رکوردشکنی و گزارش مالی شرکت اپل در جهان عرضه شد

اپل در گزارش خود درآمد 90.1 میلیارد دلاری و سود هر سهم 1.29 دلاری را اعلام کرده است.

اپل درآمد سه ماهه چهارم سال مالی خود را گزارش داد که طبق آن، غول کوپرتینویی به درآمد 90.1 میلیارد دلاری و سود هر سهم 1.29 دلاری دست پیدا کرده است. در حالی که سایر غول‌های فناوری وضعیت چندان خوبی را تجربه نمی‌کنند، اپل موفق شده تا از انتظارات وال استریت نیز فراتر رود. تقریبا تمام بخش‌های اپل از جمله آیفون، مک، خدمات و پوشیدنی‌ها به استثنای آیپد، پیشرفت سالانه را تجربه کردند، اما درآمد آیفون کمتر از برآوردها بوده است.

گزارش مالی اپل

نتایج گزارش مالی اپل به شرح زیر است:

سود هر سهم: 1.29 دلار
درآمد: 90.15 میلیارد دلار، افزایش سالانه 8.1 درصدی
درآمد آیفون: 42.63 میلیارد دلار، افزایش سالانه 9.67 درصدی
درآمد مک: 11.51 میلیارد دلار، افزایش سالانه 25.39 درصدی
درآمد آیپد: 7.17 میلیارد دلار، کاهش سالانه 13.06 درصدی
درآمد سایر محصولات: 9.65 میلیارد دلار، افزایش سالانه 9.85 درصدی
درآمد خدمات: 19.19 میلیارد دلار، افزایش سالانه 4.98 درصدی

تاکنون در گزارش‌های زیادی گفته شده که آیفون 14 و 14 پلاس انتظارات اپل را برآورده نکرده‌اند و اکثر ارتقادهندگان ترجیح می‌دهند تا آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس را خریداری کنند. گوشی‌های سری پرو، شامل پردازنده سریع‌تر، سیستم دوربین ارتقا یافته و رابط جدید «جزیره پویا» می‌شوند.

البته باید اشاره کرد که در این سه ماهه، گوشی‌های آیفون 14، 14 پرو و 14 پرو مکس فقط هشت روز برای خرید در دسترس بوده و نسخه پلاس نیز چند هفته بعد از آن وارد بازار شده است.

«تیم کوک»، مدیرعامل غول فناوری به CNBC گفت:

«اگر به برآوردهای شخص ثالث مربوط به صنعت گوشی‌های هوشمند توجه کنید، متوجه خواهید شد که ما به وضوح با روندهای صنعت مقابله کرده‌ایم.»

او همچنین تاکید کرد که اپل در زمینه استخدام «آگاهانه» رفتار می‌کند و بنابراین سرعت جذب کارمندان جدیدی را کاهش می‌دهد.

اپل در جریان سه ماهه چهارم مالی خود محصولات متعدد جدیدی را معرفی کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مک بوک ایر کاملا بازطراحی شده به همراه سری جدید آیفون 14، و مدل‌های جدید اپل واچ اشاره کرد. این شرکت همچنین نسل دوم ایرپاد پرو نیز در این دوره زمانی عرضه کرده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *