معرفی 10 سریال جدید که کمتر شناخته شده

()

به عنوان طرفداران سریال های تلویزیونی، این روزها آنقدر انتخاب های زیادی در زمینه سریال های محبوب داریم که شانسی برای تماشای تمام سریال هایی که دوست دارید تماشا کنید، نخواهید داشت و به همین خاطر کاملاً طبیعی است که برخی از سریال های خوب دور از رادار شما باقی می مانند. «کمتر دیده شده» یا Underrated واژه عجیبی است که برای افراد متفاوت معانی مختلفی دارد اما دستکم اکثر افراد باور دارند که این واژه به سریالی اشاره دارد که دستکم گرفته شده، کمتر از شایستگی اش مورد تحسین قرار گرفته و خلاصه اینکه به مقدار قابل توجهی به آن تعداد بیننده ای که می باید، دست نیافته است.


10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

به دلیل نقدهای نه چندان خوب یا متفاوت، نداشتن بازاریابی مناسب یا دلیل ساده نداشتن گفتمانی در شبکه های اجتماعی، این سریال ها همگی تا حدودی دور از رادار مخاطبان تلویزیون قرار گرفته یا دستکم هرگز آن شناختی که باید را دریافت نکرده اند. اما سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد سریال هایی کمتر دیده شده هستند که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و این شایستگی را دارند که به سرعت به تماشای آن ها بنشینید. در واقع این سریال ها آن قدر خوب هستند که ممکن است به دلیل دیده نشدن کنسل شده و بعد از تماشای آن هاست که مخاطبان تلویزیون احساس گناه خواهند کرد. بدین ترتیب می خواهیم شما را با ۱۰ سریال کمتر دیده شده اما بسیار باکیفیتی آشنا کنیم که باید همین حالا به تماشایشان بنشینید.

 

۱۰- Party Down

سری کمدی های کالت کلاسیک کمتر به اندازه Party Down جایگاه یک سریال کالت را دریافت می کنند، سریال کمدی خانوادگی افسانه ای که پل راد از خالقان آن بوده، آدام اسکات را در نقش یک بازیگر شکست خورده دارد که برای کار در یک کمپانی کیترینگ مشهور که قبلاً در آن کار کرده، باز می گردد. سریال Party Down در سال ۲۰۰۹ شروع به پخش کرده و بعد از دو فصل کنسل شد، زیرا علیرغم نقدهای قوی، تعداد بینندگان آن به شدت پایین بود، مشکل مشترکی که در مورد اکثر سریال های شبکه Starz دیده می شود. بعد از سال ها تلاش ناموفق برای ساخت یک سریال یا راه اندازی مجدد سریال، در سال ۲۰۲۱ بود که ساخت فصل سوم این سریال در شش اپیزود اعلام شد و تقریباً تمام بازیگران دو فصل اول به این فصل باز خواهند گشت، غیر از لیزی کاپلان که به خاطر تداخل برنامه ها نمی تواند در این فصل حضور داشته باشد.

فصل سوم سریال Party Down اخیراً با نقدهای مثبتی منتشر شده و اگر چه واکنش بینندگان به آن تقریباً در سراسر جهان مثبت بوده اما تعداد بینندگان آن باز هم به شکل قابل توجهی پایین بوده است و این سریال به معنای واقعی کلمه، تعریف عبارت «نادیده گرفته شده» است. این موضوع باعث شده که انتظار زیادی برای ساخت فصل چهارم سریال نداشته باشیم، علیرغم اینکه اکثر بازیگران اصلی از تمایل خود به بازگشت به فصل چهارم خبر داده اند. غیر از این که در ماه های پیش رو تعداد بینندگان این سریال در ماه های پیش رو در سرویس های استریمینگ افزایش قابل توجهی یابد، شبکه استارز برای بار دوم این سریال را کنسل کند.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۹- Rabbit Hole

سریال تریلر جدید کیفر ساترلند به نام Rabbit Hole اگر چه به عنوان یک سریال جاسوسی جدید در قالب سریال معروفش به نام ۲۴ بازاریابی شده، اما نباید اجازه دهید که این شباهت گولتان بزند زیرا این یکی از آن سریال های بسیار باکیفیت و بامزه تلویزیون است. وقتی به فراتر از ارزش های باشکوه تولیدش نگاه می کنیم، این سریال فاصله زیادی با یک سریال شکست خورده فرمولی دارد که انتظارش را دارید. Rabbit Hole بسیار به پوچی و مسخرگی خود آگاه است، بسیار بیشتر از آنچه که انتظار دارید و به همین خاطر از پیچش های داستانی متعدد استفاده کرده و به مخاطب خود چشمک می زند. درست زمانی که فکر می کنید ماجرا از چه قرار است، سریال زیر میز می زند و همه چیز را به طول کامل تغییر می دهد.

انتظار برای دیدن اینکه نویسندگان سریال در هر اپیزود چه پیچش بامزه ای در داستان ایجاد می کنند بسیار خوشایند است، کیفیتی که با کشش متقابل جذاب بین شخصیت های اصلی و به ویژه ساترلند و چارلز دنس که در سریال نقش پدرش را بازی می کند، ترکیب می شود. بله درست است که Rabbit Hole فاقد جذابیت روح زمانی بود که در ۲۴ شاهد بودیم اما همچنان یک مثال از سریالی است که دقیقاً می داند چیست، به دنبال چیست و بر همان اساس داستان خود را روایت می کند، سریالی که در طی هشت اپیزود در فضایی مشخص، داستانی بامزه را روایت می کند. نقدهای این سریال نسبتاً مثبت اما نه به طور کامل بی نقص بوده ولی اگر به دنبال سریالی بالغ هستید که کاملاً احمقانه و تحقیر کننده نباشد، این سریال یکی از سرگرم کننده ترین سریال های سال ۲۰۲۳ تاکنون است.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید.

۸- From

سریال From تازه ترین سریال ترسناک علمی تخیلی شبکه Epix است که فوریه گذشته منتشر شده و عموماً مورد تمجید قرار گرفت و اگر چه حضور هارولد پرینیو در نقش اصلی سریالی علمی تخیلی با داستانی آرام سوز به وضوح شباهت هایی با سریال لاست ایجاد می کند، سریال From به خودی خود یک سریال بسیار قابل توجه و باکیفیت است. در حالی که فصل اول بدون شک نقاط ضعف خود را داشت اما ترکیب بازی های خوب- به ویژه از جانب پرینیو- و معمای پیچیده و جذاب مرکز داستان در مورد شهری که هر کسی که واردش شود را به دام می اندازد، تضمین می کند که این سریال همان چیزی که باعث جذابیت Lost شده بود را در خود دارد.

باید دید که آیا سریال From اشتباهات سریال لاست در مورد سبک روایی «جعبه رازآلود» خود را تکرار می کند یا نه اما فصل اول به طور یقین باعث اشتیاق تماشاگران به تماشای فصل دوم شد، فصلی که به تازگی منتشر شده است. اما From در حال حاضر برای بیرون آمدن از قالب سریالی با طرفداران متعهد اما اندک و تبدیل شدن به یک سریال هیت تلاش می کند، به ویژه به این خاطر که در یک شبکه تلویزیونی کمتر شناخته شده منتشر می شود. همزمان، کسانی که به دنبال یک سریال تریلر رازآلود اپیزودیک مبهوت کننده هستند، این سریال بهترین گزینه است.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۷- Shrinking

اگر تریلر سریال Shrinking را دیده اید و فکر می کنید که با یک کمدی موقعیت با ظاهر خوب در حال و هوای تد لاسو روبرو هستید، تا حدود زیادی حق با شماست زیرا این سریال نیز توسط بیل لارنس، خالق سریال تد لاسو ساخته شده است. اما جنبه انرژیک و غیرچالشی این سریال با یکی از بهترین نقش آفرینی های کارنامه هنری هریسون فورد ترکیب می شود که بیش از پیش تماشای این سریال را جذاب می سازد. فورد در این سریال نقش دکتر پل رودس را بازی می کند، روان درمانگری که در مراحل اولیه ابتلا به بیماری پارکینسون قرار دارد و در شرایطی که وی به سمت شخصیتی متمایل شده که در طی سال ها حضور در رسانه ها و برنامه های تلویزیونی سعی در متوقف کردن آن داشته، او لایه به لایه نقاط آسیب پذیری و انسانیت این شخصیت را به تصویر می کشد.

فورد سال ها بود که هرگز تا به این اندازه از انجام یک بازیگری واقعی خوشحال نبوده است و می توانیم به طور قطع بگوییم که وی به خاطر همین نقش آفرینی اش در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل نامزد دریافت جایزه امی خواهد شد، حتی اگر این جایزه را به خود اختصاص ندهد. البته این به معنای نادیده گرفتن کار فوق العاده ای که توسط جیسون سیگل، جسیکا ویلیامز و بقیه بازیگران فیلم انجام شده نیست اما فورد لنگری که همه چیز را حتی در اگزجره ترین لحظات احساسی داستان محکم سر جای خود نگه می دارد.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۶- Tokyo Vice

سریال تریلر جنایی Tokyo Vice ساخته مایکل مان بهار سال گذشته منتشر شد و نقدهای مثبتی دریافت کرد و علیرغم جنجال هایی که همچنان در مورد بازیگر نقش اصلی سریال، انسل الگورت، وجود دارد، چنان عملکرد خوبی داشت که شبکه HBO دستور ساخت فصل دوم آن را صادر کرد که اکنون در حال فیلمبرداری است و انتظار می رود که در نیمه امسال به پایان برسد. به همان اندازه که سریال درام جنایی دیگری در مورد یک قهرمان سفید پوست است که به راهروهای سندیکاهای جنایتکار ژاپنی نفوذ می کند، Tokyo Vice سریالی به شکل غیرمنتظره و غیرمعمولی جذاب است که از توجه خاصش به جزییات، شخصیت هایی دوست داشتنی و بازی های خوب از تمام بازیگران سود می برد.

حتی با وجود تمدید ساخت فصل دوم، فصل اول Tokyo Vice به سرعت آمد و رفت بدون اینکه در گفتمان اصلی رسانه های سرگرمی و شبکه های اجتماعی به آن پرداخته شود، علیرغم اینکه حال و هوایی بسیار منحصربفردتر نسبت به تقریباً تمام سریال های جنایی دارد که اکنون در حال پخش هستند. این سریال بهترین پروژه ای است که مایکل مان در سال های اخیر در ساخت آن مشارکت داشته است و پتانسیل جدی برای تبدیل شدن به یک اثر بی نقص و پرطرفدار تلویزیونی را دارد، اگر چندین فصل دیگر نیز ادامه داشته باشد.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۵- Chucky

بدون شک بسیاری در مورد سریال Chucky در شبکه Syfy و تداوم انتشار آن به عنوان تلاشی از روی ناامیدی توسط مدیران این شبکه شنیده اند، اینکه فرانچایز Child’s Play ارزش سینمایی خود را از دست داده و اکنون به بقای خود در یک شبکه درجه سوم ادامه می دهد. اما همانطور که کسانی که بیش از یک یا دو اپیزود از این سریال را دیده اند می توانند شهادت بدهند، سریال Chucky برخی از بهترین و باکیفیت ترین تصاویر فرانچایز اسلشر در تاریخ سینما و تلویزیون را ارائه کرده است. به کمک مشارکت فعال دان مانسینی خالق Child’s Play، سریال چاکی کارش را با نقدهای مثبتی آغاز کرد اما در طی دو فصل خود تاکنون نتوانسته بینندگانش را افزایش دهد.

با پایان اخیر فصل دوم خود، نرخ بینندگان این سریال نسبت به فصل اول به شدت کاهش یافته است، و این کافی است تا طرفداران سریال از این موضوع بیم داشته باشند که ادامه این سریال برای فصل سوم تمدید نشود. اگر چه خوشبختانه شبکه Syfy نسبت به ساخت فصل سوم چراغ قرمز نشان داده، اما در صورتی که بر تعداد بینندگان این سریال افزوده نشود، به احتمال فراوان فصل سوم آخرین فصل از این سریال خواهد بود. با توجه به خلاقیت و جاه طلبانه بودن سریال و جذابیتی که دارد، مایه تاسف است اگر چیزی که مانسینی خلق کرده بیش از رسیدن به آنچه مد نظر وی است، به پایان برسد. اگر به کلیت فرانچایز Child’s Play اهمیت می دهید، باید سهم خود از تلاش برای حفظ این سریال را انجام دهید.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۴- Severance

اگر چه سریال تریلر علمی تخیلی خلاقانه Severance از اپل تی وی پلاس یکی از تحسین شده ترین سریال های سال ۲۰۲۲ بود، تمجید بین المللی از این سریال نتوانست هرگز به موفقیت این سریال در بخش دریافت جایزه منجر شود. علیرغم اینکه این سریال در ۱۴ بخش نامزد دریافت جایزه امی شده بود اما تنها با دو جایزه در بخش طراحی تولید و موسیقی دراماتیک اورجینال این مراسم را ترک کرد و نتوانست برای نویسندگی، کارگردانی و بازی های خیره کننده اش که هر یک شایسته دریافت جایزه امی بودند، جایزه ای بدست آورد. بدین ترتیب پرواضح است که بسیاری امیدوارند فصل دوم این سریال با گشاده دستی بیشتری از جانب داوران امی مواجه شود.

در بخش اعداد و ارقام مربوط به بازدیدها نیز محبوبیت سریال Severance یا عدم محبوبیت احتمالی آن یک راز باقی مانده است زیرا اپل داده های معناداری در مورد بینندگان این سریال و دیگر سریال های خود منتشر نکرده است. نکته جالب اینکه بن استیلر به عنوان کارگردان و تهیه کننده اجرایی سریال نیز گفته است که این سرویس تعداد دقیق بینندگان سریال Severance را از او نیز مخفی کرده است تا اطمینان حاصل شود که حتی کارگردان مجموعه نیز نداند چه تعداد از بینندگان تلویزیونی به تماشای این سریال نشسته اند. اما حرف اصلی ما در اینجا این است که اگر تاکنون این سریال را تماشا نکرده اید حتماً در اولین فرصت به تماشای آن بنشینید زیرا جذابیتی بسیار بیشتر از آن دارد که شایسته کنسل شده باشد و تعداد بینندگانش نمی تواند توضیح دهنده هزینه واضح بالای تولیدش باشد.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۳- Copenhagen Cowboy

سریال جنایی نوآر جدید نیکلاس ویندینگ رفن با نام Copenhagen Cowboy بی سروصدا در ابتدای سال جاری و بدون بازاریابی چندان زیادی از نتفلیکس منتشر شد و درست همانند سریال دیگر رفن برای شبکه آمازون با نام Too Old to Die Young، به خاطر سرعت زیاد و سبک سوررئال خود نقدهای متفاوتی دریافت کرد. اما برای طرفداران رفن، کابوی کپنهاگن یک سریال باکیفیت و جذاب بود، یک کابوس لینچی مملو از نورهای نئونی که به جای روایت یک محتوای استریمینگی ساده و معمولی، جرأت به چالش کشیدن مخاطب و گاهی اوقات حتی عصبانی کردن او را دارد. همانطور که انتظار می رفت، این سریال حتی در هفته اول انتشارش نیز نتوانست به فهرست ۱۰ سریال پربیننده نتفلیکس راه یابد و غیر از بحث های داغ یک گروه طرفداران کوچک، سریال Copenhagen Cowboy کم و بیش از رادار بینندگان سریال های نتفلیکس دور ماند.

اگر چه رفن گفته است که امیدوار است فصل دوم سریال ساخته شده و از قبل داستان آن را نیز نوشته است، به شدت غیرمحتمل به نظر می رسد که بدون افزایش بازدید این سریال شاهد ساخت فصل دوم آن باشیم. در حالی که نتفلیکس هنوز به طور رسمی این سریال را کنسل نکرده اما به احتمال فراوان آن را به عنوان یک مینی سریال دم دستی دیده و به همین خاطر نیازی به اعلام رسمی کنسل شدن آن نمی بیند. می توانیم به ساخت فصل دوم امید داشته باشیم اما بدون افزایش در تقاضا، باید انتظار داشت که این سریال جدید رفن نیز مجبور به کوچک کردن به یک استریمر دیگر برای تداوم انتشار خود باشد.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۲- The Afterparty

موفقیت فیلم Knives Out باعث ایجاد دوره جدیدی از داستان های رازآلود قتل شده است و یکی از بهترین داستان ها در این زمینه در سال های اخیر سریال The Afterparty است. این سریال جنایی کمدی که توسط کریستوفر میلر (۲۱ Jump Street, The Lego Movie, Spider-Man: Into the Spider-Verse) ساخته شده، به دنبال انتشار در اوایل سال ۲۰۲۲ با تحسین همگان مواجه شد، سریالی که توجه همگان را با رازآلودگی جذاب، سبک روایت اپیزودیک خلاقانه و فهرستی از بازیگران با استعداد به خود جلب کرد. با این وجود با سریالی مواجه هستیم که نتوانست بحث های زیادی در میان مخاطبان و کاربران شبکه های اجتماعی ایجاد کند و در شرایطی که باز هم اپل در مورد تعداد بینندگان خود مخفی کاری می کند، غیرممکن است که بفهمیم عملکرد فصل اول سریال تا چه اندازه خوب بوده است.

همین که فصل دوم سریال ساخته شده و در جولای اخیر منتشر شده است خبر خوبی است اما سریالی که چنین هوشمندانه نوشته شده و بازی های فوق العاده ای که در آن وجود دارد، شایسته شناخته شدن بیشتر است، آن هم در حد و اندازه های فیلم های Knives Out. سرویس اپل تی وی پلاس هنوز هم یک سرویس استریمینگ در حال رشد است که نمی تواند به سریال هایش کمک کند پایگاه تثبیت شده ای در میان سریال های شناخته شده پیدا کنند اما اگر سریال The Afterparty را تماشا نکنید شاید بعداً از این موضوع پشیمانی شوید.
10 سریال جدید کمتر شناخته شده ای که باید حتماً ببینید

۱- For All Mankind

مثال کامل رویکرد مبهم اپل تی وی پلاس به تعداد بینندگانش و موفقیت قطعاً در مورد سریال For All Mankind صدق می کند، یک سریال درام علمی تخیلی به شدت جذاب که یک نسخه جایگزینی تاریخی از رقابت فضایی را بعد از پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در رقابت با ایالات متحده بر سر فرود آمدن روی ماه را روایت می کند. اگر چه فصل اول منتقدان خاص خود را داشت، تمجید نسبت به فصل دوم و سوم آن تقریباً جهانشمول بوده است. تحلیل های مستقل بر این باورند که این سریال سال گذشته بالاتر از تد لاسو در جایگاه پربیننده ترین سریال اپل تی وی پلاس قرار داشته است. اما علیرغم تحسین و تمجید بی وقفه از این سریال و به ویژه فصل سوم آن، سریال For All Mankind نتوانسته توجه داوران جشنواره های تلویزیونی را جلب کند، غیر از یک نامزدی امی.

اگر چه مقایسه های اولیه با سریال Mad Men نتوانست مخاطبان زیادی را به سمت این سریال روانه کند اما For All Mankind همان کاری را کرده است که سریال های بزرگ انجام می دهند و آن رشد کردن با هر فصلی است که از سریال می گذرد. کمتر هفته ای می گذرد که یک رسانه حوزه سرگرمی که فهرستی از سریال های کمتر دیده شده یا نادیده گرفته شده منتشر می کند نامی از این سریال به عنوان نادیده گرفته شده ترین سریال نبرد که خود موید همه چیز است. پس در تماشای سریال

چقدر این پست مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به پست امتیاز دهید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما