فروش (لست آو آس ۱) پس از پخش سریال 560 درصد افزایش پیدا کرده

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، فروش نسخه‌های مختلف بازی لست آو آس ۱ پس از پخش سریال آن با افزایش فروش قابل توجهی مواجه شده است.

در جدول فروش بازی بریتانیا در هفته‌ی منتهی به ۲۱ ژانویه (۱ بهمن)، بازی استراتژی و نقش‌آفرینی جدید نینتندو یعنی Fire Emblem Engage در صدر قرار رفته است. فروش هفته‌ی اول این بازی به طور کلی ۳۱ درصد کمتر از نسخه‌ی قبلی آن یعنی Fire Emblem Three Houses است که شاید یکی از دلایل آن ظاهر جلوه‌های بصری آن است که در غرب محبوبیت کمتری دارد. با این حال، این نسخه همچنان دومین بازی پرفروش این سری در هفته‌ی اول در بریتانیا است.

صدر نشینی بازی ذکر شده بدان معناست که فیفا ۲۳ پس از افت ۲۱ درصدی در فروش خود، به رتبه‌ی دوم سقوط می‌کند. از طرفی گاد آو وار رگناروک با ۲۶ درصد کاهش فروش در جایگاه سوم حضور دارد. در این میان ماریو کارت ۸ دلوکس با افزایش فروش ۳ درصدی در هفته‌ای که گذشت، جایگاه چهارم را در اختیار دارد. این در حالی است که در جمع پنج بازی برتر، مدرن وارفر ۲ قرار دارد که پس از افت فروش ۲۹ درصدی، دو پله سقوط کرده است.

گفتنی است که بزرگترین صعود هفتگی در جدول متعلق به بازسازی لست آو آس ۱ (The Last of Us Part 1) است که با افزایش فروش ۲۳۸ درصدی در فروش به جایگاه بیستم جدول دست پیدا کرده است. این بازی با مجموعه‌ی تلویزیونی خود که محصول HBO است، دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. این سریال از شبکه‌ی Sky Atlantic در بریتانیا قابل تماشا است. همچنین نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی نیز با افزایش فروش ۳۲۲ درصدی، در رتبه‌ی ۳۲ قرار گرفته است.

یکی دیگر از بازی‌هایی که در این هفته رشد خوبی را تجربه کرد، Mario + Rabbids Kingdom Battle است. محصول سال ۲۰۱۷ نینتندو این هفته با ۱۰۴ درصد در فروش خود به رتبه‌ی ۱۲ صعود کرده است. البته دلیل این رشد این بود که بازی به قیمت تنها ۱۱ پوند در فروشگاه‌هایی مانند آمازون فروخته شد. این در حالی است که بتلفیلد ۲۰۴۲ با فروش ۱۷۷ درصدی به جایگاه ۲۵ بازگشته است. هرچند مانند بازی قبل، این بازی نیز با ۱۰ پوند قابل خریداری بوده است. در نهایت بازی The Callisto Protocol به جایگاه شانزدهم بازگشته است. این بازی ترسناک که با الهام از سری Dead Space ساخته شده، پس از کاهش قیمت به ۳۰ پوند در برخی از خرده فروشی‌ها، شاهد افزایش فروش ۸۳ درصدی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین دیدگاه