مسابقه واقعی «بازی مرکب» تلفات داد!

نتفلیکس این روزها مشغول تولید بی سر و صدای یک مسابقه بر اساس سریال کره ای موفق «بازی مرکب» (Squid Game) است که شرکت کنندگان آن بر سر ۴/۵ میلیون دلار، بزرگ ترین جایزه نقدی در تاریخ مسابقات تلویزیونی، با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در سریال «بازی مرکب» صدها شرکت کننده که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، دعوت برای حضور در یک مجموعه بازی کودکانه اما مرگبار با جایزه ای وسوسه انگیز را می پذیرند.

در اولین چالش این بازی یک عروسک حساس به حرکت وجود دارد که زمان حرکت و توقف شرکت کنندگان را تعیین می کند.

اگر شرکت کنندگان زمانی که عروسک سر برمی گرداند از جای خود حرکت کنند یا در مدت مقرر از خط پایان عبور نکنند، به شکلی مرگبار از بازی حذف می شوند.

چندی قبل خبری درباره ی شرکت کنندگان خشمگین مسابقه ی جدیدی که بر اساس سریال «بازی مرکب» در حال ساخت است، منتشر شد. بر اساس این خبر، این شرکت کنندگان قصد شکایت از شرکت نتفلکیس را دارند.

با آغاز فیلمبرداری مسابقه در استودیویی در نزدیکی شهر لندن، تعداد زیادی از شرکت کنندگان به انتقاد از روند تولید مسابقه پرداختند و مدعی شدند با آن ها مانند حیوان رفتار شده بود. به ادعای این شرکت کنندگان، گروه تولید آن ها را ساعت ها در سرمای طاقت فرسا نگه داشته بودند.

در عین حال، ۲ تن از شرکت کنندگان پیش از آنکه حتی مسابقه شروع شده باشد، از آن حذف شده اند. گفته می شود علت این موضوع تخطی آن ها از قوانین شرکت در مسابقه با برقراری رابطه جنسی در هتل محل اقامت شرکت کنندگان بوده است.

با کاهش دمای استودیوی محل فیلمبرداری به منفی ۳ درجه سانتیگراد، برخی شرکت کنندگان خشمگین نسبت به انجام فیلمبرداری در چنین هوای سردی معترض شدند و حالا حتی در صدد شکایت از شرکت نتفلکیس هستند.

یکی از شرکت کنندگان مسابقه به رسانه ها گفته: «۸ ساعت تمام شکنجه شدیم. ما فقط وسیله ای برای استفاده بودیم. با حیوان هم چنین رفتاری نمی شود. می دانم که این مسابقه قرار بود سخت باشد اما این وضع غیر انسانی بود.»

«یک جا دیدم که داشتند یک تابوت سیاه رنگ با روبان صورتی را همانطور که در سریال بود، می آورند. احساس کردم گرفتن یک تصویر خوب برای آن ها به کمک به ما ارجحیت دارد.»

شرکت کننده ی دیگری مدعی شده بسیاری از آن ها داشتند از شدت سرما از حال می رفتند.

از سویی دیگر گفته می شود ۲ تن از شرکت کنندگان پیش از شروع مسابقه فرصت حضور در آن را از دست دادند. این اتفاق بعد از اقدام آن ها به برقراری رابطه جنسی از هتل تاور ِ لندن رخ داد، جایی که شرکت کنندگان پیش از آغاز فیلمبرداری مسابقه در استودیوی اطراف لندن در آن اقامت داشتند.

منبعی به رسانه ها گفته: «قوانین سختگیرانه ای برای شرکت کنندگان پیش از آغاز فیلمبرداری در نظر گرفته شده بود. گروه تولید متوجه شدند دو تا از شرکت کننده ها با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کرده بودند و مجبور شدند قبل از شروع کار آن ها را حذف کنند.»

به گفته ی این منبع، شرکت کنندگان اجازه ی تعامل با یکدیگر یا مصرف سیگار و الکل را در مدت اقامت در هتل نداشتند.

پس از انتشار اخباری مبنی بر نگه داشتن شرکت کنندگان در هوای سرد، نتفلیکس و تهیه کنندگان مسابقه بیانیه ای در این رابطه منتشر کردند.

در این بیانیه آمده است: «گرچه در محل فیلمبرداری هوا بسیار بود و شرکت کنندگان برای آن آماده شده بودند، هر گونه ادعا درباره ی بروز صدمات جدی به دور از واقعیت است.»

«ما برای سلامت و ایمنی شرکت کنندگان و گروه تولید خود اهمیت زیادی قائل هستیم و از اقدامات ایمنی مناسبی بهره می گیریم.»

یکی از شرکت کنندگان این مسابقه پیش تر به رسانه ها گفته بود: «حتی اگر سرمازدگی هم رخ می داد، باز هم شرکت کننده ها مایل بودند تا جایی که می شود بمانند، چون پای مقدار زیادی پول وسط بود.»

«خیلی از شرکت کننده مصمم بودند که از جای خود تکان نخورند، برای همین مدت زیادی همانجا ماندند. کسانی بودند که با تصور میلیونر شدن به آنجا آمده بودند، حالا اما اشک شان درآمده بود.»

در مجموع ۴۵۶ نفر، به همان تعدادی که در سریال وجود داشت، در مسابقه شرکت کرده اند که گفته می شود برخی از آن ها در جریان بازی اول بدحال شدند.

شرکت کنندگان از آمریکا و استرالیا برای حضور در این مسابقه آمده اند که در استودیویی در نزدیکی شهر لندن فیلمبرداری می شود.

همچون سریال «بازی مرکب»، در مرحله ی اول صدها نفر از مسابقه حذف شدند.

این مسابقه در ۱۰ قسمت عرضه خواهد شد که یک قسمت بیشتر از سریال اصلی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما