نقش حیوانات در این بازی‌ها برعهده شماست

در اکثر بازی‌های ویدیویی، بازیکنان شخصیت‌های انسانی را کنترل می‌کنند که با توجه به اینکه بازی‌های ویدیویی توسط انسان ساخته می‌شوند، منطقی است. این یکی از دلایلی است که باعث می شود بازی کردن به عنوان یک غیرانسان در بازی‌های ویدیویی بسیار بدیع باشد، به ویژه زمانی که آن شخصیت یک حیوان است. وقتی بازیکنان به عنوان یک اردک در حال چرخیدن در محیط‌های مختلف هستند یا به عنوان یک بز در شهر خرابکاری می‌کنند، همه چیز جذاب‌تر و خاص‌تر می‌شود.

۱۰. Stray

تهیه‌کننده: Annapurna Interactive / سازنده: BlueTwelve Studio
سال انتشار: ۲۰۲۲
پلتفرم: PS4، PS5، PC, Xbox One, Xbox Series X/S

در Stray شما نقش یک گربه‌ی ولگرد را بر عهده می‌گیرید که از خانواده خود جدا شده و به یک شهر آینده‌نگرانه‌ی در حال زوال رانده شده است. با پیمایش در این هزارتوی نئونی، پر از ربات‌های کنجکاو و موجودات خطرناک، هدف شما این است که فرار کنید و راه خود را به خانه بیابید. شما می‌توانید از روی سکو‌ها بپرید، در فضا‌های تنگ فرو روید و حتی با پنجه خود به‌ اشیاء ضربه بزنید. با این حال Stray فقط درباره گربه‌های بامزه نیست. شهر محصور شده‌ای که آن را کاوش می‌کنید، یک راز عمیق دارد و با کمک همراه خود یعنی ربات B-۱۲، آن را کشف خواهید کرد. B-۱۲ نه تنها مترجم شما در این دنیای خاص می‌شود، بلکه ابزاری کلیدی برای حل پازل‌ها است. دنیای بازی طراحی هنری فوق‌العاده‌ای دارد و برای اثری که توسط استودیویی نه چندان بزرگ ساخته شده، بیش از حد خوب است. این بازی برای طرفداران آثار ماجراجویی و دوستدار گربه‌ها، پیشنهاد می‌شود.

۹. Untitled Goose Game

تهیه‌کننده: .Panic Inc / سازنده: House House
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: PC, Nintendo Switch, PS4, Xbox One


آیا تا به حال رویای ایجاد هرج و مرج در یک دهکده‌ی انگلیسی عجیب و غریب را داشته‌اید؟ در بازی Untitled Goose، این دقیقا همان کاری است که باید انجام دهید! این بازی مخفی‌کاری شما را در نقش یک غاز در ماموریتی برای مختل کردن زندگی آرام روستاییان قرار می‌دهد. در این بازی اهداف شما به طرز لذت‌بخشی پیش پا افتاده است. شما باید یک ناهار پیک نیک را بدزدید، یک نگهبان را بترسانید، یا به سادگی در میان چای خوردن کسی او را با صدای خود بترسانید. روستاییان بی‌خبر لایه‌ی دیگری از جذابیت را به تجربه اضافه می‌کنند. هر شخصیت روال و روش خاص خود را برای واکنش به رفتار‌های بداخلاقی شما دارد. در این میان انیمیشن‌های عجیب و غریب و طراحی صدا فقط لحن کمدی بازی را بیشتر می‌کنند.

۸. Later Alligator

تهیه‌کننده: Lindsay Small-Butera / سازنده: Pillow Fight
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: Nintendo Switch، PC

این بازی ماجراجویی اشاره و کلیک، شما را به شهر نیویورک می‌برد، با این تفاوت که این شهر کاملا توسط تمساح‌ها مدیریت می‌شود. شما در نقش پت بازی می‌کنید، تمساحی که خود را درگیر توطئه‌ای خانوادگی می‌بیند که می‌تواند بنیاد جامعه را متزلزل کند. تحقیقات پت او را به بازار‌های شلوغ، دورهمی‌ها و حتی یک قبرستان ترسناک هدایت می‌کند. با این حال بازی فقط برای گشت و‌گذار نیست. در طول ماجراجویی بیش از ۳۰ مینی‌گیم وجود دارد که مهارت‌ها شما را آزمایش می‌کند. از مسابقه تف کردن تخمه هندوانه گرفته تا یک بازی دیوانه‌وار با صندلی‌، این مینی‌‌گیم‌ها گیم‌پلی را جذاب نگه می‌دارند. همچنین بازی دارای چندین پایان است که شما را وادار می‌کنید بارها شهر را کاوش کنید و تمام اسرار آن را کشف کنید.

۷. Octodad: Dadliest Catch

تهیه‌کننده: Young Horses / سازنده: Young Horses
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: Android, iOS, Nintendo Switch, PC, PS4، PS Vita, tvOS, Wii U, Xbox One

در Octodad: Dadliest Catch، بازیکنان یک شوهر و پدر معمولی را کنترل می‌کنند که کار‌های معمول خود را انجام می‌دهد و از خانواده‌اش مراقبت می‌کند با این حال او در واقع یک اختاپوس است و اندام‌هایش شاخک‌هایی بدون استخوانی هستند که حتی در انجام ساده‌ترین کار‌ها به مشکل برمی‌خورند. کنترل‌های بازی چالش برانگیز هستند و شما را مجبور می‌کنند تا هر حرکت خود را با دقت برنامه‌ریزی کنید. هرچند که شما در بیشتر مواقع نمی‌توانید به خوبی این شاخک‌ها را کنترل کنید و منجر به اتفاقات خنده‌داری می‌شوید. این بازی همچنین مقداری کاوش در مضامین پدری و حفظ یک زندگی دوگانه را به نمایش می‌گذارد. از طرفی حالت چندنفره نیز وجود دارد که در آن حداکثر چهار بازیکن می‌توانند اندام‌های لرزان اختاپوس را کنترل کنند که منجر به لحظاتی عجیب و غریب می‌شود.

۶. Frog Detective: The Entire Mystery

تهیه‌کننده: / سازنده: Grace Bruxner
سال انتشار: ۲۰۲۲
پلتفرم: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PS4, PS5

این بازی ماجراجویی عجیب و غریب در سبک اشاره و کلیک، همانطور که از عنوان آن پیداست شما را در نقش قورباغه‌ای سرسخت که در واقع یک کارآگاه است، قرار می‌دهد. در این بازی قورباغه، با سه پرونده‌ی هیجان‌انگیز مقابله می‌کند و شما را وادار می‌کند به دنبال سرنخ‌ها، بازجویی از مظنونان عجیب و غریب و کشف راز‌های خنده‌دار بگردید. البته شما با اینکه سرنخ‌هایی پیدا خواهید کرد و معما‌ها را حل خواهید کرد، اما جذابیت بازی در دیالوگ‌ها، شخصیت‌های عجیب و غریب و کمدی بی‌نظیر آن نهفته است. گیم‌پلی بازی نیز به گونه‌ای ساخته شده که برای بازیکنان در تمام سطوح مهارتی مناسب است. در نتیجه چه از علاقه‌مندان باتجربه بازی‌های پلیسی باشید و چه تازه واردی که به دنبال یک ماجراجویی دلچسب است، این بازی شما را سرگرم‌ خواهد کرد.

۵. ۳ Goat Simulator

تهیه‌کننده: Coffee Stain Studios / سازنده: Coffee Stain Studios
سال انتشار: ۲۰۲۲
پلتفرم: PC, Android, iOS, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Nintendo Switch

بازی Goat Simulator ۳ شما را در نقش یک بز به جزیره‌ی وسیعی می‌برد که مملو از شهروندان، چالش‌های عجیب و غریب، و فرصت‌های بی‌پایان برای خرابکاری است. با این حال در این نسخه شما محدود به بازی در نقش یک بز تنها نیستید و بازی یک گیم‌پلی کوآپ چهار نفره را نیز معرفی می‌کند. در واقع شما می‌توانید با سه نفر از دوستان خود در در سن آنگورا پرسه بزنید، فوتبال بازی کنید یا هر جور که دوست دارید، خرابکاری کنید. این بازی همچنین دارای هفت ‌مینی‌گیم است که جذابیت خاص خود را دارند و عنصر رقابت را به بازی اضافه کرده است.

۴. Everdream Valley

تهیه‌کننده: Finji / سازنده: Infinite Fall
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, iOS

بازی Everdream Valley یک شبیه‌ساز کشاورزی منحصر به فرد است که به بازیکنان امکان می‌دهد تمام جنبه‌های زندگی در مزرعه، از جمله حیوان بودن را تجربه کنند. بازی ماجرای یک کودک را دنبال می‌کند که به پدربزرگ و مادربزرگ خود کمک می‌کند تا مزرعه‌ی خود را بازسازی و تمیز کنند. در نتیجه بازیکنان روزانه به مزرعه، آوردن حیوانات، کشت محصولات و تعمیر حصار‌ها و ساختمان‌های آسیب دیده کمک می‌کنند. در شب، بازیکنان می‌توانند کنترل حیوانات مزرعه خود را از طریق سکانس‌های رویایی بدست بگیرند. پس از باز کردن توانایی کنترل حیوانات مزرعه از طریق رویا‌ها، Everdream Valley به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از توانایی‌های منحصر به‌ فرد حیوانات برای تکمیل مینی‌گیم‌ها و چالش‌هایی استفاده کنند که به نفع مزرعه است.

۳. Night In The Woods

تهیه‌کننده: Finji / سازنده: Infinite Fall
سال انتشار: ۲۰۱۷
پلتفرم: PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, iOS

بازی Night In The Woods ماجرای گربه‌ای به نام بوروفسکی پس از ترک تحصیل از دانشگاه را روایت می‌کند که به خانه برمی گردد تا دوباره با زندگی و دوستان قدیمی خود ارتباط برقرار کند. در کنار یک تمساح سیگاری، یک روباه بیش فعال و یک خرس، بوروفسکی در زادگاهش یعنی Possum Springs کاوش می‌کند و با تغییراتی روبرو می‌شود که در زمانی که او رفته، رخ داده است. این بازی با تمرکز بر کاوش و ملاقات با مردم، کار درخشانی را برای ثبت اسرار زندگی به روشی خلاقانه و کمدی انجام می‌دهد. به نوعی داستانی در مورد کنار آمدن با این که چگونه بزرگ شدن، نحوه‌ی تعامل افراد با جهان را تغییر می‌دهد، وقتی که توسط حیوانات گفته شود، انگار هضم آن آسان‌تر است.

۲. Lil Gator Game

تهیه‌کننده: Playtonic Games / سازنده: MegaWobble
سال انتشار: ۲۰۲۲
پلتفرم: Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

بازی Lil Gator Game یک اثر ماجراجویی شایان ستایش است که در آن بازیکنان کنترل یک تمساح زیبا را در دست می‌گیرند که در حال کاوش در جهان و دوستیابی است. بازیکنان می‌توانند از مناطق مختلف بالا بروند، شنا کنند، در طراف نقشه سر بخورند و به دنبال شخصیت‌های مختلف برای دوستی در بالای کوه‌ها و در وسط جنگل‌ها باشند. این بازی کودکانه با جلوه‌های بصری فوق‌العاده چشم‌نواز و فضایی به شدت آرام‌بخش، به بازیکنان پلتفرمی برای کاوش در درون خود با شخصی‌سازی تمساح خود و توانایی رشد و یادگیری از رویارویی با دوستان و کمک به مشکلات آن‌ها ارائه می‌دهد.

۱. Teacup

تهیه‌کننده: Whitethorn Games / سازنده: Smarto Club
سال انتشار: ۲۰۲۱
پلتفرم: Nintendo Switch, PC, PS4, Android, Xbox One, iOS

بازی Teacup یک اثر ماجراجویی روایت محور کوتاه است که داستان قورباغه‌ای شیرین و متحرک به نام فنجان چای را روایت می‌کند که قبل از مهمانی خود به ماجراجویی می‌پردازد تا چای تهیه کند. در این بازی به بازیکنان لیستی از مواد لازم برای جمع‌آوری داده می‌شود که می‌توان آن‌ها را به هر ترتیبی که دوست دارید، جمع‌آوری کرد. در این میان بازیکنان می‌توانند شخصیت‌های مختلفی را ملاقات کنند و در ازای کمک‌هایی به آن‌ها، راه خود را هموارتر کنند. قورباغه داستان یک دوزیست خجالتی و درون‌گرا است که عاشق مطالعه کردن و چای است و مهمانی‌هایی برگزار می‌کند تا با دیگران بیشتر معاشرت کند. در واقع این بازی چشم‌نواز به گونه‌ی طراحی شده است که با دقت، در موضوع اضطراب اجتماعی کاوش می‌کند و تجربه‌ی آن خالی از لطف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما