منتشر شدن اولین نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴

مطابق معمول، امسال هم گوگل در ماه فوریه اولین نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ را منتشر کرد. گوگل در این نسخه به ویژگی‌هایی مانند دسترسی‌پذیری، مصرف باتری و امنیت توجه زیادی نشان داده است. از بین امکانات جدید مربوط به دسترسی‌پذیری می‌توانیم به افزایش ۲۰۰ درصدی اندازه‌ی فونت‌ها اشاره کنیم که پیش از این قادر به افزایش ۱۳۰ درصدی اندازه‌ی فونت‌ها بودید. همچنین به لطف قابلیت مقیاس‌بندی هوشمند، میزان خوانایی متن بهتر از گذشته شده است.

همانطور که گفتیم، گوگل در پشت صحنه هم تغییراتی را صورت داده که این تغییرات منجر به کاهش مصرف باتری می‌شوند. گوگل گوشی‌های تاشو را هم فراموش نکرده و با این نسخه از اندروید، توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها برای گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو راحت‌تر از نسخه‌های قبلی است. بنابراین اپ‌ها بهتر می‌توانند از فضای ارائه‌ شده توسط نمایشگرهای تاشو بهره ببرند.

همانطور که انتظار داشتیم، اندروید ۱۴ سایدلود کردن اپ‌های بسیار قدیمی را هم غیر ممکن کرده است. به طور مشخص، گوگل از توسعه‌دهندگان خواسته که اپ‌های خود را برای حداقل اندروید ۶.۰ آماده کنند. دلیل این موضوع هم به وجود بد‌افزارهایی برمی‌گردد که سیستم‌های مجوز اندروید را دور می‌زنند. البته اگر اپ‌های قدیمی در گوشی شما قرار داشته باشند، بعد از نصب اندروید ۱۴ کماکان قادر به استفاده از آن‌ها خواهید بود. همچنین با بهره‌گیری از دستورات Command Line می‌توانید اپ‌های بسیار قدیمی را روی گوشی خود نصب کنید. اما در هر صورت گوگل توصیه می‌کند که چنین کاری را انجام ندهید.

برای دسترسی به این نسخه می‌توانید از شبیه‌ساز اندروید در دسکتاپ و پیکسل ۴a یا گوشی‌های پیکسل جدیدتر استفاده کنید. اولین نسخه‌ی بتای اندروید ۱۴ قرار است در ماه آوریل از راه برسد و اوایل تابستان به پایداری مناسبی دست پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما