فروش میراث هاگوارتز از ۲۲ میلیون نسخه عبور کرد

کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) به تازگی اعلام کرده که فروش بازی میراث هاگوارتز (Hogwarts Legacy) از ۲۲ میلیون نسخه گذشته است.

این بازی اکشن و نقش‌آفرینی جهان باز مبتنی بر جهان هری پاتر، ابتدا در ۱۰ فوریه‌ی ۲۰۲۳ برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی عرضه شد و پس از آن در ۵ مه همان سال نیز برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفت. در این میان نسخه‌ی سوییچ بازی نیز در ۱۴ نوامبر ۲۰۲۳ منتشر شد. گفتنی است که ۱۵ میلیون نسخه از بازی قبل از عرضه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و سوییچ به فروش رسید، به این معنی که بازی از آن زمان تاکنون ۷ میلیون نسخه‌ی دیگر فروخته است. از این مقدار تقریبا دو میلیون در فصل تعطیلات دسامبر ۲۰۲۳ فروخته شد.

دیوید حداد (David Haddad)، رئیس بخش سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر، در بیانیه‌ای گفت:

این فقط تعداد نسخه‌های فروخته‌ شده نیست که به آن افتخار می‌کنم، بلکه اینکه بازی توانسته طرفداران را بسیار خوشحال کند نیز مایه‌ی افتخار است. این بازی داستان‌های هری پاتر را به شیوه‌ای جدید برای گیمر‌ها زنده کرد و آن‌ها می‌توانستند در این دنیا و در این داستان، خودشان باشند و این همان کاری است که تیم آوالانچ (Avalanche) هنگام توسعه‌ی بازی تصمیم گرفت انجام دهد و من فکر می‌کنم واقعا به همین دلیل است که این بازی بسیار خوب سر و صدا کرد و همچنان پرفروش‌ترین بازی سال در کل صنعت در سراسر جهان است. این موقعیتی است که معمولا در اختیار یکی از دنباله‌ها قرار می‌گیرد و ما بسیار مفتخریم که توانسته‌ایم به رتبه‌های برتر فروش راه پیدا کنیم.

میراث هاگوارتز بازیکنان را دعوت می‌کند تا به عنوان یک دانش آموز سال پنجمی در مدرسه‌ی هاگوارتز سفری حماسی را آغاز کنند. با هدایت دستورالعمل‌های منحصربه‌فرد اساتید و دیگر شخصیت‌ها، طرفداران داستانی جذاب و پر از چالش‌ها و رازهای هیجان‌انگیز را کشف خواهند کرد. همانطور که حداد نیز اشاره کرد، هاگوارتز لگسی داستانی اوریجینال را ارائه می‌دهد که که بازیکنان را در مرکز ماجراجویی دنیای جادوگری خود قرار می‌دهد.

گفتنی است که طبق آمار منتشر شده، این بازی همچنین توانسته به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۲۳ کشور بریتانیا از نظر فروش فیزیکی دست یابد و از این نظر به سلطنت ۱۰ ساله‌ی فیفا در این زمینه پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما