مجهز شدن آیپد پرو ۲۰۲۴ به نمایشگر OLED هیبریدی

اینطور که به نظر می‌رسد اپل قصد دارد سری آیپد پرو را با یک ارتقای بسیار مهم در سال ۲۰۲۴ راهی بازار کند و آن هم استفاده از پنل‌های OLED هیبریدی خواهد بود.

آیپدها مدت‌هاست که از لحاظ نمایشگر با ارتقای قابل توجهی مواجه نبوده‌اند. در حال حاضر تنها محصول از این سری که از نمایشگری با فناوری mini-LED بهره می‌برد، آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی است در حالی که مدل ۱۱ اینچی آن همچنان از همان فناوری قدیمی LED بهره می‌برد؛ فناوری که در ساخت تبلت‌های ضعیف‌تری نظیر آیپد ایر ۲۰۲۲ به کار گرفته شده است.

اما نکته‌ی مثبت ماجرا اینجاست که این شرکت آمریکایی ظاهرا می‌خواهد در سال ۲۰۲۴ آیپد پرو را به یک نمایشگر با فناوری OLED هیبریدی مجهز کند. یک نوع خاص از فناوری OLED که مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با پنل‌های معمولی دارد. نمایشگرهای بزرگ معمولا دچار یک اختلال عجیب تحت عنوان «جمع شوندگی» می‌شوند که آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. اپل از این بابت نگران بوده و یکی از دلایل اصلی استفاده از فناوری mini-LED برای آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی هم دقیقا همین مشکل بوده است.

این فناوری جدید اما تنها ارتقای آیپد پروها در سال ۲۰۲۴ نخواهد بود. اینطور که به نظر می‌رسد، نمایشگر OLED هیبریدی آیپد پرو اندکی از آنچه که اکنون می‌بینیم بزرگ‌تر هم خواهد بود. البته این تغییر اندازه خیلی محسوس نخواهد بود چون مدل ۱۱ اینچی به ۱۱٫۱ و مدل ۱۲٫۹ اینچی هم به ۱۳ اینچ ارتقا پیدا می‌کنند. همچنین طبق گفته‌های مارک گورمن، از منابع موثق دنیای فناوری، ظاهرا آیپد پرو ۲۰۲۴ از لحاظ طراحی هم تفاوت‌هایی با آیپد پروهای کنونی خواهد داشت که از جمله این موارد می‌توان به حواشی به مراتب کمتر در اطراف نمایشگر و همچنین لوگوی بزرگ‌تر اپل روی پنل پشتی برای راحت‌تر شدن فرایند شارژ از طریق مگ‌سیف اشاره کرد.

در این گزارش هیچ خبری از آیپد ۱۴ اینچی به میان نیامده است. بعد از اینکه سامسونگ از گلکسی تب S8 اولترا با نمایشگری در این ابعاد رونمایی کرد، شایعه شده بود اپل هم قصد دارد یک آیپد در این ابعاد تولید کند. اما فعلا به نظر می‌رسد این شرکت آمریکایی می‌خواهد برنامه‌های جاه‌طلبانه برای آیپدهای خود را به سال‌های دورتر موکول کند. فعلا مورد انتظارترین آیپد نه به خاطر اندازه‌ی صفحه بلکه به خاطر فناوری به کار رفته در نمایشگرش هست که مورد توجه قرار گرفته و باید دید طی ماه‌های آتی چه خبرهای بیشتری در رابطه با آن منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما