معرفی بازی Civilization VII برای کامپیوتر و کنسول‌ها

اگر شما از طرفداران سبک استراتژی باشید، قطعاً با مجموعه تمدن (Civilization) آشنایی دارید. این مجموعه طرفداران بسیار زیادی در سبک استراتژی و شهرسازی دارد و توانسته موفقیت بسیار خوبی کسب بکند. حال شرکت سازنده تصمیم گرفته که از شماره ۷ این مجموعه رونمایی کرده که قرار است به زودی عرضه شود.

چندی پیش رویداد Summer Game Fest بود و از عناوین زیادی رونمایی شد. یکی از این بازی‌ها، بازی تمدن ۷ بود که آخرین بازی از مجموعه استراتژی تمدن است. این بازی قرار است در سال ۲۰۲۵ میلادی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم در کنار کامپیوتر و دستگاه نینتندو سوییچ عرضه شود.

بازی تمدن ۶ را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های استراتژی ساخته شده در تاریخ دانست. این بازی با سیستم بسیار قدرتمند و دقیقی که داشت توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و به یکی از بهترین بازی‌های استراتژی ساخته شده در این چند ساله تبدیل شود. حال شرکت سازنده در شماره ۷ تصمیم گرفته از فرمول موفق خود استفاده کرده و آن را گسترش دهد.

به طور کلی مجموعه تمدن سبک خاصی از استراتژی را به کاربران ارائه می‌دهد.

در بازی تمدن ۷ شما می‌توانید، بزرگترین امپراطوری ممکن را طراحی کرده و مدیریت کنید. شما در این بازی در نقش یکی از شاه‌های افسانه‌ای تاریخ بوده و باید تلاش کنید تمدن خود را گسترش دهید. برای این کار شما باید شهرهای مختلف طراحی کرده، به مکان‌های مختلف حمله کرده و منطقه خود را گسترش دهید. هدف شما رفاه و آسایش مردم در کنار گسترش و بزرگ‌شدن کشور است. در نتیجه در این جهت باید کارهای مختلفی انجام دهید.

طراحان بازی تمدن ۷ تیم Firaxis است. تیمی که مسئول ساخت بازی به شدت موفق XCOM هم بود و سابقه زیادی در سبک استراتژی دارد. حال تمدن ۷ قرار است از همیشه بزرگ‌تر و کامل‌تر بوده تا این مجموعه را به جلو ببرد. هنو تاریخ عرضه رسمی این بازی مشخص نیست ولی در اواسط تابستان تریلر گیم‌پلی آن منتشر خواهد شد.

مجموعه تمدن سابقه خیلی خوبی در دنیای گیمینگ دارد. این سری بازی تمرکز زیادی روی شهرسازی و حالت نوبتی داشته که باعث شده طرفداران به خصوصی داشته باشد. نکته اینجاست که طرفداران این سبک بازی شاید به اندازه عنوان‌های شوتر زیاد نباشد ولی بسیار پایبند به این سبک بوده و وفادار هستند. در نتیجه تمدن ۷ قطعاً با استقبال خوبی روبرو خواهد شد.

نکته اینجاست که شرکت سازنده در گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته و به همین دلیل است که همین فرمول را حفظ کرده است. حال باید دید که موارد جدید اضافه شده به بازی تمدن آن را بهتر کرده یا اینکه باعث پسرفت این مجموعه موفق شده است. برای فهمیدن این موضوع هم باید تا سال ۲۰۲۵ میلادی و عرضه این بازی صبر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما