عرضه آیفون تاشو شاید با لبه‌های لمسی و بدون کلید هوم

اینطور که به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد آیفون تاشو را با لبه‌های لمسی و همچنین بدون کلید فیزیکی هوم راهی بازار کند.

در حالی که سامسونگ با عرضه‌ی گوشی‌های گلکسی زد فولد و زد فلیپ در بازار گوشی‌های تاشو بی‌رقیب است، اپل همچنان تصمیم به عرضه‌ی یک گوشی با این فناوری نکرده است. این شرکت آمریکایی در حال حاضر پتنت‌های زیادی را از یک گوشی تاشو منتشر کرده که جدیدترین آن، اطلاعات جذابی را با خود به همراه دارد. «محصولی الکترونیکی با نمایشگر و سنسورهای لمسی» نامی است که برای این پتنت در نظر گرفته شده است.

این پتنت محصولی را نشان می‌دهد که گوشه‌های آن لمسی هستند با این هدف که وقتی گوشی بسته هست هم بتوان با آن تعاملات لمسی برقرار کرد. حال برای انجام چه کاری می‌توان از این قابلیت لمسی بهره برد مشخص نیست. اما این قابلیت چیزی نیست که در گوشی‌های تاشوی کنونی بتوان آن را یافت. اپل ادعا می‌کند کلیدهای فیزیکی برای دریافت تعاملات لمسی کاربران به اندازه‌ی تعامل لمسی راحت و کارآمد نیستند.

طبق گفته‌های اپل، محفظه‌ی شاسی این گوشی تاشو مدارهای کنترلی، باتری‌ها و اجزای مختلف دیگر محصول را در بر خواهد داشت. این محفظه دارای دیوارهایی خواهد بود که ممکن است شامل بخش‌های مات و شفاف از جنس پلاستیک مات، فلز، کامپوزیت فیبر و سرامیک شوند. اگرچه در ظاهر به نظر می‌رسد کناره‌های این دستگاه شبیه به یک آیفون معمولی است اما طبق توضیحاتی که درون پتنت آمده، فریم‌های این محصول از کنترل لمسی برخوردار خواهند بود.

هنوز نمی‌توان در رابطه با آیفون تاشو مورد انتظار اظهار نظر کرد ولی اگر لبه‌های آن واقعا لمسی باشند، باید انتظار داشت این محصول هیچ کلید سخت‌افزاری نداشته باشد. بدین ترتیب شایعاتی که پیش‌تر پیرامون آیفون‌های بدون پورت و بدون کلید سخت‌افزاری وجود داشته یک قدم به حقیقت نزدیک‌تر می‌شوند. حال این فناوری خوب و کارآمد خواهد بود یا بد و بدون استفاده، چیزی است که فقط زمان می‌تواند به ما ثابت کند.

نکته‌ی آخری هم که در رابطه با این گوشی می‌دانیم این است که خبری از تاچ‌آیدی در آن نخواهد بود. این کلید سخت‌افزاری که اثر انگشت با آن ادغام می‌شود در بسیاری از گوشی‌های گذشته‌ی اپل وجود داشت اما در گوشی‌های جدید این شرکت از جمله گوشی تاشو خبری از آن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما