردم فکر می‌کنند که فشار زیادی وجود دارد و ما باید حتما دنباله‌ بسازیم. با این حال اینطور نیست. برای ما، سری آنچارتد بسیار موفق و از طرفی نسخه‌ی چهارم یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های ما بود اما ما می‌توانیم بگوییم که کارمان با آن تمام شده است.

با توجه به این، ناتی‌ داگ ظاهرا می‌تواند از سری لست آو آس دور شده و به پروژه‌های دیگری بپردازد که شایعات در مورد آن‌ها کم نیست. هرچند دراکمن در ادامه بیان کرده که این استودیو اگر داستانی به اندازه‌ی کافی جذاب داشته باشد، یک نسخه‌ی دیگر از لست آو آس خواهد ساخت:

این به ما بستگی دارد که آیا می‌خواهیم این سری را ادامه دهیم یا نه. روند کاری ما همان چیزی است که در زمان ساخت قسمت دوم به آن پایبند بودیم. یعنی اگر بتوانیم داستانی شایسته داشته باشیم که مانند بازی اول و دوم، پیام و بیانیه‌ای جهانی در مورد عشق داشته باشد، سپس ما آن را روایت خواهیم کرد. اگر نتوانیم چیزی را ارائه کنیم، در هر صورت یک پایان بسیار قوی با قسمت دوم خواهیم داشت و این پایان سری نیز خواهد بود.

در نهایت گفتنی است که فقط به این دلیل که ناتی داگ برنامه‌ای برای ساخت قسمت جدیدی از آنچارتد ندارد و این اتفاق می‌تواند برای لست آو آس نیز رخ دهد، قرار نیست تا با این آی‌پی‌ها خداحافظی کنیم. در رابطه با آنچارد، ناتی داگ اعلام کرده که ایده‌ی ساخت نسخه‌ی پنجم توسط یک استودیوی خارجی روی میز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما