چرا فیلم هری پاتر و محفل ققنوس بهترین قسمت مجموعه هری پاتر است

«هری پاتر و محفل ققنوس» (Harry Potter and the Order of the Phoenix) ممکن است اقتباس کاملی از منبع خود نباشد، یا جزییات زیادی را از کتاب اصلی کم کرده باشد و در عین حال اولین فیلمی شناخته شود که لحن بسیار تیره‌تری نسبت به قسمت‌های دیگر داشت، اما هنوز هم نکات مثبت زیادی دارد که باید به آن‌ها توجه شود. با توجه به جزییات زیادی که در کتاب وجود داشت، «محفل ققنوس» به یک اقتباس سینمایی شگفت‌انگیز تبدیل شد اما نقدهای منفی زیادی درباره‌ش نوشته شد و مورد کم‌لطفی قرار گرفت.

۱. هری پاتر در «محفل ققنوس» از بقیه‌ی قسمت‌ها بهتر ظاهر می‌شود

تمام فیلم‌های «هری پاتر» تقریبا به طور مداوم تمرکزشان روی هری است. با این حال، این فیلم بیشتر حالت ذهنی هری را نشان می‌دهد و به مخاطب درک بهتری از شخصیت اصلی این فرنچایز ارائه می‌کند. علاوه بر این که دنیل رادکلیف ظرافت بی‌نظیری از قدرت بازیگری خود نشان می‌دهد، «محفل ققنوس» بیش از دیگر قسمت‌ها بر احساس تنهایی، سردرگمی و پشیمانی هری تاکید می‌کند.

۲. در قسمت «هری پاتر و محفل ققنوس» بازیگران کاملا متناسب با نقش‌هایشان انتخاب شدند

در «محفل ققنوس» شاهد یک دسته از شخصیت‌های جدید هستیم که برای اولین بار به این فرنچایز معرفی شده‌اند. از جمله لونا لاوگود (با بازی ایوانا لینچ)، نیمفادورا تانکس (با بازی ناتالیا تنا) و دلوریس آمبریج (با بازی ایملدا استونتون). هر کدام کاملا با نقش‌های جدیدشان سازگاری داشتند و به نظر می‌رسید که هیچ کس دیگری نمی‌توانست جایشان را بگیرد. ایملدا استونتون آنقدر خوب بود که در حال حاضر اغلب به عنوان یکی از منفورترین شخصیت‌های فیلم شناخته می‌شود.

۳. بین قسمت‌های طنز و جدی تعادل خوبی برقرار است

مرگ سدریک در پایان قسمت «جام آتش» (Goblet of Fire)، لحن بسیار تیره‌تری را برای فیلم بعدی بوجود آورد. خاطره‌انگیزترین لحظات «محفل ققنوس» شامل تنبیه بدنی ظالمانه‌ی آمبریج، اختلال اضطراب پس از سانحه‌ی هری پس از وقایع قبرستان و البته مرگ سیریوس است. با این حال، فیلم با چند سکانس خنده‌دار به موقع مانند دوقلوهای ویزلی و صحنه‌ی بوسیدن چو با این سیاهی مقابله می‌کند.

۴. روابط دوستانه

هر سال در هاگوارتز تنش‌هایی بین گروه دوستان بوجود می‌آمد. به خصوص سال قبل با وجود اضطراب فراوان نوجوانان در «جام آتش» . با این حال دوستی‌ها در طول این فیلم قوی‌تر از همیشه به نظر می‌رسند. تشکیل یک ارتش دامبلدور، منجر به بوجود آمدند لحظاتی واقعا دلگرم‌کننده بین گروه دوستان می‌شود. علاوه بر اینها شاهد صحنه‌های تاثیرگذار زیادی بین هری و سیریوس، به خصوص از کریسمس در گریمولد خواهیم بود.

۵. رابطه‌ی ولدمورت با هری

اگرچه ولدمورت (با بازی رالف فاینز) رسما از پایان فیلم قبلی وارد این قسمت شد، اما در این فیلم شاهد بازی بیشتر شخصیت شرور او هستیم. همچنین، تمام نشانه‌های ظریف، ارتباط بیشتر و نگران‌کننده‌ی هری با ارباب تاریکی را نشان می‌دهد. این نشانه‌ها ممکن است کوتاه باشند، اما برای اولین بار در این فرنچایز احساس خطر واقعی را به شما القا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما