چرا باید از محافظ لنز دوربین برای موبایل استفاده کنیم

بسیاری از گوشی‌های موبایل دوربین‌های بسیار خوبی دارند و همین موبایل‌ها قیمت‌های بالایی نیز دارند. پس مراقبت درست از دوربین گوشی‌های موبایل اهمیت زیادی دارد و باید حتما به آن دقت کنیم. به همین دلیل بسیاری از افراد به سراغ استفاده از محافظ لنز دوربین برای گوشی‌های موبایل خود می‌روند و ما نیز در این مطلب درست و یا غلط بودن این کار را بررسی خواهیم کرد.

گلس محافظ لنز دوربین چیست؟

همان‌طور که صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند برای ما اهمیت بالایی دارند و ما نیز برای محافظت از آن‌ها به سراغ استفاده از گلس‌ها و یا همان محافظ‌های صفحه نمایش می‌رویم؛ سالم ماندن دوربین گوشی موبایل نیز اهمیت دارد. به همین دلیل طی چند سال گذشته برخی شرکت‌ها اقدام به ساخت محافظ‌های دوربین برای گوشی موبایل کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که برخی از این گلس‌ها کیفیت عکس‌برداری را تا حد بالایی کاهش می‌دهند و به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند که از آن‌ها استفاده نکنند. با این وجود اگر از گلس‌های خوب و اصلی (غیرفیک) در این رابطه استفاده کنید، به هیچ وجه درگیر چنین مشکلاتی نخواهید شد. همچنین تصور برخی دیگر از افراد بدین شکل است که شیشه‌ی قرار گرفته روی لنز دوربین‌ها ضدخش است و نیازی به استفاده از چنین محافظ‌هایی نخواهند داشت که این دیدگاه نیز تقریبا اشتباه است!

مزایا و معایب استفاده از محافظ لنز دوربین برای گوشی‌های موبایل

به عقیده‌ی بسیاری از فعالان حوزه تکنولوژی و افرادی که روی این زمینه تحقیق کرده‌اند، استفاده از محافظ دوربین برای گوشی‌های موبایل در دنیای امروز یک امر تقریبا ضروری است. از طرفی قیمت گوشی‌های موبایل بالا رفته و آسیب دیدن دوربین آن‌ها هزینه‌های هنگفتی برای ما خواهد داشت.

همچنین قیمت محافظ‌های لنز دوربین تقریبا بالا نیست و خرید آن‌ها برای بسیاری از افراد آسان است. حال اگر هنوز شک دارید که استفاده از چنین محصولاتی درست است و یا خیر، بهتر است که مزایا و معایب این محصول را با هم بررسی کنیم تا شما نیز بتوانید در نهایت به راحتی تصمیم خود را بگیرید.

الف) مزایای استفاده از محافظ لنز دوربین برای گوشی‌های موبایل


برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این محصولات عبارتند از:

محافظت از لنز دوربین شما در برابر خط و خش‌ها و یا حتی آسیب‌های بیشتر
ضخامت پایین
طول عمر بالا
قابلیت نصب آسان
ضد لک و ضد چربی و ضد بخار
نماندن هیچ اثری پس از جداسازی از لنز دوربین
عدم ایجاد مزاحمت برای نصب قاب
همخوانی کامل با دوربین گوشی موبایل

ب) معایب استفاده از محافظ لنز دوربین برای گوشی‌های موبایل

قطعا مزایای استفاده از این محصول از معایب آن بیشتر است؛ اما خب هیچ محصولی بدون عیب نیست. پس بهتر است که با برخی از معایب آن آشنا شویم:

وجود جنس‌های تقلبی زیاد در بازار
کدر شدن برخی از محصولات در گذر زمان
برخی از جنس‌های تقلبی روی کیفیت عکس‌برداری نیز تاثیر می‌گذارند!
کمبود محافظ لنز دوربین برای برخی از گوشی‌های موبایل خاص
قیمت بالای برخی از برندها
محافظ‌های لنز پلاستیکی اصلا قابلیت استفاده ندارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما