محدود کردن نظرسنجی های مهم در سیاست های توییتر برای کاربران سرویس بلو توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که از این به بعد شرکت در نظرسنجی‌های مهم درباره سیاست‌های توییتر فقط برای کاربران سرویس توییتر بلو ممکن خواهد بود. این یکی از اولین توییت‌هایی است که او پس از موافقت کاربران با کناره‌گیری‌اش از سمت مدیرعاملی منتشر می‌کند.

کاربری با نام مستعار Unfiltered Boss به ایلان ماسک پیشنهاد کرده بود که فقط مشترکان سرویس توییتر بلو قابلیت شرکت در نظرسنجی‌های مربوط به سیاست‌های این شبکه اجتماعی را داشته باشند تا جلوی مداخله در نظرسنجی‌ها با بات‌ها گرفته شود. مالک توییتر در پاسخ به این کاربر گفت که این تغییر در آینده در این پلتفرم اعمال خواهد شد.

ایلان ماسک دو شب پیش اعلام کرد که از این به بعد همه تصمیمات مهم مربوط به سیاست‌گذاری در توییتر به رأی گذاشته خواهند شد. او همچنین در یک نظرسنجی از کاربران پرسید که آیا خودش باید از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره‌گیری کند و کار را شخص دیگری بسپارد یا خیر. در پایان این نظرسنجی، بیش از 10 میلیون نفر معادل 57.5 درصد آرا خواستار کناره‌گیری ماسک شدند.

نظرسنجی‌های مربوط به سیاست‌های توییتر انحصاری می‌شوند

با وجود این که ماسک گفته بود تابع نتیجه این نظرسنجی خواهد بود، ولی هنوز چیزی راجع به کناره‌گیری از توییتر ننوشته است و شاید قصد انجام چنین کاری را نداشته باشد. او در پاسخ به توییت کاربری که گفته بود نظرسنجی مدیرعاملی توییتر ممکن است تحت تأثیر حمله بات‌ها قرار گرفته باشد، نوشت: «جالب است.»

ایلان ماسک پیش‌تر هشدار داده بود که توییتر در معرض ورشکستگی قرار دارد و به‌همین‌خاطر پس از تعدیل بسیاری از نیروهای شرکت، از باقی‌مانده آن‌ها خواست تا برای دورانی سخت آماده شوند. ماسک از زمان ورود به توییتر جنجال‌های زیادی را به‌وجود آورده است و به‌نظر می‌رسد که از این خرید 44 میلیارد دلاری درس‌های مهمی را درباره آزادی بیان گرفته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما