همه چیز درباره بازی کلیکی همستر

همستر کامبت (Hamster Kombat) یک بازی کریپتویی جدید تلگرامی است که کاربران می‌توانند در آن، به سادگی ضربه زدن متوالی روی صفحه گوشی، سکه جمع‌آوری کنند به این امید که روزی با ارزش‌گذاری این سکه‌ها، بتوانند به پول نقد دست پیدا کنند. اما سوال مهمی که به وجود می‌آید این است که اصلا همستر کمبت چیست و چطور فقط با ضربه زدن روی آن قرار است پول به دست بیاوریم؟ آیا این بازی کریپتویی جدید، قانونی است و مشکل خاصی بعد از استفاده از آن به وجود نخواهد آمد؟ در این مطلب یونترنت همراه ما باشید تا به تمام پرسش‌های موجود پیرامون همستر کامبت پاسخ دهیم.

مقدمه

پس از عرضه‌ی موفق و پر سر و صدای نات کوین، شاهد انتشار بازی‌های زیادی در سبک Tap to Earn بوده‌ایم. تمام این بازی‌ها با الهام از پروژه‌ی نات کوین راه‌اندازی شده‌اند و به خاطر موفقیت زیاد نات کوین، این بازی‌ها هم موفق به جذب میلیون‌ها کاربر در مدت زمان بسیار کوتاهی شده‌اند. یکی از این بازی‌ها، بازی کریپتویی همستر کامبت است. یک بازی به سادگی ضربه زدن روی صفحه که به ازای آن، مقداری سکه مجازی دریافت می‌کنید و باید به این امید بازی را ادامه دهید که در آینده این سکه‌ها ارزش‌گذاری شده و مقداری پول به حساب شما واریز شود.

این روزها در گوشه و کنار خیابان‌ها، ایستگاه‌های مترو، در تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و به طور کلی هر جای دیگری، احتمالا شخصی را می‌بینید که پیوسته به صفحه گوشی ضربه می‌زند. اگر از خودتان دلیل این کار را پرسیده‌اید، تنها نیستید. تعداد زیادی از افراد هنوز نمی‌دانند دقیقا چه اتفاقی با ضربه زدن روی گوشی رخ می‌دهد. آیا اصلا این کار ارزشش را دارد؟ چطور می‌شود خودمان هم این کار را امتحان کنیم؟ قصدمان از نگارش این مطلب هم دقیقا پاسخ به همین پرسش‌ها و ده‌ها پرسش دیگر بوده است. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

توجه داشته باشید هدف ما از نگارش این مطلب صرفا آشنا کردن شما با بازی کریپتویی همستر کامبت است و یونترنت توصیه‌ای برای فعالیت در بازی همستر کمبت نمی‌کند. چون آینده‌ی این بازی اصلا مشخص نیست و تضمینی هم برای تبدیل سکه‌های آن به پول واقعی وجود ندارد.

همستر کامبت چیست؟

همستر کامبت همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، یک بازی کریپتویی در سبک Tap to Earn به معنای تحت‌اللفظی «ضربه بزن و به دست بیاور» است. در واقع خیلی ساده‌تر بخواهیم بگوییم، شما در این بازی که یک ربات تلگرامی است، باید روی همستر در صفحه گوشی خود ضربه بزنید و آنقدر این کار را انجام دهید تا سکه‌ها را یکی پس از دیگری جمع‌آوری کنید. بازی‌های زیادی مثل همستر کمبت وجود دارند که هر کدام وعده‌ی ایردراپ‌های احتمالی به کاربران می‌دهند. اما بعد از نات کوین، این بازی خیلی سر زبان‌ها افتاده و طرفداران بیشتری دارد.

همستر کامبت در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۲۴ (۶ فروردین ۱۴۰۳) رسما راه‌اندازی شد. بلافاصله پس از عرضه، همستر کامبت به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربرترین پروژه در جامعه‌ی ارز دیجیتال تبدیل شد و توانست میلیون‌ها کاربر را به سمت خود بکشاند. برای اینکه این بازی کریپتویی به ۱ میلیون کاربر فعال برسد، فقط ۱۱ روز زمان نیاز داشت و حالا ده‌ها میلیون نفر آن را دنبال می‌کنند. طبق ادعای سازندگان همستر کمبت، حالا بیش از ۶۰ میلیون کاربر که ۲۴ میلیون نفر از آن‌ها به صورت روزانه در این بازی فعالیت دارند، بخشی از جامعه‌ی همستر را تشکیل می‌دهند.

هنوز مشخص نیست قیمت هر سکه مجازی در این بازی چقدر است. چون برای ارزش‌گذاری، ابتدا باید این پروژه در صرافی‌ها لیست شود. تا آن زمان، کاربران فقط باید به ضربه زدن روی صفحه ادامه دهند و امیدوار باشند روزی بتوانند سکه‌های مجازی را به پول نقد تبدیل کنند.

توجه داشته باشید طبق اعلام سازندگان Hamster Kombat، توکن این پروژه بر بستر بلاک چین TON ایجاد خواهد شد.

البته نکته‌ای که باید بدانید این است که نات کوین هم اگرچه در صرافی‌ها لیست و امکان تبدیل سکه‌های مجازی آن به پول واقعی برای کاربران میسر شد، اما با این حال این کوین هنوز وایت‌پیپر ندارد و در نتیجه هیچ نقشه‌ی راه یا کاربردی برای آن تعریف نشده است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که هیچگاه سکه‌های آن به پول واقعی تبدیل نشوند. این سرنوشتی است که شاید در انتظار تمام بازی‌های موجود در این سبک باشد. پس کل وقت خود را وقف آن‌ها نکنید.

در حال حاضر Hamster Kombat صرفا یک بازی ساده است اما احتمال ایردراپ آن وجود دارد. اگر برایتان سوال شده که ایردراپ چیست، باید بگوییم مفهوم ایردراپ در دنیای ارزهای دیجیتال اغلب به معنای به دست آوردن بدون دردسر کریپتو است. این یعنی در آینده‌ای نزدیک، احتمال اینکه سازندگان این پروژه، آن را قیمت‌گذاری کنند وجود دارد.

آموزش بازی کریپتویی همستر کمبت (Hamster Kombat)

برای اینکه بتوانید همستر کامبت را اجرا کنید، نیاز به یک گوشی هوشمند و حساب تلگرامی دارید. بازی روی سیستم اجرا نمی‌شود و در صورت تلاش برای انجام این کار، با یک کد QR مواجه می‌شوید که با اسکن آن توسط گوشی هوشمند، به تلگرام گوشی فرستاده خواهید شد. برای این منظور، روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به ربات تلگرام Hamster Kombat

معرفی بخش‌های مختلف بازی کریپتویی همستر کامبت

بعد از ورود به ربات تلگرامی Hamster Kombat، یک پیام خوشامدگویی دریافت می‌کنید که در زیر آن، دکمه Start به معنای «شروع» به چشم می‌خورد. روی آن ضربه بزنید تا به صفحه بازی منتقل شوید. بعد از اجرا شدن صفحه بازی، شما یک بخش نسبتا شلوغ را مشاهده خواهید کرد که در زیر آن، ۵ بخش وجود دارد. این بخش‌ها به ترتیب از چپ به راست Exchange و Mine و Friends و Earn و Airdrop هستند.

در بالای Airdrop، عکس یک موشک دیده می‌شود که عبارت Boost در کنار آن نوشته شده است. کافی است روی آن کلیک کنید تا به یک صفحه‌ی جدید هدایت شوید. در این صفحه، در بخش Boosters بازی کریپتویی همستر کمبت شما امکان ارتقای سیستم دریافت سکه را خواهید داشت. مثلا می‌توانید در بخش Multitap تعداد سکه‌های دریافتی به ازای هر بار ضربه زدن روی صفحه نمایش گوشی را افزایش دهید و در بخش Energy Limit، ظرفیت منبع دریافت سکه را افزایش دهید.

در بالای صفحه، دو گزینه‌ی دیگر به چشم می‌خورند؛ Full Energy و Turbo که زیرمجموعه‌ی Free daily boosters. گزینه‌ی اول، منبع شما پر شده و می‌توانید تا اتمام ظرفیت آن، با ضربه زدن روی صفحه سکه جمع‌آوری کنید. در طول یک زمان مشخص، می‌توانید ۶ بار از این گزینه استفاده کنید و بعد از ۶ بار باید منتظر بمانید تا دوباره شارژ شود.

گزینه‌های پایین صفحه همستر کمبت

Exchange

اما می‌پردازیم به گزینه‌هایی پایین صفحه همستر کمبت. به ترتیب از چپ به راست شروع می‌کنیم. با این ترتیب، نخستین گزینه Exchange به معنای «مبادله» است. در این صفحه که در واقع صفحه‌ی اصلی بازی به حساب می‌آید، یک سکه‌ی بزرگ با نماد خود بازی یعنی همستر را مشاهده می‌کنید که باید روی آن ضربه بزنید تا سکه مجازی دریافت کنید. در همین صفحه شما می‌توانید اطلاعات مختلفی را مشاهده کنید که به شرح زیر هستند:

تعداد سکه‌های به دست آمده به ازای هر بار ضربه (Earn per tap)، تعداد سکه‌های مورد نیاز برای افزایش سطح بازی (Coins to level up)، میزان سود به ازای هر ساعت (Profit per hour)، تعداد خود سکه که در مقابل یک سکه با نماد دلار نوشته شده است، سطح خود بازیکن که نوع نمایش آن‌ها به شرح زیر است:

 • برنز (Bronze) از ۰ تا ۵ هزار سکه
 • نقره (Silver) از ۵ هزار سکه
 • طلا (Gold) از ۱۰ هزار سکه
 • پلاتینیوم (Platinum) از ۱۰۰ هزار سکه
 • الماس (Diamond) از ۱ میلیون سکه
 • حماسی (Epic) از ۲ میلیون سکه
 • افسانه‌ای (Legendary) از ۱۰ میلیون سکه
 • ارباب (Master) از ۵۰ میلیون سکه
 • ارباب بزرگ (Grand Master) از ۱۰۰ میلیون سکه
 • پادشاه (Lord) از ۱ میلیارد سکه

هر بار که سهم شما به میزان مورد نظر برسد، سطح یا لیگ شما هم تغییر کرده و به یکی از سطوح بالا وارد می‌شوید. حال باید با جمع کردن سکه‌های بیشتر،‌ وارد سطح بالاتر شوید.

Mine

در بخش Mine بازی همستر کمبت، شما شاهد شلوغ‌ترین و شاید بتوان گفت پیچیده‌ترین بخش بازی خواهید شد. شما در اینجا مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، خرج کردن سکه‌هایی است که با زحمت به دست آورده‌اید. اما در ازای آن، چیز خوبی هم دریافت خواهید کرد. شما در این بخش باید کارت استخراج یا همان Extract Card خریداری کنید. با خرید این کارت‌ها، به صورت روزانه یا ساعتی، به شکل خودکار سکه به دست می‌آورید. برای مثال می‌توانید در شکل زیر ببینید که با خرید BTC Pair، یک شخص می‌تواند در هر ساعت، ۴۰ سکه سود دریافت کند که به حسابش واریز خواهد شد.

اما جالب‌ترین بخش قضیه در قسمت Mine، یافتن سه کارت کمبو است که اگر به درستی این چالش را انجام دهید، جایزه‌ی بزرگی دریافت خواهید کرد. در ادامه به طور مفصل این بخش را توضیح خواهیم داد.

Friends

در این بخش هیچ چیز خاصی جز کد دعوت شما و همچنین نام دوستان‌تان وجود ندارد. کافی است لینک دعوت اختصاصی خود را کپی کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید یا با کلیک روی گزینه Invite a friend، یک دوست را به بازی دعوت کنید. به ازای دعوت هر نفر به بازی با تلگرام معمولی، ۵ هزار سکه و به ازای دعوت هر نفر با تلگرام پریمیوم، ۲۵ هزار پاداش می‌گیرید. با رشد سطح کاربران دعوت‌شده توسط شما به بازی هم مقداری پاداش دریافت خواهید کرد که میزان آن در سطوح مختلف به شرح زیر است:

سطح کاربر دعوت‌شده جایزه برای کاربران عادی جایزه برای کاربران پریمیوم

سطح کاربر دعوت‌شده جایزه برای کاربران عادی جایزه برای کاربران پریمیوم
Silver ۲۰٬۰۰۰ سکه ۲۵٬۰۰۰ سکه
Gold ۴۰٬۰۰۰ سکه ۵۰٬۰۰۰ سکه
Platinum ۴۰٬۰۰۰ سکه ۷۵٬۰۰۰ سکه
Diamond ۶۰٬۰۰۰ سکه ۱۰۰٬۰۰۰ سکه
Epic ۱۰۰٬۰۰۰ سکه ۱۵۰٬۰۰۰ سکه
Legendery ۲۵۰٬۰۰۰ سکه ۵۰۰٬۰۰۰ سکه
Master ۵۰۰٬۰۰۰ سکه ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ سکه
Grandmaster ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ سکه ۲٬۰۰۰٬۰۰۰ سکه

Earn

در بخش Earn بازی کریپتویی همستر کمبت، شما دو بخش را شاهد خواهید بود؛ یکی Daily tasks که با کلیک روی آن می‌توانید به ازای هر ۲۴ ساعت، مقداری سکه به جایزه دریافت کنید و دیگری هم Tasks Lists که یک سری کار در آن لیست شده که با انجام آن‌ها می‌توانید پاداش دریافت کنید. شما می‌توانید لیست کارها و همچنین سکه‌های پاداش مربوط به آن‌ها را در زیر مشاهده کنید.

 • عضویت در کانال تلگرامی همستر کامبت: ۵۰۰۰ سکه پاداش
 • سابسکرایب کردن کانال یوتیوبی همستر کمبت: ۵۰ هزار سکه پاداش
 • دنبال کردن Hamster Kombat در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق): ۵۰۰۰ سکه پاداش
 • انتخاب نوع مبادله: پاداش ۵۰۰۰ سکه پاداش
 • دعوت ۳ دوست به بازی: پاداش ۲۵ هزار سکه پاداش

Airdrop

در نهایت اما می‌رسیم به بخش آخر بازی کریپتویی همستر کامبت یعنی Airdrop که در آن می‌توانید مراحل رسیدن به ایردراپ واقعی بازی Hamster Kombat و وضعیت تکمیل آن‌ها را مشاهده کنید. در این صفحه فقط گزینه‌ی آخر یعنی Airdrop task list (لیست وظایف برای دریافت ایردراپ) هنوز تیک سبز ندارد ولی سایر بخش‌ها تکمیل شده‌اند.

Daily Combo چیست و چگونه ۵ میلیون سکه دیلی کمبو را در بازی همستر کمبت دریافت کنیم؟
اما می‌رسیم به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی کریپتویی Hamster Kombat یعنی Daily Combo که در آن شما شانس دریافت ۵ میلیون سکه را خواهید داشت. این شانس هر ۲۴ ساعت در خانه‌ی شما را می‌زند که باید با زیرکی از آن بهره ببرید. در غیر این صورت، مجبور خواهید شد ۲۴ ساعت دیگر هم منتظر بمانید تا شانس خود را مجددا امتحان کنید.

برای اینکه بتوانید از این قسمت سود لازم را ببرید، پیشنهاد می‌کنیم در گروه‌ها یا کانال‌های تلگرامی همستر کامبت حتما عضو باشید. چون در این کانال‌ها یک شخص ممکن است کارت‌های استخراج صحیح را یافته باشد. احتمال دارد که این فرد نام کارت‌ها را در گروه‌ها یا کانال‌ها با سایر افراد به اشتراک بگذارد. بدین ترتیب دیگر زحمت یافتن آن‌ها را نخواهید کشید.

چگونه 5 میلیون سکه دیلی کمبو را در بازی همستر کمبت دریافت کنیم؟

برای اینکه بتوانید ۵ میلیون پاداش ارزشمند این بازی را دریافت کنید، باید در چهار بخش Market و PR&Team و Legal و Special، سه کارت مخصوص خریداری کنید. یافتن این کارت‌ها از میان صدها گزینه‌ی موجود اصلا کار راحتی نیست و قطعا کلی زمان از شما می‌‌برد. از طرفی انتخاب کارت اشتباه هم فقط سکه‌های شما را به ازای دریافت سود ناچیز هدر می‌دهد. بنابراین می‌توانید از طریق کانال‌های تلگرامی، وب‌سایت‌های مرتبط ایرانی و خارجی و…، راهی برای پیدا کردن این سه کارت کمبو پیدا کنید.

توجه داشته باشید نوع این سه کارت بعد از ۲۴ ساعت تغییر کرده و شما باید به دنبال کارت‌های دیگری بعد از این مدت باشید.

همچنین این احتمال هم وجود دارد که برای دریافت یکی از کارت‌های بخش کمبو، نیاز باشد یک یا چند بازیکن جدید را با استفاده از لینک دعوت خود، به بازی دعوت کنید، یا اینکه کارت دیگری را آپدیت کرده و به سطح مشخصی برسانید. برای مثال اگر در پایین کارتی نوشته شده «Influencers lvl 5»، یعنی برای دریافت آن نیاز است کارت Influencers را پیدا کرده و آن را تا سطح ۵ ارتقا دهید تا قفل آن کارت برای شما باز شود.

آموزش خرید کارت در بخش Mine؛ کمترین هزینه، بیشترین سود

در بخش Mine، همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، شما می‌توانید کارت استخراج خریداری کنید تا به شما به ازای هر ساعت سود برساند. نیازی نیست از همان ابتدا هر کارتی را که توانایی خریدش را دارید، خریداری کنید. باید در اینجا هشیارانه عمل کنید و کارتی را بخرید که بیشترین سود را به شما می‌رساند. Profit per hour یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی همستر کامبت است که اهمیت آن حتی از کلیک کردن روی صفحه هم می‌تواند بیشتر باشد.

بعد از خرید کارت‌های مورد نظر، کافی است به صفحه Exchange رفته و در سمت راست-بالای صفحه، پایین گزینه Profit per hour، میزان سودی را که در هر یک ساعت به حساب‌تان واریز می‌شود را چک کنید. توجه داشته باشید لازم است هر سه ساعت یک بار به بازی سر بزنید و سود این کارت‌ها را دریافت کنید. چون در صورت عدم مراجعه به بازی بعد از سه ساعت، مجبور خواهید شد برای دریافت سود، سه ساعت دیگر هم صبر کنید.

آیا می‌توان از اپلیکیشن‌های کلیک خودکار در بازی همستر کامبت استفاده کرد؟

از آن جایی که کلیک کردن پیاپی روی همستر کوچک می‌تواند برای بسیاری از افراد آزاردهنده و خسته‌کننده باشد،‌ برخی از توسعه‌دهندگان با طراحی یک برنامه هوشمندانه این امکان را به افراد داده‌اند تا بدون نیاز به کلیک روی صفحه، سکه جمع‌آوری کنند. این اپ‌ها معمولا به گونه‌ای برنامه ریزی می‌شوند که روی هر نقطه از صفحه که بخواهید، به صورت خودکار کلیک می‌کنند تا شما مجبور به انجام این کار نباشید.

اگرچه همستر کامبت هنوز این کار را ممنوع نکرده اما چون ممکن است در آینده کاربرانی که از این اپ‌ها استفاده می‌کنند جریمه شوند، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم این کار را انجام ندهید و در طول یک روز، کمتر از ۱۰ دقیقه وقت خود را برای ضربه زدن روی صفحه بگذارید. با این حال اگر اصرار به دانلود برنامه کلیکر دارید، می‌توانید «Auto Clicker – Automatic tap» را که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. کاربران اپ استور هم می‌توانند از طریق اپ استور این برنامه را دانلود کنند.

آیا همستر کامبت قانونی است؟

اینکه همستر کامبت قانونی باشد یا کلاه‌برداری هنوز مشخص نیست. با توجه به کاربران میلیونی و همچنین همکاری استراتژیک این پروژه با صرافی‌های معتبری چون BingX، بعید است آینده‌ی این پروژه پوچ باشد. به احتمال زیاد دارندگان این برنامه در نهایت سود خواهند کرد.

با توجه به همکاری همستر کمبت با صرافی‌های معتبری چون BingX و همچنین کاربران میلیونی آن و موفقیت پروژه‌های قبلی چون نات کوین، احتمال کلاه‌برداری بودن این پروژه پایین است.

اما نکته اینجاست که این پروژه تا زمانی که در حد و اندازه‌های یک بازی در سبک Tap to earn باقی بماند، حتی اگر کلاه‌برداری هم باشد خطر خاصی برای کاربران ندارد جز اینکه کلی وقت پای آن گذاشته باشند. بنابراین تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که سکه جمع‌آوری کرد و امیدوار بود BingX در نهایت توکن همستر کامبت را در صرافی خود لیست و آن را ارزش‌گذاری کند.

توکن بازی کریپتویی Hamster Kombat چه زمانی لیست می‌شود؟

پرتکرارترین سوالی که درباره بازی کریپتویی همستر کامبت پرسیده می‌شود این است که چه زمانی توکن آن در صرافی‌ها لیست می‌شود؟ در رابطه با این پرسش باید بگوییم در حال حاضر، همه روی ماه جولای اتفاق نظر دارند و معتقدند توکن بازی همستر کمبت در این ماه وارد صرافی‌های متمرکز رمزارز می‌شود و کاربران می‌توانند سکه‌های خود را به پول واقعی تبدیل کنند. جولای، مصادف است با ماه تیر تا مرداد ۱۴۰۳. بنابراین تا کمتر از ۲ ماه دیگر، تکلیف این پروژه مشخص خواهد شد.

توجه داشته باشید در صورت لیست‌شدن همستر کامبت در صرافی‌ها می‌توانید توکن‌های خود را در کیف پول سخت افزاری یا کیف پول نرم‌افزاری نگهداری کنید تا شاید در آینده ارزش آن‌ها بیشتر شود. درست مثل اتفاقی که با بیت کوین افتاد.

آیا همستر کامبت ارزش امتحان کردن را دارد؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، این پروژه فعلا در حد یک بازی Tap to earn است به این معنا که شما وارد یک بات تلگرامی شده و با ضربه زدن روی صفحه سکه جمع‌آوری می‌کنید. این یعنی شما نه حساب بانکی خاصی را به آن متصل کرده‌اید و نه اطلاعات خود را به برنامه داده‌اید. در نتیجه خطر خاصی شما را تهدید نخواهد کرد و در صورت کلاه‌برداری بودن پروژه که احتمالش کم هم هست، آسیبی به شما وارد نخواهد شد جز اینکه کلی وقت پای آن گذاشته‌اید.

اما به صورت کلی با توجه به کاربران میلیونی این برنامه که قطعا طی روزهای آتی مرز ۱۰۰ میلیون نفر را هم رد خواهد کرد و همچنین همکاری استراتژیک آن با صرافی‌هایی چون BingX، به نظر می‌رسد امتحان کردن آن ارزشش را داشته باشد. حداقل اگر پولی نصیب کسی نشود، کمی در طول روز سرگرم خواهید شد. به صورت کلی با توجه به لیست شدن توکن پروژه‌هایی مثل نات کوین در صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی، امتحان کردن این بازی کریپتویی هم غیرمنطقی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما