متوقف شدن پشتیبانی استیم در سال آینده از ویندوز ۷ و ۸

()

ویندوز ۷ و ۸ دیگر به انتهای عمر خود رسیده‌اند. در این مدت ما شاهد این موضوع بودیم که شرکت‌های مختلف پشتیبانی از این دو سیستم عامل را متوقف کردند. ویندوز ۷ یکی از بهترین سیستم‌ عامل‌های ساخته شده توسط مایکروسافت بوده و ۸ نیز یک تجربه کاملاً جدید برای این کمپانی بود. با این حال هر دو سیستم عامل برای طراحی ویندوز ۱۰ لازم بودند. حال بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال از عرضه هر دو سیستم عامل، استیم (Steam) نیز دیگر روی این دو اجرا نخواهد شد.

شرکت ولو (Valve) اعلام کرده که استیم از اول سال ۲۰۲۴ میلادی (اوایل دی ماه سال ۱۴۰۲) روی سیستم عامل‌های ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ اجرا نخواهد شد. برای تجربه عناوین مختلف روی استیم شما باید سیستم عامل خود را به روز کنید. نکته جالب اینجاست که دلیل عدم اجرای استیم روی سیستم عامل‌های قدیم، مرورگر گوگل کروم (Chrome) است.

ولو در یک متن توضیح داده که قابلیت‌های جدید نرم افزار استیم، وابسته به گوگل کروم است. گوگل کروم نیز برای مدتی است که دیگر روی سیستم عامل‌های قدیمی مایکروسافت اجرا نمی‌شود. ولو در ادامه اعلام کرد که نسخه‌های آینده استیم نیاز به به روزرسانی‌های امنیتی ویندوز ۱۰ و بالاتر دارد.

فروشگاه استیم برای مدت زیادی است که به عنوان فروشگاه پیشفرض برای خرید بازی در کامپیوتر به حساب می‌آید.

بحث ارتقاء سیستم عامل آسیب چندانی به کاربران استیم نمی‌زند. به دلیل اینکه تعداد کاربرانی که روی ویندوز ۸ یا ۷ این بازی‌ها را تجربه می‌کنند، نزدیک به ۲ درصد کل کاربران است. به همین دلیل ولو تصمیم گرفته تا خود را به روز کرده و دیگر تیم پشتیبانی کننده را درگیر سیستم عامل‌های قدیمی نکند.

سیستم عامل ویندوز ۷ یک سیستم خوب است. با این حال بسیار قدیمی بوده و امکانات زیادی را ندارد. از طرفی ویندوز ۸ یک سیستم عامل بسیار عجیب بوده که نتوانست موفقیت زیادی کسب کند. با این حال مایکروسافت به بهترین نحو از این دو سیستم عامل در این مدت پشتیبانی کرده است. با این حال چندی پیش بود که مایکروسافت اعلام کرد از این دو سیستم عامل دیگر پشتیبانی نخواهد کرد. حال نوبت به برنامه‌ها رسیده است تا به طور کامل این دو سیستم عامل را از بازار خارج کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به پست امتیاز دهید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما