نکاتی که قبل از خرید پرینتر لیزری باید به آن‌ها توجه کنید

طی سال‌های گذشته قیمت پرینترهای لیزری بسیار کمتر از گذشته شده و بنابراین استقبال از آن‌ها افزایش یافته است. پرینترهای لیزری کاربردهای متفاوتی دارند و بنابراین کاربران با توجه به اهداف مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنند. اگر به هر دلیلی به دنبال خرید یک پرینتر لیزری هستید،

رنگی یا سیاه‌و‌سفید

اولین نکته‌ی مهمی که باید توجه کنید، خرید یک پرینتر لیزری رنگی یا سیاه‌و‌سفید است. اگر صرفا می‌خواهید چیزهایی مانند اسناد را پرینت کنید، پس طبیعتا یک پرینتر سیاه‌و‌سفید به‌خوبی نیازهای شما را پوشش می‌دهد. اما اگر به دنبال پرینت فایل‌های رنگی هستید، چنین پرینتری را باید خریداری کنید که طبیعتا قیمت بالاتری دارد.

خرید پرینتر لیزری

برخی پرینترها از امکاناتی مانند اسکن و کپی کردن هم پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه با خرید این نوع پرینترها، دیگر لازم نیست از یک ابزار دیگر استفاده کنید و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی می‌شود. بنابراین باید ببینید در کنار نیاز به پرینت، به چه چیزهایی نیاز دارید تا پرینتر متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

وزن کاغذ و محفظه‌ی آن

بیشتر پرینترها معمولا از کاغذ تا اندازه‌ی A4 پشتیبانی می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال پرینت با کاغذهای بزرگ‌تر مانند A3 هستید، باید از بین مدل‌های خاص دست به انتخاب بزنید. از سوی دیگر اگر می‌خواهید از انواع و اقسام کاغذها استفاده کنید، باید ببینید پرینتر موردنظر از نظر وزن کاغذ چه حرفی برای گفتن دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم پرینترها برای محیط‌های شلوغ، بهره‌گیری از محفظه‌ی بزرگ است تا تعداد زیادی کاغذ در آن قرار بگیرد. بسیاری از پرینترهای اداری معمولا می‌توانند ۲۵۰ برگه کاغذ را در محفظه‌ی موردنظر نگه دارند. قابلیت‌هایی مانند پرینت دو طرفه هم برای برخی کاربران اهمیت زیادی دارد که باید به آن توجه کنید.

ارتباطات

در تمام پرینترها پورت USB دیده می‌شود ولی در محیط ادارات پورت اترنت (Ethernet) هم اهمیت زیادی دارد. با بهره‌گیری از این پورت، می‌توانید پرینتر را به شبکه داخلی وصل کنید تا تمام کامپیوترها به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین اگر می‌خواهید از طریق شبکه وای‌فای به پرینتر وصل شوید، باید این قابلیت را داشته باشد.

راحتی استفاده

بهره‌گیری پرینتر لیزری از یک نمایشگر لمسی، می‌تواند کار شما را برای انجام کارهای مختلف بسیار ساده‌تر کند. به طور کلی قبل از خرید پرینتر بهتر است آن را از نظر راحتی استفاده بررسی کنید تا در این زمینه با مشکلی روبرو نشوید.

هزینه‌ی تعویض تونر


با وجود اینکه برخی پرینترهای لیزری با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسند، اما ممکن است هزینه‌ی تعویض تونر آن‌ها بسیار بالا باشد. اگر از پرینتر لیزری رنگی استفاده می‌کنید، طبیعتا برای تعویض تونر با هزینه‌ی بسیار بالاتری روبرو می‌شوید.

سروصدا و مصرف انرژی

سروصدای پرینتر برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی ندارد ولی برخی افراد تا حد زیادی به این موضوع توجه نشان می‌دهند. در کنار سروصدا، بهتر است به مصرف انرژی پرینتر لیزری هم توجه کنید.

دوام کارتریج

دوام کارتریج یک موضوع بسیار مهم است و نباید آن را نادیده بگیرید. قبل از خرید پرینتر لیزری باید ببینید با هر بار شارژ کارتریج، چند صفحه می‌تواند چاپ شود. همین مشخصه می‌تواند یک معیار اساسی برای مقایسه بین مدل‌های مختلف باشد.

ابعاد پرینتر و راحتی تعویض تونر


یک پرینتر مناسب محیط‌های اداری ابعاد بسیار بزرگی دارد و در نتیجه بسیار سنگین است. اما برای یک خانه، طبیعتا نباید پرینتر غول‌پیکری خریداری کنید. همچنین تعویض تونر هم باید بسیار راحت باشد که بتوانید بدون دردسری چنین کاری را انجام دهید. قبل از خرید پرینتر لیزری حتما به این نکات توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما