مصرف کردن 15میلیارد لیتر از آب جهان در سال2023 توسط دیتاسنترهای گوگل

از این میزان مصرف آب، 80 درصد آن مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود و البته میزان مصرف آب دریا در آن لحاظ نشده است.

گوگل در سال گذشته میلادی میلیاردها لیتر آب برای دیتاسنترهای خود در سراسر جهان استفاده کرده است. این میزان آب برای خنک‌کردن شمار بالای دیتاسنترهای این کمپانی مورد استفاده قرار گرفته است.

طبق گزارشی جدید، غول موتور جستجوی جهان در سال 2021 بیش از 15 میلیارد لیتر آب برای دیتاسنترهای خود در کشورهای مختلف استفاده کرده است. بیش از 80 درصد این 15 میلیارد لیتر آب، تنها در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

این گزارش از سوی خبرگزاری The Oregonian منتشر شده که میزان مصرف آب توسط دیتاسنتر گوگل در دالاس، اورگن را برملا می‌کند.

میلیاردها لیتر آب صرف خنک‌سازی دیتاسنترهای گوگل می‌شوند

طبق این گزارش، گوگل در سال 2021 تنها در این منطقه 1.25 میلیارد لیتر آب مصرف کرده است. در پی دعواهای حقوقی، مقامات این منطقه وعده داده‌اند که این اطلاعات را در آینده در دسترس قرار دهند. این گزارش همچنین می‌گوید که مصرف این تأسیسات در 5 سال گذشته، تقریباً سه‌برابر شده است. همچنین این دیتاسنتر گوگل، بیش از یک‌چهارم کل آب این منطقه را مصرف کرده است.

طبق ادعای رسمی گوگل، مصرف آب دیتاسنتر این شرکت معادل 29 زمین گلف در ایالات متحده است. باید به این موضوع اشاره کنیم که مقدار 15 میلیارد لیتر، شامل آب دریا نمی‌شود و گوگل برای خنک‌کردن دیتاسنترهای خود از آب دریا هم استفاده می‌کند.

در حال حاضر بسیاری از مناطق که در آن‌ها دیتاسنترهای شرکت‌های مختلف قرار گرفته‌اند، با مشکلات مصرف آب توسط آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. بنابراین به‌دنبال روش‌هایی برای کنترل میزان مصرف آب توسط این تأسیسات هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما