ویژگی‌های که دوست داریم در گلکسی واچ ۶ ببینیم

گلکسی واچ ۵ یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند موجود در بازار است که از جدیدترین نسخه‌ی WearOS بهره می‌برد. اما در هر صورت هیچ گجتی کاملا بی‌نقص نیست.

حاشیه‌ی چرخان فیزیکی

یکی از مهم‌ترین تغییرات گلکسی واچ ۵ نسبت به نسل قبلی، حذف حاشیه‌ی چرخان فیزیکی بود. این یکی از ویژگی‌های محبوب در سری ساعت‌های گلکسی واچ محسوب می‌شد. متاسفانه سامسونگ به دلایل نامشخص، این ویژگی را کنار گذاشته و امیدواریم تمام مدل‌های سری گلکسی واچ ۶ با حاشیه‌ی چرخان فیزیکی راهی بازار شوند. این مشخصه به کاربران اجازه می‌داد که بدون دست زدن به نمایشگر، بین منوهای مختلف حرکت کنند و جای خالی آن در سری گلکسی واچ ۵ به شدت احساس می‌شود.

بهبود عمر باتری

گلکسی واچ ۵ از نظر عمر باتری بهبود پیدا کرد و سامسونگ وعده داد که با هر بار شارژ، می‌تواند تا ۵۰ ساعت دوام بیاورد. با این حال، باید بگوییم که عمر باتری ساعت‌های سامسونگ باید بسیار بهتر شود. در این میان، باید خاطرنشان کنیم گلکسی واچ ۵ پرو عمر باتری بهتری دارد ولی از طرف دیگر از بدنه‌ی بزرگ‌تر و سنگین‌تری بهره می‌برد. در دورانی که بسیاری از ساعت‌های هوشمند عمر باتری بسیار بهتری پیدا کرده‌اند، سامسونگ و اپل از جمله شرکت‌هایی هستند که هنوز نتوانسته‌اند برای ساعت‌های خود عمر باتری بالایی ارائه کنند. بنابراین دیگر زمان آن رسیده که سامسونگ این مشخصه را در اولویت‌های خود قرار دهد.

بهره‌گیری از دوربین


وجود دوربین در ساعت هوشمند یک ویژگی رایج نیست. معمولا در برخی ساعت‌های هوشمند مختص کودکان چنین مشخصه‌ای عملی می‌شود تا والدین بتوانند راحت‌تر با فرزندان خود در تماس باشند. سامسونگ در این زمینه تلاش‌هایی را قبلا انجام داده ولی موفق نبوده است. در این میان شایعاتی در مورد تلاش متا برای ساخت یک ساعت مجهز به دوربین به منظور تماس‌های ویدیویی منتشر شده است. با توجه به اینکه همین الان امکان ارسال پیام متنی و صوتی با ساعت هوشمند وجود دارد، امکان‌پذیر کردن تماس ویدیویی با ساعت احتمالا با استقبال کاربران روبرو می‌شود.

سنسور اثر انگشت


در بسیاری از کشورهای پیشرفته، کاربران برای پرداخت‌های مالی به غیر از گوشی، از ساعت هوشمند هم می‌توانند استفاده کنند. اما با توجه به اینکه در ساعت‌ها خبری از سنسور اثر انگشت نیست، برای این کار باید پین یا الگو مورد استفاده قرار بگیرد. در این شرایط، استفاده از یک سنسور اثر انگشت، سرعت پرداخت را به طور قابل توجهی برای کاربران افزایش می‌دهد.

تغییرات نرم‌افزاری

گلکسی واچ ۵ در زمینه‌ی نرم‌افزاری، یکی از بهترین تجربه‌های کاربری را ارائه می‌دهد. اما در این زمینه شاهد برخی ضعف‌ها و مشکلات هم هستیم. بسیاری از کاربران، ساعت‌های هوشمند را برای مشاهده‌ی نوتیفیکیشن‌ها خریداری می‌کنند اما در مورد گلکسی واچ ۵ باید بگوییم که برخی نوتیفیکیشن‌ها با تاخیر قابل توجهی به نمایش درمی‌آیند.

از سوی دیگر سامسونگ برای استفاده از سنسورهای مربوط به تندرستی، محدودیت‌های زیادی را ایجاد کرده تا کاربران برای استفاده از گوشی‌ها و اپ‌های سامسونگ انگیزه‌ی بیشتری پیدا کنند. اما در هر صورت دیگر وقت آن رسیده که چنین محدودیت‌هایی کنار گذاشته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما