قوانین جدید نتفلیکس برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور

نتفلیکس ماه گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد از اوایل 2023 برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور توسط کاربران، از آن‌ها هزینه اضافی دریافت کند و در واقع از این طریق، به فرایند به‌اشتراک گذاری رایگان رمز عبور حساب‌ها پایان دهد. حالا غول حوزه استریم، جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر کرده است.

طبق گزارش TechCrunch، نتفلیکس در کشورهای شیلی، کاستاریکا و پرو در حال آزمایش این طرح جدید است و اکنون صفحه پرسش‌های متداول خود در آن‌ها را بروزرسانی کرده است. نت‌فلیکس در قوانین جدید خود از کاربران می‌خواهد که از طریق تلویزیون خود یک مکان اصلی را تعریف کنند. همچنین تمام حساب‌ها و دستگاه‌ها باید به همان وای‌فای تلویزیون متصل شوند.

قوانین جدید نتفلیکس برای به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور

در قوانین نتفلیکس آمده است:

«یک مکان اصلی توسط تلویزیونی تنظیم می‌شود که به حساب شما وارد شده و به شبکه وای‌فای شما متصل است. سپس تمام دستگاه‌های دیگری که در آن شبکه وای‌فای به حساب شما وارد شده‌اند، با مکان اصلی شما مرتبط می‌شوند و می‌توانند از نتفلیکس استفاده کنند.»

همچنین اگر کاربر مکان اصلی خود را تنظیم نکند یا تلویزیون نداشته باشد، نتفلیکس به‌طور خودکار مکان اصلی را براساس آدرس IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت تنظیم می‌کند.

سپس، افرادی که در این خانه زندگی می‌کنند و می‌خواهند در دستگاه‌های خود از نتفلیکس استفاده کنند، باید حداقل هر 31 روز یک بار برنامه آن را راه‌اندازی کنند. در این رابطه توضیح داده شده:

«برای اطمینان از اینکه دستگاه‌هایتان با مکان اصلی‌تان مرتبط هستند، به وای‌فای مکان اصلی‌تان متصل شوید، برنامه یا وب‌سایت نتفلیکس را باز کنید و حداقل هر 31 روز یک‌بار چیزی را تماشا کنید.»

با این وجود، دارنده حساب اصلی می‌تواند سایر دستگاه‌های کاربران را برای استفاده از نتفلیکس تأیید کند. در واقع، صاحب حساب اصلی می‌تواند با ارسال یک کد برای اشخاصی که قصد استفاده از سرویس استریم را دارند، دستگاه آن‌ها را تأیید کند که در این صورت، عضو جدید می‌تواند برای هفت روز دیگر از این سرویس استفاده کند. البته هنوز مشخص نیست که چندبار می‌توان این کد را برای دیگران ارسال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما