نکاتی مهم که قبل از تجربه‌ی میراث هاگوارتز باید بدانید

بازی میراث هاگوارتز (Hogwarts Legacy) بالاخره پس از مدت‌ها انتظار عرضه شد و موفق شد تا انتظارات طرفداران و منتقدان را تا حد زیادی برآورده کرده و با واکنش مثبت آن‌ها مواجه شود. به‌ عنوان یک اثر اکشن و نقش‌آفرینی جهان باز، المان‌ها و مکانیک‌های زیادی در بازی وجود دارد که می‌تواند برای بازیکنان تازه‌وارد مقداری گیج‌کننده باشد. بنابراین برای آسان‌تر کردن ورود به بازی و کمک به شما در راستای درک سریع‌تر اصول اولیه‌ی آن، طی این مقاله به ۱۰ نکته‌ی مهم پرداخته‌ایم که هنگام شروع میراث هاگوارتز باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

طلسم رولیو (Revelio)

طلسم رولیو اساسا به شما نوعی دید کارآگاهی می‌دهد و هر زمان که از آن استفاده کنید، المان‌های مهم در محیط به صورت برجسته نمایش داده می‌شوند. این طلسم نه تنها برای این مفید است که مطمئن شوید هیچ صندوقچه‌ی گنجی را از دست نمی‌دهید، بلکه می‌تواند در حل پازل‌ها نیز موثر باشد. علاوه‌بر این، این افسون همچنین نحوه‌ی یافتن صفحات پنهان راهنما (Field Guide pages) را به شما نمایش می‌دهد. با توجه به مفید بودن این طلسم، به طور کلی ایده‌ی خوبی است که هر بار که وارد اتاق یا مکان جدیدی می‌شوید، حداقل یک بار آن را اجرا کنید.

گروه‌های هاگوارتز

تقریبا پس از گذشت یک ساعت از بازی، خود را در هاگوارتز در حالی که یک کلاه سخنگو روی سرتان قرار دارد، پیدا می‌کنید. این کلاه از شما چند سوال می‌پرسد و بر اساس پاسخ‌های شما گروهی را به شما پیشنهاد می‌کند. هرچند اگر بخواهید، می‌توانید گروه دیگری را انتخاب کنید. با این حال سوال مهم این است که این انتخاب چگونه بر بازی تأثیر می‌گذارد؟ اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم، تاثیر خاصی نخواهد داشت. در واقع بر اساس گروهی که انتخاب می‌کنید، فرصت‌های بیشتری برای معاشرت با شخصیت‌های خاص، دسترسی به یک اتاق متفاوت و مشاهده‌ی برخی تغییرات جزئی در مواردی مانند دیالوگ‌ها و آیتم‌های تزئینی خواهید داشت. بنابراین اینکه چه گروهی را انتخاب می‌کنید، تاثیر خاصی بر ماموریت‌ها نخواهد داشت، مزایای انحصاری خاصی به شما نمی‌دهد و تصمیمی کاملا شخصی است.

چوب دستی

وقتی میراث هاگوارتز آغاز می‌شود، شما به چوب دستی قرض گرفته شده دسترسی دارید اما در نهایت باید چوب دستی شخصی خود را تهیه کنید. این اتفاق در ساعات اولیه‌ی بازی اتفاق می‌افتد و زمانی که این لحظه فرا می‌رسد، بازی به شما امکان می‌دهد تا چوب دستی خود را به روش‌های مختلف از نوع چوب آن گرفته تا طول را شخصی‌سازی کنید. هرچند مانند گروهی که انتخاب می‌کنید، نوع چوب دستی شما نیز هیچ عواقب مکانیکی خاصی ندارد و انتخاب شما صرفا جنبه‌ی تزئینی خواهد داشت. بنابراین هر چیزی را که دوست دارید، انتخاب کنید.

کمبوها

با حرکت بازی به سمت مبارزات، در حالی که همه چیز در ابتدا نسبتا ساده و آسان شروع می‌شود، طولی نمی‌کشد که دوئل‌ها و درگیری‌ها روی لایه‌هایی از گزینه‌ها به شکل طلسم‌های مختلفی که می‌توانید استفاده کنید، سوار می‌شوند. به غیر از حملات اصلی و جادوهای دفاعی، میراث هاگوارتز به شما امکان می‌دهد که چهار جادو را در یک زمان به همراه خود داشته باشد. با این حال همانطور که احتمالا تصور می‌کنید، در بحبوحه‌ی نبردها می‌توان از آن‌ها برای کمبوهای مرگبار استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توانید دشمنی را وادار کنید تا برای یک زمان کوتاه بی‌حرکت شود. سپس او را به سمت خود کشیده و در حالی که شناور است با رگباری از طلسم‌ها نابود کنید. بنابراین حتما جادوهای مختلف را در ترکیب با یکدیگر امتحان کنید.

پازل‌ها

بسیاری از طلسم‌هایی که در طول بازی یاد می‌گیرید، به انواع خاصی از پازل‌ها و برخی از فعل و انفعالات بازی مرتبط می‌شوند. تعداد زیادی پازل در سراسر جهان باز این اثر پراکنده هستند که اغلب وقتی به آن‌ها نزدیک می‌شوند، برجسته می‌شوند. همانطور که انتظار دارید، بازی به شما نمی‌گوید که از کدام طلسم روی این پازل‌ها استفاده کنید، بنابراین هر زمان که با نوع جدیدی از آن‌ها برخورد کردید، بهتر است که همه‌ی جادوهای موجود خود را امتحان کنید. البته برخی از آن‌ها واضح هستند. به عنوان مثال، شما از Reparo برای اشیاء شکسته در برخی معماها استفاده می‌کنید.

صندوقچه‌های چشم دار

باز کردن صندوقچه‌های چشم دار، یکی از چندین فعالیت‌های فرعی موجود در میراث هاگوارتز است. شما به صورت مکرر این صندوقچه‌های بزرگ را که چشم‌های بزرگی روی آن‌ها وجود دارد، در سراسر جهان بازی پیدا می‌کنید. با این حال باز کردن آن‌ها چندان دشوار نیست. پس از گذشت چند ساعت از بازی، شما افسون Disillusionment را یاد خواهید گرفت که به شما امکان می‌دهد تا نامرئی شوید. کافی است که از آن استفاده کنید و چشم‌های روی این صندوقچه‌ها دیگر نمی‌توانند شما را ببینند و به شما اجازه می‌دهند که نزدیک شده و آن‌ها را باز کنید.

تجهیزات

استفاده از تجهیزات بهتر برای بهبود میزان سلامتی، تاثیر حمله و دفاع شما یکی از مکانیک‌های اصلی پیشرفت در میراث هاگوارتز است و اگرچه سرعت پیدا کردن تجهیزات جدید شبیه به آن چیزی نیست که از بازی‌های لوتر شوتر انتظار دارید، اما اوضاع چندان بد هم نیست. شما اغلب وسایل جدیدی را پیدا خواهید کرد و در حالی که برخی از آن‌ها تنها جنبه‌ی تزئینی دارند، تعدادی از آن‌ها روی توانایی‌های شما تاثیر می‌گذارند. به این ترتیب، ایده‌ی خوبی است که به صورت مرتب تجهیزات خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که بهترین گزینه‌های ممکن را انتخاب کرده‌اید.

سیستم Transmog

میراث هاگوارتز دارای یک سیستم Transmog ساده و بسیار کارآمد است. با کمک این سیستم حتی اگر آیتم جدیدی که قابلیت‌های شما را تقویت می‌کند، چندان ظاهر زیبایی ندارد، لازم نیست نگران آن باشید. کافی است تا در منو با فشردن مربع یا X ظاهر آن را با گزینه‌های متنوعی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، تغییر دهید. گفتنی است که که جمع‌آوری کرده‌اید، به طور خودکار به لیست گزینه‌ها اضافه می‌شود، حتی اگر دیگر آن را همراه خود نداشته باشید.

فروش آیتم‌ها

با توجه به این واقعیت که احتمالا برای مدتی طولانی از یک آیتم خاص استفاده نخواهید کرد، باید از شر تجیهزات قدیمی‌تری که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، خلاص شوید. این موضوع از آنجایی مهم می‌شود که بازی برای حمل آیتم‌ها محدودیت دارد که البته می‌توانید اینونتوری خود را به مرور ارتقا دهید. در هر صورت نابودی تجهیزات یکی از راه‌های رهایی از محدودیت ذکر شده است، اما در حالت ایده‌آل باید این کار را فقط زمانی انجام دهید که در یک مرحله‌ی داستانی هستنید یا نمی‌توانید به یک فروشنده دسترسی پیدا کنید. در غیر این صورت می‌توانید وسایل قدیمی خود را بفروشید. از آنجایی که خریدهایی که باید انجام دهید، اغلب بسیار گران هستند و بازی در رابطه با میزان پولی که به بازیکنان می‌دهد، چندان دست و دلباز نیست، فروختن آیتم‌ها به نوعی ضروری است.

چالش‌ها و جوایز

بازی از چالش‌های متنوعی بهره می‌برد که هر کدام شما را موظف می‌کنند تا فعالیت‌های مختلفی را در تعداد معینی در مراحل مختلف انجام دهید که این چالش‌ها شامل جمع‌آوری صفحات راهنما گرفته تا تکمیل ماموریت‌های داستانی و موارد دیگر می‌شوند. تکمیل هر چالش به جوایز مختلفی می‌انجامد که البته بسیاری از آن‌ها اغلب جنبه‌ی تزئینی دارند، اما بازی این کار را به صورت خودکار انجام نمی‌دهد. شما باید به بررسی چالش‌های خود در منو توجه داشته باشید و هر گونه پاداشی را که ممکن است باز کرده باشید، به صورت دستی دریافت کنید.

میراث هاگوارتز هم اکنون برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این بازی در تاریخ ۴ آپریل ۲۰۲۳ (۱۵ فروردین ۱۴۰۲) برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و در تاریخ ۲۵ جولای (۳ مرداد ۱۴۰۲) برای نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما