چرا از ماوس پد استفاده کنیم؟

ماوس‌پدها جزو کالاهایی هستند که اکثر افراد به شکل یک کالای تزئینی به آن‌ها نگاه می‌کنند. برخی نیز فقط برای زیباتر شدن میز کار خود به سراغ آن‌ها می‌روند. با این وجود ماوس‌پدها علاوه بر کمک به شما برای راحتی بیشتر و کار کردن آسان‌تر با ماوس، از خط و خش افتادن میز شما نیز بر اثر تکان خوردن زیاد ماوس جلوگیری می‌کنند. از طرف دیگر تا حرف خرید ماوس‌پد در میان می‌آید، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ماوس‌پد فقط برای افراد گیمر است و باقی افراد هیچ نیازی به آن‌ها ندارند که این فرضیه نیز به صورت کامل اشتباه است.

چرا باید به سراغ خرید ماوس‌پد‌ها برویم؟

ماوس‌پد یک وسیله جانبی کامپیوتری است که ممکن است به نظر شما یک کالای اضافی روی میز کار باشد که می‌تواند تفاوت زیادی را در فضای کاری شما ایجاد کند. پدهای ماوس یک سطح ثابت برای حرکت صاف دست شما فراهم می‌کنند و در عین حال از میز و لوازم جانبی شما در برابر سایش و پارگی محافظت می‌کنند. ماوس پدهای نرم بافته شده به دلیل قیمت مقرون به صرفه و تنوع در سایز بسیار محبوب هستند. اگر دوام کالا برای شما در اولویت باشد، نسخه‌های با روکش سخت نیز گزینه‌ای عالی هستند.

از طرف دیگر وجود یک ماوس‌پد گیمینگ خوب برای دوست‌داران بازای‌های رایانه‌ای یک امر کاملا ضروری و حیاتی است. آن‌ها بیشتر زمان خود را صرف بازی می‌کنند و در نتیجه باید از بهترین کالاهای ممکن در جهت رفاه حال خود و همچنین سلامتی بیشتر بهره ببرند. حال باید به سراغ بررسی مزایای استفاده از ماوس‌پدها برویم تا متوجه شویم که آن‌ها برای ما خوب هستند و یا خیر.

مزایای استفاده و خرید ماوس‌پد

ماوس‌پدها هم مانند هر کالای دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارند. از آن جایی که تعداد معایب آن‌ها به قدری پایین است که حتی به تعداد انگشتان یک دست نیز نمی‌رسد، به سراغ بررسی مهم‌ترین مزایای استفاده از ماوس‌پدها در زندگی امروز بشر می‌رویم. به این ترتیب مهم‌ترین مزایای خرید و استفاده از ماوس‌پدها عبارتند از:

الف) تمیز و سالم ماندن ماوس

اگر شما هم تاکنون از ماوس خود بدون وجود ماوس‌پد استفاده کرده‌اید، می‌دانید که بخش زیرین ماوس شما پر از خط و خش و کثیفی شده است. در نتیجه با وجود حتی یک ماوس‌پد ساده و کوچک شما دیگر نگران کثیف شدن و یا خراب شدن بخش پایینی ماوس خود نخواهید بود.

ب) محافظت از میز کار شما

همه افراد دوست دارند که از یک میز کار تمیز و سازماندهی داده شده استفاده کنند. با استفاده از ماوس‌پد دیگر میز شما تمیز خواهد بود و مکان ماوس و یا حتی کیبورد شما به صورت دائمی مشخص می‌شود.

پ) کار کردن آسان‌تر با ماوس

بسیاری از میزهای کار دارای سطحی لیز هستند که باعث می‌شود ماوس ما نتواند به راحتی روی آن‌ها حرکت کند و از طرفی دست ما نیز روی ماوس به خوبی مسلط نباشد. ماوس‌پدهای طبی و ساده بهترین راه‌حل برای حل این مشکل هستند.

ت) زیباتر شدن میز کار

ماوس‌پدها انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. یکی از کاربردهای مهم آن‌ها، زیباتر کردن محیط کار شماست. برخی از آن‌ها بزرگ‌تر از بقیه هستند و می‌توانند میز کار شما را با نور خود زیباتر کنند. این ماوس‌پدها علاوه بر جای ماوس، جای کیبورد و مانیتور شما را نیز مشخص می‌کنند و می‌توانند روی بخش بزرگی از میز شما پهن بشوند و به آن بخش جلوه‌ی زیبا و خاصی را بدهند.

ث) تاثیر مستقیم روی سرعت کار گیمرها

سرعت برای گیمرها در هر حالتی یک اولویت است. آن‌ها برای هر چیزی مثل اینترنت و ماوس و موارد دیگر به دنبال بهترین کیفیت و سرعت هستند. با خرید ماوس‌پد مخصوص گیم، دیگر نگران هیچ چیز نباشید. سرعت کار شما با ماوس با کمک چنین ماوس‌پدهایی به شدت افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید با خیال راحت از بازی‌های رایانه‌ای لذت ببرید.

انواع ماوس‌پدها

ماوس‌پدها در دسته‌بندی کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. کاربرد اصلی آن‌ها در هر سه دسته یکی خواهد بود، اما قطعا هر مورد ویژگی‌های خاص‌تری را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهند. حال شما باید علاوه بر کاربردهای کلی ماوس‌پد، نیازهای خاص خود را نیز در نظر بگیرید تا راحت‌تر بتوانید به سراغ خرید ماوس‌پد مخصوص به خود بروید. سه دسته‌ی اصلی ماوس‌پدها عبارتند از:

۱) ماوس‌پدهای عادی

ماوس‌پدهای معمولی و عادی در واقع همان ماوس‌پدهایی هستند که همه‌ی ما حداقل یک بار آن‌ها را دیده‌ایم. آن‌ها ویژگی خاصی ندارند، اما تمام نیازهای عادی شما از یک ماوس‌پد را برآورده می‌کنند. قیمت این کالاها کاملا نرمال و مقرون به صرفه است.

۲) ماوس‌پدهای طبی

ماوس‌پدهای طبی که آن‌ها را ارگونومیک نیز می‌نامند، جهت جلوگیری از آسیب به مچ و مفاصل دست ساخته شده‌اند. ویژگی اصلی این کالا وجود یک بخش به نام استراحتگاه دست روی آن‌ است. اگر شما هم به صورت طولانی مدت از ماوس خود استفاده می‌کنید و هدف اصلی شما بازی کردن نیست، ما به شما خرید ماوس‌پدهای ارگونومیک را پیشنهاد می‌کنیم. دقت داشته باشید که این کالا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛ در غیر این صورت استفاده از آن هیچ مزیتی برای شما نخواهد داشت!

۳) ماوس‌پدهای گیمینگ

برخلاف نام آن‌ها که ماوس‌پد گیمینگ است، کاربرد آن‌ها فقط به گیمرها محدود نمی‌شود. اگر شما هم با رایانه‌ی خود کارهای سنگین و طولانی انجام می‌دهید و کیفیت و اندازه‌ی بزرگ ماوس‌پد برای شما در اولویت است، باید به سراغ این ماوس‌پدها بیایید. ویژگی بارز این کالاها اندازه‌ی بزرگ‌تر از معمول آن‌هاست. نکته قابل توجه این است که با توجه به کاربرد و اندزه‌ی خاص آن‌ها، قیمتی کمی بالاتر از ماوس‌پدهای عادی و ارگونومیک دارند که کاملا قابل قبول و پذیرش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما