تعداد 0 محصول در سبد خرید شما وجود دارد
نتایج در این بخش نمایش داده می شود

مخابرات درآمد ماهانه ۷۰۰ میلیاردی از آبونمان را تکذیب کرد

صبح امروز (۱۴ آبان) خبری در کانال‌های مختلف تلگرامی دست به دست شد که اعلام می‌کرد شرکت مخابرات به دلیل دریافت هزینه ۲۰ هزار تومانی برای آبونمان از ۳۷ میلیون مشترک خط تلفن ثابت ماهانه ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد دارد.

حالا اما شرکت مخابرات این خبر را رد و اعلام می‌کند که اطلاعات آورده شده در این خبر کذب است. محمدرضا بیدخام، مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات در گفت‌وگو با یونترنت می‌گوید که مخابرات هزینه‌ای به عنوان هزینه آبونمان در صورت‌ حساب مشترکان خود درج نمی‌کند.

او تاکید می‌کند که طبق آمار و اطلاعات این شرکت و همچنین اعلام رگولاتوری تعداد مشترکان فعال شرکت مخابرات به ۲۹ میلیون مشترک می‌رسد و در تهران نیز تعداد مشترکان فعال تلفن ثابت برابر با ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک است.

بیدخام، در این مورد به یونترنت گفت: «تعداد خطوط منصوبه تلفن ثابت در کل کشور ۳۷ میلیون خط است. از این میزان تنها ۲۹ میلیون خط فعال است.»

بیدخام اعلام می‌کند که مخابرات از ابتدای شهریور ماه ۲۰ هزار تومان هزینه ماهانه خدمات مکالمات صوتی از مشترکان را طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار در صورت حساب مشترکان اعمال می‌کند.

طبق توضیحات او این هزینه ۲۰ هزار تومانی هم بابت هزینه نگهداری است و از مشترکان تهرانی دریافت می‌شود. آن طور که او توضیح می‌دهد هزینه هر خط تلفن چه مشترک از آن استفاده کند و چه نکند نزدیک ۳۰ هزار تومان است. بیدخام تعداد مشترکان تلفن ثابت در تهران را ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک اعلام می‌کند.

براساس گفته‌های بیدخام در قبال این هزینه ۲۰ هزار تومان، کاربران تلفن ثابت مخابرات در تهران می‌توانند از ۴ هزار و ۴۴ دقیقه مکالمه بین شهری رایگان یا ۵۹۲ دقیقه مکالمه رایگان بین‌ استانی یا ۳۱۲ دقیقه مکالمه همراه رایگان استفاده کنند.

مصوبه ستاد تنظیم بازار در کنار اینکه برای خطوط تلفن شهر تهران ۲۰ هزار تومان کارکرد در نظر گرفته، این هزینه را در سایر مراکز استان ۱۵ هزار تومان و سایر شهرها ۱۰ هزار تومان تعیین کرده است.

با این توضیحات به نظر می‌رسد اگر از ابتدای شهریور فقط تهرانی‌ها ۲۰ هزارتومان هزینه نگهداری به مخابرات پرداخت کرده باشند، این شرکت در ماه گذشته در آمدی در حدود ۱۴۴ میلیارد تومان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *