شیء ناشناس در آسمان آمریکا و ارتباط با بیگانگان

ارتش آمریکا دیروز یک شیء پرنده ناشناس دیگر را در آسمان دریاچه میشیگان ساقط کرد. این شیء هشت‌ضلعی که در ارتفاع 6000 متری پرواز می‌کرد، چهارمین نمونه از اشیای پرنده‌ای است که در یک ماه اخیر در آمریکای شمالی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید اگرچه این شیء یک تهدید نظامی تلقی نمی‌شد، اما به‌لحاظ پروازی خطرناک بود و می‌توانست قابلیت‌های جاسوسی داشته باشد. منابع آگاه به CNN اعلام کرده‌اند که این شیء شکلی هشت‌ضلعی با رشته‌های آویزان داشته، ولی محموله آن قابل تشخیص نبوده است. ایالات متحده حالا در تلاش است تا آن را در دریاچه میشیگان شناسایی و بازیابی کند.

«ملیسا دالتون»، دستیار وزیر دفاع در امور دفاع داخلی و نیم‌کره‌ای، با اشاره به انهدام بالون چین که ایالات متحده مدعی است یک بالون جاسوسی بوده، می‌گوید: «با توجه به بالون چین که هفته گذشته آن را ساقط کردیم، با دقت بیشتری درحال نظارت بر این ارتفاعات در حریم هوایی خود هستیم و دقت رادارها را افزایش داده‌ایم؛ احتمالاً به همین دلیل است که در طول هفته گذشته اشیای بیشتری را شناسایی کرده‌ایم.»

دالتون می‌گوید اشیایی که در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند، می‌توانند کاربردهای زیادی داشته باشند و برای تحقیقات استفاده شوند، اما مسیر این شیء هشت‌ضلعی در نزدیکی یک سایت حساس وزارت دفاع قرار داشته و در ارتفاعی درحال پرواز بوده است که می‌توانست برای پروازهای غیرنظامی خطرناک باشد.

«گلن ون‌هرک»، ژنرال نیروی هوایی ایالات متحده که وظیفه دفاع از حریم هوایی این کشور را دارد، به خبرنگاران اعلام کرده است که ارتش آمریکا نتوانسته ماهیت سه شیء اخیر، شیوه کارکرد یا منشأ حرکت آن‌ها را پیدا کند. به همین خاطر، از آن‌ها با عنوان اشیای پرنده و نه بالون یاد شده است. ون‌هرک می‌گوید نمی‌تواند احتمال بیگانه‌بودن این اشیا یا هر توضیح دیگری را رد کند. بااین‌حال، یک مقام دیگر از وزارت دفاع اعلام کرده است که هیچ مدرکی دال بر فرازمینی‌بودن این اشیا مشاهده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما