پخش سریال لایو اکشن یاکوزا در پاییز امسال از آمازون پرایم

شرکت آمازون (Amazon) به تازگی یک سریال لایو اکشن بر اساس سری بازی‌های موفق یاکوزا برای پرایم ویدیو (Prime Video) معرفی کرده است.

این سریال اوریجینال با عنوان Like a Dragon: Yakuza و شامل شش قسمت، توسط ماساهارو تاکه (Masaharu Take) کارگردانی می‌شود که بیشتر برای ساحت سریال درام کارگردان برهنه شناخته شده است. این سریال جدید در ژاپن ساخته می‌شود و ریوما تاکه‌ئوچی (Ryoma Takeuchi)، در آن نقش کازوما کیریو (Kazuma Kiryu) را برعهده خواهد گرفت. این سریال در آمازون پرایم در بیش از ۲۴۰ کشور و منطقه در سراسر جهان در دسترس خواهد بود و در دو بخش در ۲۵ اکتبر (۴ آبان) و ۱ نوامبر (۱۱ آبان) سال جاری پخش خواهد شد.

این سریال جنایی با اینکه داستانی اوریجینال دارد اما با الهام از اولین بازی این مجموعه یعنی یاکوزا در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است. این فیلم عمدتا در منطقه‌ی کاموروچو یا همان توکیو رخ می‌دهد و ماجرای کیریو و سه تن از دوستان دوران کودکی‌اش را در دو دوره‌ی زمانی ۱۹۹۵ و ۲۰۰۵ دنبال می‌کند. همانند بازی‌ها، کیریو، قهرمان داستان، در بیانیه‌ی مطبوعاتی حول محور سریال به عنوان «جنگجویی ترسناک و بی‌همتا با احساسی درونی و قدرتمند از عدالت، وظیفه و انسانیت» توصیف می‌شود و داستان به عواقب اعمال او در این دو زمان می‌پردازد. تاکه‌ئوچی اظهار داشت که این سریال شامل صحنه‌های مبارزه‌ی شدید می‌شود که اشاره‌ای به اکشن هیجان‌انگیزی دارد که بازی‌ها به آن شهرت دارند.

تصویری از کازوما در بازی یاکوزا (۲۰۰۵)

تاکه‌ئوچی در مورد خالکوبی روی پشت خود و تغییر بدنش برای این نقش، همانطور که در تصویر مطلب قابل مشاهده است، گفت:

شما نمی‌توانید نقش کازوما کیریو را بدون داشتن بدنی متناسب و خوش فرم بازی کنید، بنابراین من می‌دانستم که باید خودم را آماده کنم. این یک کار نه تنها برای من بلکه برای تیم‌های لباس و گریم نیز مهم بود. جالب است بدانید که فقط دو ساعت و نیم طول کشید تا برای این عکس آماده شوم. این نقش تا حدودی مربوط به کازوما و تا حدودی مربوط به من است و شامل بدنسازی، لباس و غیره بود. به جای بازی در نقش کیریو، احساس می‌کنم او بخشی از خانواده شده است.

کارگردان سریال نیز می‌گوید:

داشتن فردی با چنین فیزیک بدنی مانند تاکه‌ئوچی، تفاوت را رقم می‌زند. فهمیدم که او بهتر از هرکسی بدنش را می‌شناسد، بنابراین این را به او سپردم تا به فرم برسد. تاکه‌ئوچی تمام اقدامات لازم را خودش انجام داد که در نوع خود تاثیرگذار بود.

او در مورد جایگاه کیریو در داستان نیز اضافه کرد:

در سال ۱۹۹۵، قهرمان داستان هنوز جوان است و اشتباهات زیادی مرتکب می‌شود و این باعث می‌شود که او یک دهه را در زندان بگذراند و با عواقبی پس از بیرون آمدن از زندان در سال ۲۰۰۵، مواجه شود. سعی کرده‌ایم که این تفاوت‌ها را در دو دوره‌ی زمانی نشان دهیم و بازیگران نیز به این مهم کمک کردند.

تاکوچی با نقش خود در نقش شینوسوکه توماری در Kamen Rider Drive شناخته می‌شود. از دیگر آثار او می‌توان به نقش کوتاهی در اقتباس فیلم کارآگاه پیکاچو در سال ۲۰۱۹ به‌ عنوان مربی پوکمون اشاره کرد. او در بازیگری صحنه نیز فعالیت موفقی دارد و پیش از آن فوتبالیست نوپایی بوده است. در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی، ماسایوشی یوکویاما (Masayoshi Yokoyama)، رئیس استودیوی Ryu Ga Gotoku و تهیه‌کننده اجرایی سریال، گفت:

در حالی که بازی‌ها به شما اجازه می‌دهند که دنیای خود را از طریق دریچه ذهنی شخصی دیگر تجربه کنید، این اقتباس kdc نهایتا راهی برای لذت بردن از بازی‌ها ارائه خواهد داد. شکی ندارم که طرفداران این سریال به این موضوع جذب خواهند شد که این اثر چگونه بازی‌ها را زنده می‌کند و شگفتی‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کند. مطمئنم که تازه واردان خود را روی واقع‌گرایی سریال متمرکز خواهند کرد.

سری بازی‌های Like a Dragon توسط استودیوی Ryu Ga Gotoku ساخته و توسط سگا (Sega) منتشر شده است. جدیدترین نسخه از این سری با عنوان Like a Dragon: Infinite Wealth، در ژانویه‌ی ۲۰۲۴ منتشر شد و تحسین منتقدان و بازیکنان را دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما