رونمایی کردن از پیشرفته ترین نیروی هوایی B-21 در تاریخ 11 آذر

فرمانده نیروی هوایی آمریکا مدعی است که معرفی بمب‌افکن B-21 لحظه‌ای تاریخی برای ایالات متحده خواهد بود.

یکی از موردانتظارترین اتفاقات در حوزه هوافضا در کمتر از یک ماه دیگر رقم خواهد خورد. نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده که بمب‌افکن پنهانکار B-21 به عنوان پیشرفته‌ترین جنگنده دنیا و محصول شرکت نورتروپ گرومن قرار است دوم دسامبر مصادف با 11 آذر در کالیفرنیا معرفی شود.

جهان یازدهم آذر ماه در مراسمی بالاخره با جنگنده B-21 Raider که توسط سازنده‌اش با عنوان «پیشرفته‌ترین هواپیمای نظامی تاریخ» معرفی شده، روبرو خواهد شد. نورتروپ گرومن اولین بار در سال 2015 قرارداد ساخت این محصول را با نیروی هوایی ایالات متحده امضا کرد و تاکنون اطلاعات بسیار کمی از این پروژه محرمانه در دسترس بوده است. این شرکت چندی پیش تایید کرده بود که جنگنده آن‌ها در اوایل دسامبر معرفی می‌شود.

حالا در کمتر از یک ماه دیگر، این محرمانگی بالاخره به پایان می‌رسد. به گفته ژنرال «چارلز کیو. براون جونیور»، فرمانده نیروی هوایی آمریکا رونمایی از B-21 Raider یک لحظه تاریخی برای این کشور خواهد بود. این محصول جدید قرار است در جشنی در مرکز تولیدی نورتروپ گرومن در پالم‌دیل کالیفرنیا معرفی شود.

پیشرفته‌ترین جنگنده دنیا می‌تواند سلاح هسته‌ای حمل کند

در حال حاضر اطلاعات زیادی از مشخصات فنی بمب‌افکن B-21 در دسترس نیست. اما با توجه به داده‌هایی که از یک سند مربوط به نیروی هوایی ایالات متحده به دست آمده، این جنگنده می‌تواند با یا بدون سرنشین پرواز و جنگ‌افزارهای عادی و هسته‌ای را حمل کند.

همچنین گفته شده که این جنگنده قادر به انجام عملیات‌های جاسوسی و شناسایی است. نورتروپ گرومن این محصول را به گونه‌ای ساخته که قابلیت مختل کردن سیستم‌های ارتباطی و راداری دشمنان را دارد و به خاطر معماری باز خود می‌تواند در آینده با ویژگی‌های جدید به‌روز شود.

«داگ یانگ»، معاون سیستم‌های هوانوردی نورتروپ گرومن پیش‌تر گفته بود که B-21 حاصل تلاش مداوم هزاران نفر است و پیشگامانه نوآوری‌ها و دستاوردهای فنی این شرکت را به نمایش می‌گذارد. ظاهرا در حال حاضر شش B-21 در مراحل مختلف مونتاژ قرار دارند و برای اولین پرواز این هواپیما باید تا سال 2023 صبر کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *