میزان تاخیر صدای ایرپادز پرو ۲ بسیار کمتر از نسل قبلی است

ایرپادز پرو ۲ نسبت به نسل قبلی با ارتقاهای مختلفی روبرو شده که بسیاری از این بهبود‌ها به لطف استفاده از چیپ جدید H2 عملی شده است. حالا طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط یک آهنگساز که برنامه‌نویس هم هست، این هدفون بی‌سیم از نظر تاخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف بلوتوث (و در کل فناوری‌های بی‌سیم)، تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات است. به طور مشخص طبیعتا هرچقدر زمان بین ارسال صدا از دستگاه منبع و دریافت آن توسط هدفون کمتر باشد، کاربر با تجربه‌ی بهتری روبرو می‌شود. اگرچه بیشتر هدفون‌های بی‌سیم باکیفیت در زمینه‌ی پخش ویدیو با تاخیر زیادی روبرو نیستند، ولی اگر مثلا به دنبال تدوین صدا و بازی کردن باشید، این تاخیر‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

این فرد برای اینکه بتواند میزان تاخیر صدا را با دقت بسیار زیادی محاسبه کند، از قلم اپل پنسل، آیپد پرو و هدفون‌های ایرپادز استفاده کرده است. روش کار هم بدین شکل بوده که یک میکروفون نزدیک تبلت قرار داده تا صدای لحظه‌ی برخورد قلم به نمایشگر را ضبط کند و سپس تاخیر صدای ارائه شده توسط اسپیکر تبلت و هدفون‌ها بررسی شده است.

همانطور که در نمودار بالا می‌توانید ببینید، اپل نسل به نسل موفق به کاهش تاخیر صدای این هدفون‌ها شده است و ایرپادز پرو ۲ توانسته نسبت به نسل قبلی ۴۰ میلی‌ثانیه تاخیر کمتری ارائه کند. این در حالی است که ایرپادز ۲ و ایرپادز پرو به ترتیب تاخیر ۱۵۳ و ۱۶۷ میلی‌ثانیه‌ای ارائه می‌کردند.

همچنین باید به اختلاف ۴۳ میلی‌ثانیه‌ای بین تاخیر صدا در ایرپادز پرو ۲ و اسپیکر تبلت اشاره کنیم. بنابراین اگرچه اپل برای این هدفون موفق شده تاخیر را به طور قابل توجهی کاهش دهد، اما اگر مثلا برای استفاده از قلم به دنبال دریافت بازخورد صوتی توسط هدفون‌های ایرپادز هستید، همچنان با تاخیر قابل توجهی این صداها را دریافت می‌کنید. به دلیل همین مشکلات بسیاری از گیمرها و کاربران حرفه‌ای همچنان ترجیح می‌دهند از هدفون‌های سیمی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما