لو رفتن طراحی آیفون ۱۵ پرو و استفاده از پورت USB-C

شب گذشته سایت ۹To5Mac رندرهای آیفون ۱۵ پرو را منتشر کرد که بر اساس ادعای این سایت، یکی از سازندگان کیس‌های محافظ فایل‌های CAD مربوط به این گوشی را ارائه کرده و بر اساس همین فایل‌ها، رندرهای اولیه آماده شده است.

برای یادآوری باید بگوییم که معمولا برخی سازندگان گوشی‌های هوشمند ماه‌ها قبل از ارائه‌ی گوشی‌های جدید، فایل‌های CAD گوشی‌های موردنظر را در اختیار سازندگان کیس‌های محافظ قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند بهترین کیس‌ها را با برش‌های دقیق تولید کنند. این فایل‌های CAD از طرف یکی از کارخانه‌های چینی منتشر شده که ظاهرا اولین کارخانه‌ای است که توانسته به این فایل‌ها دست پیدا کند.

همانطور که انتظار داشتیم، در این گوشی دیگر خبری از پورت لایتنینگ نیست و حالا بعد از سال‌ها انتظار، قرار است کاربران آیفون با پورت USB-C روبرو شوند. باید خاطرنشان کنیم این تغییر هم به دلیل فشارهای گسترده اتحادیه اروپا صورت گرفته و در غیر این صورت احتمالا تا سال‌ها اپل به استفاده از پورت لایتنینگ ادامه می‌داد. البته بر اساس یک گزارش جدید، اپل می‌خواهد امکانات این پورت را محدود کند تا کاربران برای بهره‌گیری از نهایت سرعت شارژ و سرعت انتقال اطلاعات، به ناچار از کابل‌های دارای تاییدیه این شرکت استفاده کنند.

از دیگر تغییرات صورت گرفته می‌توانیم به انحنای لبه‌ها اشاره کنیم. به طور مشخص، پنل پشتی شیشه‌ای حالا انحنای بیشتری در لبه‌ها پیدا کرده و خود فریم گوشی هم منحنی‌تر از گذشته شده است. در این زمینه طراحی لبه‌های این گوشی یادآور مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی مک‌بوک پرو و مدل M2 مک‌بوک ایر است. این تغییر منجر به خوش‌دست‌تر شدن آیفون ۱۵ پرو خواهد شد و لمس‌های تصادفی را کاهش می‌دهد.

به نظر می‌رسد ماژول دوربین برجسته‌تر از گذشته شده و بنابراین ممکن است با سنسورها یا لنزهای جدیدی روبرو شویم. البته چینش دوربین‌ها تغییری نداشته و همچنان در کنار سه دوربین اصلی، شاهد سنسور LiDAR هستیم. در لبه‌ها، به نظر می‌رسد دیگر با دکمه‌های تنظیم صدای فیزیکی روبرو نیستیم و از دکمه‌های لمسی استفاده شده است. البته بر مبنای این رندرها، در این زمینه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم ولی با توجه به شایعات مطرح شده، به احتمال زیاد شاهد محقق شدن این مشخصه خواهیم بود. دکمه‌ی میوت هم ظاهرا بازطراحی شده و نسبت به نسل قبلی از طراحی گرد‌تر و کوچک‌تری استفاده می‌کند.

در این رندرها خبری از جزئیات مربوط به رزولوشن نمایشگر نیست ولی نباید انتظار تغییر خاصی نسبت به آیفون ۱۴ پرو داشته باشیم. بدنه‌ی این گوشی چند میلی‌متر کوچک‌تر شده و حاشیه‌های اطراف نمایشگر هم باریک‌تر هستند. بنابراین به احتمال زیاد قرار است همان نمایشگر ۶.۱ اینچی ولی در بدنه‌ی نسبتا کوچک‌تر قرار بگیرد. جزیره پویا هم در این گوشی قرار دارد و ظاهرا از نظر اندازه، تفاوتی با نسل قبلی ندارد.

باید تکرار کنیم که این رندرها بر اساس فایل‌های CAD اولیه هستند و ممکن است در نهایت برخی تغییرات در طراحی که تاثیری بر کیس‌های محافظ ندارد، عملی شود.

در همین رابطه، یکی از افشاگران ساعاتی قبل تصویری واقعی از لبه‌ی پایینی آیفون ۱۵ پرو را منتشر کرده که پورت USB-C این گوشی را نشان می‌دهد. در این تصویر هم می‌توانیم تغییر در خمیدگی لبه‌های بدنه‌ی گوشی را مشاهده کنیم. در برخی گزارش‌ها آمده که اپل قصد دارد برای این گوشی به جای فولاد ضدزنگ، از تیتانیوم استفاده کند و در این تصویر هم به نظر می‌رسد با تیتانیوم سروکار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما