نزدیک شدن الکترونیک آرتز به امضای قراردادی ۵۰۰ میلیون پوندی با لیگ برتر انگلیس

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، کمپانی الکترونیک آرتز به امضای قراردادی تجاری به ارزش تقریبا ۵۰۰ میلیون پوند با لیگ برتر انگلیس نزدیک است.

به نظر می‌رسد که همه‌ی ۲۰ باشگاه پریمیر لیگ از این قرارداد مطلع شده‌اند. این قرارداد طبق گفته‌ها به مدت ۶ سال ادامه خواهد داشت و حدودا ۴۸۸ میلیون پوند ارزش آن محسوب می‌شود. از طرفی ظاهرا یکی از مدیران ۲۰ باشگاه اعلام کرده که این قرارداد سالانه بیش از ۸۰ میلیون پوند سوددهی داشته و شامل باقی ماندن الکترونیک آرتز به عنوان همکار اصلی لیگ برتر و همچنین حفظ مجوز انحصاری خود خواهد بود.

در قرارداد فعلی لیگ برتر با الکترونیک آرتز، این ناشر اسپانسر چندین المان از جمله لوگوی EA Sports که روی لباس‌های داوران ظاهر می‌شود، است. ادغام لیگ برتر با بزرگترین حالت فیفا یعنی آلتیمیت تیم، شامل جوایزی است که به عنوان آیتم های ویژه در این بخش ظاهر می‌شوند. از طرفی این قرارداد می‌تواند شبیه به معامله‌ای باشد که این شرکت با لیگ فوتبال اسپانیا یعنی لالیگا، در سال گذشته امضا کرد.

قرارداد الکترونیک آرتز با لالیگا شامل حق نام‌گذاری تمام مسابقات لالیگا، تغییر کامل برند تجاری لالیگا با EA SPORTS شامل همه‌ی لوگوها، گرافیک‌ها، فونت‌ها و سایر عناصر بصری است. البته این قرارداد در المان‌های درون بازی نظیر هایلایت‌های مسابقات و غیره نیز تاثیرگذار است.

در نهایت گفتنی است که الکترونیک آرتز اواخر سال جاری میلادی نام سری بازی‌های ورزشی محبوب خود یعنی فیفا را به EA Sports FC تغییر داده و به رابطه‌ی تقریبا ۳۰ ساله‌ی خود با سازمان فیفا پایان خواهد داد. البته این شرکت اصرار دارد که علی‌رغم از دست دادن برند فیفا، نسخه‌های جدید این مجموعه تغییرات زیادی نخواهند کرد. این حرف تا حدود زیادی منطقی نیست زیرا به لطف بیش از ۳۰۰ قرارداد، همان تجربیات عالی، حالت‌ها، لیگ‌ها، مسابقات، باشگاه‌ها و ورزشکاران در EA Sports FC گنجانده خواهد شد.

بازی فیفا ۲۳ هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این بازی بیش‌ترین فروش هفته‌ی اول عرضه را در بین دیگر بازی‌های این سری به خود اختصاص داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما