ساخت یک اپلیکیشن جدید مانند وی چت توسط مایکروسافت

منابع آگاه می‌گویند مدیران مایکروسافت ایده یک سوپراپلیکیشن برای ارائه قابلیت‌های جستجو، پیام‌رسانی و خرید را مطرح کرده‌اند.

گزارشی تازه می‌گوید مدیران مایکروسافت ایده ساخت یک سوپر‌اپلیکیشن را مورد بحث قرار داده‌اند که می‌تواند قابلیت‌هایی مثل جستجو، خرید، پیام‌رسانی، خبرخوانی و خدمات دیگر را در یک برنامه کنار هم عرضه کند. این شرکت با چنین اپلیکیشنی می‌تواند به رقابت با سلطه اپل و گوگل به‌ویژه در دنیای جستجوهای موبایل برود.

براساس اعلام وب‌سایت The Information، مایکروسافت در حال بررسی ایده تولید یک اپلیکیشن جامع برای عرضه سرویس‌های مختلف است. هدف مدیران این شرکت از طرح این ایده تقویت تجارت تبلیغات چند میلیارد دلاری مایکروسافت، کمک به موتور جستجوی بینگ، جذب کاربران بیشتر برای سرویس پیام‌رسانی Teams و یکپارچه‌سازی دیگر سرویس‌های موبایلی آن‌هاست.

این گزارش مدعی است که ایده سوپر‌اپلیکیشن مایکروسافت به‌طور مستقیم از سمت «ساتیا نادلا»، مدیرعامل این شرکت مطرح شده است. نادلا می‌خواهد مایکروسافت هم به همان موفقیتی دست یابد که کمپانی چینی تنسنت با سوپر‌اپلیکیشن وی‌چت به آن دست پیدا کرده است.

سوپراپلیکیشن مایکروسافت می‌خواهد به رقابت با گوگل و اپل برود

سوپراپلیکیشن مایکروسافت می‌تواند به جذب کاربران جدید برای موتور جستجوی بینگ کمک کند. در حال حاضر گوگل، به‌خصوص در آیفون، بازار موتورهای جستجو را تحت سیطره خود درآورده است. این شرکت به‌خاطر قراردادهای سنگینی که با اپل می‌بندد، سال‌هاست که موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون محسوب می‌شود و شرایط رقابت را از بینگ مایکروسافت گرفته است.

فعلاً مشخص نیست که مایکروسافت واقعاً می‌خواهد چنین اپلیکیشن جامعی تولید کند یا خیر. به‌علاوه، نمی‌دانیم که اگر چراغ مثبت از سوی مدیران این شرکت نشان داده شده باشد، چقدر طول می‌کشد تا چنین برنامه‌ای ساخته و عرضه شود.

گفتنی است که یکی از اهداف نهایی ایلان ماسک برای خرید توییتر هم تبدیل این برنامه به یک سوپراپلیکیشن شبیه وی‌چت بوده است. او گفته بود که می‌خواهد اپ همه‌چیز X را بسازد تا کاربران تعامل در شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسانی و پرداخت‌های خود را از داخل یک برنامه انجام بدهند. با این حال، عده‌ای از کارشناسان باور دارند که چنین سوپراپلیکیشن‌هایی برای بازارهای غربی کاربردی نخواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما