ساخت کیبوردی جدید و بهتر توسط اپل برای مک بوک ها

اپل در پتنت جدیدی به یک صفحه کلید نوآورانه اشاره کرده که بسته به نیاز کاربران، دکمه‌های مختلفی را به آنها نشان می‌دهد.

اپل پتنت جدیدی را برای یک صفحه کلید به ثبت رسانده می‌تواند نحوه تایپ کردن کاربران را در آینده متحول کند. طبق این پتنت که اخیرا توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده منتشر شده، غول فناوری در حال کار روی فناوری است که به صفحه کلیدهای آینده اجازه می‌دهد تا نمادهای مختلفی را براساس زمینه کاری کاربران به آنها نشان دهند.

در حال حاضر، فناوری نور پس‌زمینه فقط باعث می‌شود تا صفحه‌کلیدهای مک بوک اپل در محیط‌های تاریک بهتر دیده شوند. خود کلیدها نیز با نمادهای از پیش چاپ شده‌ای برچسب گذاری شده‌اند که ثابت هستند و نمی‌توان آنها را تغییر داد.

صفحه کلید نوآورانه اپل

اپل در پتنت خود صفحه کلیدی را به تصویر کشیده که در آن هر کلید دارای سوراخ‌هایی در لایه‌های بالا و پایین خود است. در این شرایط، نور پس زمینه زیر صفحه کلید می‌تواند به‌طور هوشمندانه هر کلید را برای نشان دادن نمادها و حروف مختلف روشن کند. زمانی که صفحه کلید فعال باشد، به دلیل نوری که از زیر سطوح بالای کلیدها ساطع می‌شود، علامت‌های هر یک از کلیدها روی آنها ظاهر می‌شود.

به نظر می‌رسد که علامت‌ها به دلیل منابع نور یا نمایشگرهایی که در زیر یا روی هر یک از کلیدها قرار دارند، شناور هستند. در مقایسه با صفحه کلیدهای معمولی که در آن نور معمولاً بین کلیدهای مجاور جریان پیدا می‌کند یا بین یا زیر کلیدها قابل مشاهده است، در این فناوری جدید می‌توان تمام نور خروجی از منابع نور یا نمایشگرها را هدایت کرد تا حروف را تولید کند.

در این پتنت همچنین سناریو دیگری توضیح داده شده که در آن منبع نور مجموعه‌ای از LEDها مانند نمایشگری با استفاده از پیکسل‌های میکرو LED یا OLED است. در این شرایط، کنترل‌های اضافی، گزینه‌های سفارشی‌سازی و انعطاف پذیری کلی بیشتری در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت.

اپل نهایتاً در پتنت خود توضیح می‌دهد که با وجود این ساختار، درپوش‌های صفحه کلید را می‌تواند با موادی که معمولاً در کیبوردهای معمولی استفاده نمی‌شود، مانند فلزات از جمله آلومینیوم، ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما