فراهم شدن امکان گشت و گذار در دنیایی خالی بازی No Man’s Sky

به روزرسانی Adrift اشاره‌ای به روزهای اولیه بازی آسمان هیچکس دارد. زمانی که تعداد سیارات این بازی به شدت زیاد بود و تعداد کمی از آن‌ها دارای حیات بودند. در نتیجه کاربر باید به تنهایی به گشت و گذار در این دنیای گسترده می‌پرداخت. در این به روزرسانی جدید هم تقریباً چنین حالتی وجود دارد و کاربر باید تلاش کند در این شرایط زنده بماند.

بازی آسمان هیچ کس (No Man’s Sky) در سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه شد. این بازی قبل از عرضه قول یک دنیای بسیار گسترده با جزئیات زیاد را به کاربران داد ولی پس از عرضه، خریداران با یک الگوریتم ثابت با چندین سیاره مشابه روبرو شدند که باعث شد بازی آسمان هیچ کس با مشکلات بسیار زیادی روبرو شود. پس از چندین سال از عرضه شرکت سازنده این بازی را به طور دائم به روزرسانی کرد. به حدی که هسته اصلی بازی تغییر کرده و آسمان هیچ کس به یک بازی جهان باز بسیار خوب تبدیل شد. عنوانی که آزادی عمل بسیاری را در اختیار کاربران قرار داده و این افراد می‌توانند تجربه بسیار خاصی را در آن داشته باشند. تجربه‌ای که منحصر به یک فرد بوده و حتی برای خود فرد هم قابل تکرار نخواهد بود.

بازی آسمان هیچکس به حدی تغییر کرد که در این به روزرسانی آخر شرکت سازنده یک دنیای جدید را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. نام این به روزرسانی جدید Adrift بوده و در آن کاربران با جهانی روبرو خواهند شد که به طور کامل در آن حیات از بین رفته است. در نتیجه هیچ موجود زنده‌ای در این دنیا وجود نداشته و کاربران باید تلاش کنند در این دنیای بدون تمدن زنده بمانند.

حالت Adrift در بازی آسمان هیچکس یک حالت طولانی نیست. در اصل افراد باید تلاش کنند تا با اتمام مأموریت‌های مختلف این بخش از بازی را به اتمام برسانند.

نکته اینجاست که با این به روزرسانی جدید کاربران به یک حالت جدید در بازی دست پیدا می‌کنند. حالت کلاسیک آسمان هیچکس همچنان وجود داشته و در کنار آن Adrift هم اضافه خواهد شد. این حالت جدید به کاربر اجازه می‌دهد تا یک دنیای جدید را بدون هیچ موجود زنده‌ای تجربه کند و در نتیجه به موارد زیادی از جمله تجارت دسترسی نخواهد داشت. شرکت سازنده اعلام کرده که این حالت جدید یک تجربه کاملاً تازه در سبک بقا و گشت و گذار است.

نکته اینجاست که در این حالت خاص دنیای آسمان هیچکس لزوماً بدون هیچ فعالیت زیستی نیست. بلکه برخی از موجودات بسیار خاص همچنان در آن زنده مانده و این موجودات هم به داستان اصلی آسمان هیچکس مرتبط هستند که کمتر کسی داستان این بازی را به طور کامل متوجه شد. از طرفی برخی موجودات دیگر مثل گیاهان هم در این بازی وجود دارند که باعث می‌شوند زنده ماندن در این شرایط ممکن باشد.

شرکت سازنده بازی آسمان هیچکس در حال کار روی یک عنوان جدید به نام Light No Fire است. از طرفی در کنار آن این شرکت همچنان به توسعه بازی اصلی خود ادامه داده و برای آن محتوای بیشتر هم عرضه خواهد کرد. طبق چیزی که اعلام شده تجربه حالت Adrift یک تجربه کوتاه و خاص است و در نتیجه بازی اصلی همچنان جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.

همینطور اینکه حالت Adrift بر اساس مأموریت‌های مختلف طراحی شده است. به این شکل که کاربر باید تلاش کند چندین مأموریت را کامل کرده تا در این حالت از بازی پیش برود و به جایگاه خاصی برسد. همینطور اینکه در این به روزرسانی جدید در کنار حالت Adrift چندین قابلیت و موارد تازه به بازی اضافه شده تا آسمان هیچکس همچنان تنوع خود را حفظ بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما