نجات دادن توییتر از ورشکستگی توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک از زمان تکمیل معامله خرید توییتر سخت مشغول کار بوده است و حالا ادعا می‌کند که این شبکه اجتماعی را از مرز ورشکستگی نجات داده است. البته این میلیاردر پرحاشیه می‌گوید توییتر همچنان با چالش‌هایی مواجه است، اما حداقل در مسیر خوبی قرار دارد.

ایلان ماسک در واکنش به مقاله جدید نشریه وال استریت ژورنال پیرامون زندگی پرمشغله خود نوشت: «سه ماه اخیر فوق‌العاده سخت بود؛ چرا که باید توییتر را از ورشکستگی نجات می‌دادم و هم‌زمان به وظایف اساسی‌ام در تسلا و اسپیس‌ایکس رسیدگی می‌کردم. چنین عذابی را برای هیچ‌کس آرزو نمی‌کنم. توییتر هنوز چالش‌هایی دارد، اما اگر به کار خود ادامه دهیم، در مسیر رسیدن به نقطه سربه‌سری هستیم. از حمایت‌های عمومی بسیار استقبال می‌کنم.»

مشخص نیست که ماسک با این توییت سعی دارد تلاش‌های خود را ارزشمند بشمارد و به همکارانش برای حرکت در مسیر پیش رو انگیزه دهد یا واقعاً توییتر را از نابودی نجات داده است؛ اما با صدور رأی دادگاه کالیفرنیا مبنی بر بی‌گناهی او در پرونده خصوصی‌سازی تسلا، ماسک حالا می‌تواند نفس راحتی بکشد.

خرید توییتر سال سخت ایلان ماسک را تکمیل کرد

مدیرعامل تسلا در سال 2018 در توییتی اعلام کرد که سرمایه لازم برای خصوصی‌کردن این شرکت را در اختیار دارد. بااین‌حال، این وعده هرگز محقق نشد و بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند که توییت ایلان ماسک باعث فریب آن‌ها و تغییر قیمت سهام این شرکت شده است.

او هم‌زمان با این دادگاه، با چالش‌های زیادی در اداره توییتر روبه‌رو بود. ماسک برنامه‌های زیادی را برای ایجاد درآمدزایی در این شبکه اجتماعی در نظر داشت و اولین اقدامش تغییر اشتراک توییتر بلو و فروش آن با هزینه ماهانه 8 دلار بود.

با وجود مشکلات مالی احتمالی در توییتر، ماسک توانست اولین قسط از وام 12.5 میلیارد دلاری خرید این شرکت را پرداخت کند. حالا به‌نظر می‌رسد که موفقیت در پرداخت این مبلغ اعتمادبه‌نفس کافی را به او داده است تا این توییت را منتشر کند. البته او همچنان با افت 200 میلیارد دلاری ثروت شخصی خود سال سختی را پشت سر گذاشته است و مسیر دشواری را پیش رو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما