شروع تست چت‌بات هوش مصنوعی Bing AI مایکروسافت

تقریبا سه ماه پیش، مایکروسافت از موتور سرچ ارتقایافته مجهز به هوش مصنوعی خود موسوم به Bing AI رونمایی کرد و حالا امکان استفاده آزمایشی از این سرویس برای کاربران فراهم شده است.

به گفته مایکروسافت، کاربران برای تست این چت‌بات مجهز به هوش مصنوعی می‌بایست از طریق مرورگر اچ در بینگ لاگین شوند. این شرکت برای این چت‌بات خود که از ChatGPT ۴ تغذیه می‌شود، چند قابلیت جدید را نیز طراحی و اضافه کرده است.

برای مثال، این ابزار قادر است برای سرچ‌های کاربران، فراتر از پاسخ‌های متنی صرف را ارائه دهد. قابلیت Bing Image Creator که از DALL-E برای ایجاد تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی بهره می‌گیرد، اکنون بیش از ۱۰۰ زبان را پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که در حال کار روی قابلیتی جدید است که به کاربر اجازه می‌دهد تصاویر را برای جستجوی محتوایی خاص آپلود کند. برای مثال، می‌توان از بینگ خواست سرویس مبلمانی را جست‌وجو کند که با یک قفسه کتاب منحصربه فرد در خانه، مطابقت داشته باشد.

همچنین تاریخچه مکالمات نیز در این چت‌بات ذخیره خواهد شد و کاربر می‌تواند در هر زمان که بخواهد مکالمات قبلی خود را ادامه دهد. مایکروسافت همچنین سعی دارد تجربه کاربری را بهینه‌تر کند به طوری که وقتی کاربر روی لینکی از نتایج چت کلیک می‌کند، مکالمات وی برای ارجاع آسان‌تر به نوار کناری اج منتقل خواهد شد.

با آغاز تست این چت‌بات، به زودی شاهد پیشرفت‌هایی در ادغام هوش مصنوعی در بینگ خواهیم بود و نتایج آن را در اپلیکیشن‌های مایکروسافت آفیس نیز مشاهده خواهیم کرد.

این شرکت می‌گوید که در حال کار روی قابلیتی برای انتقال محتوا از چت‌های قبلی به مکالمات فعلی کاربران است و به زودی قابلیت‌های اشتراک‌گذاری و اکسپورت نیز اضافه خواهند شد.

همچنین خلاصه‌برداری ارتقایافته نیز می‌تواند برای آنهایی که مدام با فایل‌های پی‌دی‌اف حجیم و مطالب طولانی وب‌سایت‌ها مشکل دارند، قابلیتی کاربردی باشد.

همانطور که انتظار می‌رود، مایکروسافت قصد دارد چت‌بات هوش مصنوعی بینگ را به یک یک پلتفرم کلیدی تبدیل کند. این شرکت همچنین در تدارک ارائه پلاگین‌های شخص ثالث برای انجام کارهای مختلف در این پلتفرم است.

البته مرورگر اج نیز از این پیشرفت‌ها بی‌نصیب نخواهد بود و به گفته مایکروسافت، از هوش مصنوعی Bing AI تغذیه خواهد شد. همچنین طراحی ظاهری این مرورگر نیز تغییر خواهد کرد و از رابطی شفاف‌تر با گوشی‌هایی گرد بهره‌مند خواهد شد.

گفتنی است مایکروسافت در اواخر ماه جاری میلادی، کنفرانس توسعه‌دهندگان بیلد خود را پیش رو دارد و قطعا در این رویداد، جزییات بیشتری درباره این ابزار هوش مصنوعی و تصمیماتی که برای آینده آن دارد، اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما