نزدیک شدن بخش موبایل هواوی به نابودی تمام

از سال ۲۰۱۹ که آمریکا هواوی را در لیست‌ تحریم‌های خود قرار داد، این شرکت سقوط باورنکردنی داشته است. به دلیل همین تحریم‌ها، گوشی‌های هواوی دسترسی به سرویس‌های نرم‌افزاری گوگل را از دست دادند و از این مهم‌تر، هواوی دیگر امکان تولید تراشه‌های پیشرفته را از دست داد. این شرکت که امکان دسترسی به تراشه‌های ۵G دیگر شرکت‌ها را ندارد، طی چند سال گذشته گوشی‌های خود را تا حد زیادی با تراشه‌های ۴G کوالکام راهی بازار کرده است. حالا بر اساس یک گزارش جدید، تحریم‌های جدید آمریکا همین مسیر را هم مسدود کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که دولت بایدن اعطای مجوز به شرکت‌های آمریکایی برای صادر کردن قطعات سخت‌افزاری به هواوی را متوقف کرده است. یک منبع آگاه به این خبرگزاری گفته که این محدودیت‌های جدید شامل تراشه‌های ۴G و تراشه‌های پیشرفته‌ی مربوط به وای‌فای ۶ و ۷ هم می‌شود. بنابراین عملا هواوی برای گوشی‌های خود دیگر نمی‌تواند از تراشه‌های ۴G کوالکام استفاده کند.

به دلیل این تحریم‌ها، با توجه به اینکه شرکت مدیاتک هم برای تراشه‌های خود تا حد زیادی از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کند، به احتمال زیاد برای ارائه‌ی تراشه به هواوی‌ باید از مجوز‌های دولت آمریکا استفاده کند که حالا این شرکت هم این امکان را از دست داده است. بنابراین به نظر می‌رسد گوشی‌های هواوی برای ادامه‌ی فعالیت باید صرفا از تراشه‌های ساخت شرکت‌های چینی استفاده کنند که این تراشه‌ها هم مبتنی بر فناوری‌های بسیار قدیمی هستند و در بهترین حالت می‌توانند برای گوشی‌های پایین‌رده مورد استفاده قرار بگیرند.

به احتمال زیاد این محدودیت‌های جدید شامل شرکت‌های اینتل، AMD و مایکروسافت هم می‌شود. در این صورت، لپ‌تاپ‌های هواوی‌ هم دیگر نمی‌توانند از هیچ تراشه‌ی مناسبی بهره ببرند و امکان ارائه با سیستم‌عامل ویندوز را هم از دست می‌دهند. روی هم رفته در مورد بخش موبایل هواوی باید بگوییم که عملا دیگر امکان فعالیت نخواهد داشت. باید ببینیم هواوی آیا می‌تواند بر این تحریم‌های جدید غلبه کند یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما