نسل جدید جست‌وجوگرهای هوشمند تشخیص چهره

موتور جست‌وجو تشخیص چهره در ابتدا صرفا در فیلم و سریال‌ها دیده می‌شد اما جالب است بدانید در حال حاضر ابزارهای قدرتمندی طراحی شده‌اند تا صرفا از روی چهره می‌توان افراد مختلف را شناسایی کرد. در ادامه ۹ ابزار قدرتمند را معرفی می‌کنیم که در سطح بین الملل حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

آیا عکسی از کسی دارید و دوست دارید در مورد او بیشتر بدانید؟ پاسخ این است که از موتور جست‌وجو تشخیص چهره استفاده کنید، که می‌تواند عکس‌های پروفایل یا افراد مشهور را به نمایش بگذارند. در کنار هوش مصنوعی، آنها حتی می‌توانند سن، جذابیت یا BMI یک فرد را تخمین بزنند.

۱. جستجوی تصاویر گوگل: جستجوی چهره معکوس

آیا می‌دانستید که می‌توانید گوگل را با تصاویر جست‌وجو کنید؟ به جای یک کلمه کلیدی، می‌توانید از یک تصویر برای جستجوی تصاویر مشابه استفاده کنید. برای جستجو بر اساس تصویر روی نماد دوربین کلیک کنید. شما می‌توانید URL تصویر را بچسبانید یا یک تصویر را آپلود کرده و گوگل تصاویر مشابه را پیدا خواهد کرد. هنگامی که URL را به جای آپلود پیست می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که تصویر در دسترس عموم است. در غیر این صورت گوگل قادر به دسترسی به آن نخواهد بود.

۲. سایت فیس‌چک: بررسی تصاویر در پروفایل‌های آنلاین

سایت FaceCheck.ID یک موتور جستجوی تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی به شمار می‌رود که به شما کمک می‌کند پروفایل‌های اجتماعی افراد، حساب‌های آنلاین و هرگونه سوابق کیفری موجود آنلاین را پیدا کنید.

هنگامی که عکسی را ارسال می‌کنید، باید موافقت کنید که با فردی مواجه نشوید، مورد آزار و اذیت قرار نگیرید، تحت تعقیب قرار نگیرید، یا باج گیری نکنید، یا از اطلاعاتی که با استفاده از این ابزار جمع آوری می‌کنید سوء استفاده نکنید!

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این وب‌سایت در شناسایی عکس‌ها کاملا موفق عمل می‌کند.

ورود به سایت FaceCheck.ID 

۳. Pinterest: جستجوی عکس معکوس

مانند گوگل، پینترست دارای گزینه جستجوی عکس معکوس است که می‌توانید از آن برای یافتن عکس‌ها یا چهره‌های مشابه استفاده کنید. ابتدا یک پین مناسب Pinterest پیدا کرده یا با آپلود عکس مورد نظر خود، پین خود را ایجاد کنید.

سپس پین Pinterest را باز کنید و روی نماد ذره‌بین در گوشه سمت راست پایین تصویر کلیک کنید. پینترست اکنون پین‌های مشابهی را به شما نشان می‌دهد.

چیزی که در مورد جستجوی عکس معکوس Pinterest شگفت انگیز به نظر می‌رسد این است که می‌توانید با انتخاب بخشی از تصویر نتایج را بهبود ببخشید. فقط قاب انتخابی را به صورت ناحیه‌ای تنظیم کنید. به عبارت دیگر، اگر از یک عکس گروهی استفاده می‌کردید، می‌توانید با کشیدن قاب اطراف صورت فرد خاصی را جستجو کنید.

واضح است که شما فقط می‌توانید تصاویر پین‌شده در Pinterest را پیدا کنید که کارایی این ابزار را محدود می‌کند. اگر می‌خواهید سایر ویژگی‌های موجود را کاوش کنید، راهنماهای زیادی برای کار با پینترست در فضای مجازی منتشر شده است.

۴. سایت Pictriev: تشخیص چهره

سایت PicTriev در جستجوی واقعی چهره‌های مشابه یک قدم پیشرفته‌تر عمل می‌کند. متاسفانه، این ویژگی محدود به افراد مشهور است. کاری که شما انجام می‌دهید این است که URL را اضافه کنید یا عکسی را با فرمت JPG یا JPEG با اندازه‌ای بزرگتر از ۲۰۰ کیلوبایت آپلود کنید و موتور جستجو تصاویر مشاهیر را که به صورت آنلاین یافت شده‌اند، برمی‌گرداند.

برای اهداف نمایشی، من از شات خودم استفاده کردم. در حالی که PicTriev به درستی من را به عنوان زن معرفی کرد، دومین مسابقه جیسون کلارک بود. با این حال، تخمین سنی ۲۹ بسیار متملقانه به حساب می‌آید.

این ابزار بهتر عمل می‌کند اگر شما یک تصویر سلبریتی را جست‌وجو کنید.

PicTriev همچنین به شما امکان می‌دهد شباهت‌های دو چهره را مقایسه کنید یا تخمین بزنید که آیا عکس‌های دو چهره یک شخص هستند یا خیر. روی نماد متر در بالا سمت راست کلیک کنید، دو عکس را آپلود کنید، مشابهت یا هویت را انتخاب کنید و اجازه دهید PicTriev محاسبات خود را انجام دهد.

قبل از افزودن عکس‌ها، حتما دستورالعمل‌های قالب‌بندی را برای بهترین نتیجه دنبال کنید.

ورود به سایت PicTriev

۵. سایت TinEye: جستجوی عکس معکوس


جستجوی عکس معکوس TinEye تقریبا مانند گوگل کار می‌کند. شما می‌توانید یک تصویر را آپلود یا یک URL را جایگذاری و آن را جستجو کنید. TinEye دیگر از اپراتورهای جستجو پشتیبانی نمی‌کند و آن را ساده‌تر و اساسی‌تر می‌کند.

در آزمایش من، TinEye سه نتیجه پیدا کرد که گوگل یکی از آنها را وارد نکرده بود چون سایت سال‌ها پیش از بین رفت. همچنین، نتیجه جدیدی را که برادر بزرگش گرفته بود، از دست داد. برای من، این نشان می‌دهد که فهرست جستجوی TinEye تا حد زیادی قدیمی است.

برخلاف گوگل، TinEye به طور مستقیم به صفحاتی که تصاویر را پیدا کرده پیوند می‌دهد و تصاویر مشابه را نادیده می‌گیرد.

ورود به سایت TinEye

۶. سایت PimEyes: جست و جوی چهره

همانند جستجوی چهره معکوس گوگل، سایت PimEyes از تصاویر و تشخیص چهره برای جستجوی چهره‌های مشابه در بیش از ۱۰ میلیون وب سایت استفاده می‌کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید چهره جنیفر انیستون را با استفاده از چهار عکس به طور همزمان جستجو کنید. PimEyes عکس‌های اصلی و عکس‌های دیگر Aniston را پیدا خواهد کرد.

من خودم این سرویس را امتحان کردم و سه عکس مختلف از خودم را برای تجزیه و تحلیل به PimEyes ارائه دادم.

عکس‌های دیگری از من در اینترنت یافت می‌شود، و PimEyes آنها را شناسایی کرد. با این حال، نتایج نیز با چهره افراد دیگر مخلوط شد، اگرچه گزینه‌های برتر خوشبختانه دقیق بودند. اگر به نتایج کامل نیاز دارید، باید هزینه‌ای را پرداخت کنید، که به شما امکان دسترسی به نتایج جستجوی برتر PimEyes را می‌دهد.

ورود به سایت PimEyes

۷. سایت بتافیس: تشخیص از روی چهره به صورت دمو و آزمایشی

سایت Betaface یک جستجوی تشخیص چهره شبیه به شناسایی عکس PicTriev ارائه می‌دهد. شما می‌توانید یک تصویر را آپلود یا URL تصویر را ارسال کنید. ابتدا این ابزار تصویر را تجزیه و تحلیل می‌کند. روی مستطیل کشیده شده در اطراف صورت کلیک کنید تا نتایج دقیق را ببینید.

در مرحله‌ی بعد شما می‌توانید روی یکی از دکمه‌ها کلیک کنید. گزینه‌ی Compare faces (مقایسه با سایر تصاویر)، گزینه‌ی Search celebrities، Search Wikipedia و browse celebrities در حال حاضر جزو گزینه‌ها محسوب می‌شود. نتایج یا در زیر تصاویر آنالیز شده ظاهر می‌شود یا در سربرگ جدید.

این ابزار برای آپلود و مقایسه عکس‌ها به صورت انبوه مفید محسوب می‌شود. علاوه بر طبقه‌بندی چهره‌ها بر اساس ۲۲ نقطه اساسی صورت و ۱۰۱ نقطه حرفه‌ای صورت، همچنین شما می‌توانید اندازه‌گیری‌های هندسی و رنگی گسترده و ویژگی «فقط بهترین چهره» را فعال کنید. هر دوی این موارد پردازش را کند می‌کنند اما کیفیت نتایج شما را افزایش می‌دهند.

ورود به سایت Betaface

۸. سایت How Normal Am I?: مقایسه چهره‌ها

ای کاش خاص بودی؟ هوش مصنوعی How Normal Am I نشان می‌دهد که چگونه الگوریتم‌های سن، جنسیت، جذابیت، احساسات، BMI، امید به زندگی و موارد دیگر را فقط بر اساس چهره شما قضاوت می‌کنند. اگر مایل هستید چهره خود را از طریق وب کم خود در معرض دید قرار دهید، این یک آزمایش سرگرم کننده است. دو مرتبه امتحان دادم نتایج هر دو بار کاملا اشتباه بود! بار اول الگوریتم فکر کرد من یک مرد هستم و ۳۳ درصد نمره‌ی نرمال به من داد. بار دوم به درستی من را زن قضاوت کرد و ۱۸ درصد نمره‌ی نرمال به من داد.

این پروژه‌ی هنری توسط Tijmen Schep با استفاده از بودجه‌ی اتحادیه اروپا توسعه یافته است. شرایط و ضوابط را بخوانید تا از نحوه‌ی استفاده از داده‌های خود مطلع شوید.

ورود به سایت How Normal Am I

۹. سایت Everypixel Age Recognition: تشخیص چهره آسان

سایت Everypixel Age Recognition از یک عکس برای حدس زدن سن سوژه استفاده می‌کند. این یک نمایش API یادگیری ماشینی است که جزئیات دیگری را نیز پوشش می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند از تصاویر بصری بیاموزد، مانند جنسیت، شادی، نژاد، تحصیلات یا شغل سوژه.

در حالی که هوش مصنوعی حدس می‌زد که من در عکس ۲۷ ساله به نظر می‌رسم اما از نتیجه‌ی واقعی بسیار دور بود. همچنین با ۵۸ درصد اطمینان حدس زد که من قفقازی هستم و ۴۶ درصد با اطمینان که عینک می‌زدم. نتیجه‌ی حیرت انگیزی نبود چون مایکروسافت قبلا ابزار مشابهی را ارائه می‌کرد و جزئیات جالبی را آموخت. ظاهرا پوشیدن کلاه می‌تواند شما را جوان‌تر نشان دهد، در حالی که عینک شما را پیرتر نشان می‌دهد و از دست دادن ریش‌تان نیز می‌تواند چند سالی را بتراشد.

ورود به سایت Everypixel Age Recognition

از موتور جست‌وجو تشخیص چهره پولی خودداری کنید

بسیاری از ابزارها برای یافتن افراد از طریق عکس پیشنهاد می‌کنند، اما تنها تعداد کمی از آنها رایگان و قابل اعتماد هستند. برای مثال، Social Catfish خود را به عنوان یک موتور جستجوی مردمی جامع معرفی می‌کند که در شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌ها و سایر سایت‌های شبکه آنلاین جستجو می‌کند.

با این حال، پس از تکمیل جستجو با موارد مشابه، تا زمانی که هزینه‌ای پرداخت نکنید، نتایج را مشاهده نخواهید کرد. بسیاری از این خدمات پولی در ارائه‌ی نتایج قابل توجهی بهتر از ابزارهای رایگان ارائه شده در بالا شکست خورده‌اند، بنابراین بهتر است از آنها دوری کنید. اگر از این ابزارها برای کشف سرقت هویت، نقض حق نسخه‌برداری یا بدتر از آن استفاده کرده‌اید، به جای آن از کمک حرفه‌ای استفاده کنید.

ابزارهای تشخیص چهره و جستجو طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی مفید دارند. آنها می‌توانند به پلیس کمک کنند تا مظنونان را از فیلم دوربین‌های امنیتی شناسایی کند، به عکاسان حرفه‌ای یا شرکت‌های رسانه‌ای کمک کنند تا مطالب بصری را فهرست‌بندی کنند و آرشیوهای بزرگ و با قابلیت جستجوی آسان بسازند. علاوه بر این، تشخیص چهره می‌تواند جایگزین رمزها و کلیدها شود. اما هر ابزاری به طور حتم یک جنبه‌ی تاریک دارد. به عنوان مثال، کلاهبرداری بازاریابی ویروسی Facezam در سال ۲۰۱۷ نشان داد که تشخیص چهره چه کاری می‌تواند برای حریم خصوصی شما انجام دهد. سازندگان این برنامه ادعا کردند که در عرض چند ثانیه، می‌توانید با آپلود کردن عکس چهره‌ی هر کسی، پروفایل فیسبوک را پیدا کنید. اساسا، FindFace برای فیس بوک.

در حالی که چنین برنامه‌ای خط مشی‌های حریم خصوصی فیس بوک را نقض می‌کند، خود فیس بوک از جستجوی مبتنی بر تشخیص چهره برای شناسایی افراد در عکس‌ها استفاده می‌کند (مگر اینکه این ویژگی را غیرفعال کرده باشید). و احتمالا موتور جستجوی چهره فیسبوک بهتر از ابزار شناسایی FBI است. از آنجا که شما داوطلبانه پایگاه داده فیس بوک را با عکس‌های بسیار متنوع پر کرده اید، همه به هوش مصنوعی آن کمک می‌کند تا سریعتر از آنچه FBI تصور می‌کرد بهبود یابد. همه چیز قانونی است. شما همیشه نمی‌توانید چهره‌ی خود را پنهان کنید، اما می‌توانید از حریم خصوصی خود به صورت آنلاین محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما