هشدار اتحادیه‌ی اروپا به مایکروسافت در رابطه با خرید اکتیویژن بلیزارد

بر اساس یک گزارش جدید، به نظر می‌رسد که اتحادیه‌ی اروپا احتمالا به خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت اعتراض خواهد کرد. گفتنی است که کمیسیون نظارت بر بازار اروپا در اوایل نوامبر سال پیش تحقیقی را در مورد این معامله‌ی ۶۸ میلیارد دلاری آغاز کرده، اما هنوز نتایج اولیه‌ی خود را منتشر نکرده است.

تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در حال حاضر با مخالفت در کشور خود مواجه شده است؛ جایی که کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده برای جلوگیری از این قرارداد به دلایل مختلف در دسامبر سال گذشته مخالفت خود را اعلام کرده است. مشاور حقوقی این غول فناوری بلافاصله پاسخی ۳۷ صفحه‌ای منتشر کرد که در آن مخالفت خود را با بیانیه‌ی کمیسیون FTC اعلام کرد.

حال طبق اخباری که به تازگی منتشر شده، در حالی که اتحادیه‌ی اروپا در واقع با ادعای FTC در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد حتی قبل از پاسخ رسمی مایکروسافت به آن شکایت، مخالفت کرد، اکنون انتظار می‌رود که این معامله را به چالش بکشد. گفته می‌شود که نهاد ضد انحصار اتحادیه‌ی اروپا در حال آماده‌سازی بیانیه‌ای اعتراضی است که در آن نگرانی‌های خود را در مورد قرارداد اشاره شده بیان می‌کند. در حالی تاریخ دقیق این بیانیه مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد که تا ۱۱ آوریل ۲۰۲۳ (۲۲ فروردین ۱۴۰۳) منتشر شود.

مایکروسافت در این باره گفته است:

ما به همکاری با کمیسیون اروپا برای رفع هرگونه نگرانی در رابطه با بازار ادامه می‌دهیم. هدف ما ارائه‌ی بازی‌های بیشتر به افراد بیشتری است و این معامله این هدف را در نظر گرفته و پیش خواهد برد.

در نهایت گفتنی است که مایکروسافت همچنان انتظار دارد تا خرید اکتیویژن بلیزارد را در اواسط سال ۲۰۲۳ به سرانجام برساند و بارها این موضوع را اعلام کرده است. این معامله قبلا در برزیل، شیلی، عربستان سعودی و صربستان تایید شده و صرف نظر از اعتراض اتحادیه‌ی اروپا، شکایت FTC همچنان بزرگترین مانعی است که مایکروسافت برای تکمیل تصاحب این غول صنعت بازی یعنی اکتیویژن بلیزارد باید بر آن غلبه کند. البته به غیر از اتحادیه‌ی اروپا، این قرارداد در حال حاضر توسط سازمان تنظیم بازار بریتانیا نیز در حال بررسی است. انتظار می‌رود که این سازمان نتایج اولیه‌ی خود را در اواسط فوریه در اختیار مایکروسافت قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما