رونمایی مایکروسافت از هوش مصنوعی Business Chat به عنوان دستیار شخصی

()

یکی از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی Copilot که برای برنامه‌ها و سرویس‌های مایکروسافت 365 ارائه شده، Business Chat نام دارد. این ابزار عملاً یک چت‌بات است که می‌تواند اطلاعات به‌دست‌آمده از رونوشت جلسات، تماس‌های اخیر با مشتریان، ورودی‌های تقویم و موارد دیگر را خلاصه کند که می‌توان از آن‌ها در ایمیل‌ها برای تیم خود یا به صورت اسلاید برای ارائه‌ها استفاده کرد.

به گفته مایکروسافت، با استفاده از این ویژگی ابزار Copilot، می‌توان پاسخ‌های مرتبط و دقیقی به درخواست‌های تولید شده توسط زبان طبیعی ایجاد کرد، مانند «آیا دیروز با [مشتری X] اتفاقی افتاد؟». این بات از طریق Microsoft365.com، بینگ (در صورت ورود با حساب تجاری) یا از طریق مایکروسافت تیمز قابل دسترسی است.


مایکروسافت پیشنهاد می‌کند که می‌توان از این ابزار درخواست کرد تا در مورد نقص‌های یک استراتژی و حتی راه‌های مقابله ایده پردازی کند. برخی از دستورات پیشنهادی که می‌توان به این ابزار پیشنهاد کرد به شرح فهرست زیر است:

  • خلاصه کردن چت‌ها، ایمیل‌ها و اسناد مربوط به یک مشتری
  • تشخیص نقطه عطف بعدی در یک پروژه و شناسایی خطرات احتمالی
  • ایجاد یک خلاصه درباره برنامه‌ریزی‌های جدید

ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی Copilot در حال حاضر به‌صورت محدود با 20 مشتری مایکروسافت در حال آزمایش است و جزئیات مربوط به قیمت‌گذاری آن نیز هنوز اعلام نشده است. با این حال، مایکروسافت قصد دارد تا در ماه‌های آینده این قابلیت‌های را در دسترس مشتریان بیشتری قرار دهد و همچنین کنترل‌های جدید بیشتری را برای مدیران فناوری اطلاعات به اشتراک بگذارد تا بتوانند با اطمینان بیشتری برنامه‌ریزی کنند و Copilot را در سراسر سازمان‌های خود فعال کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

با کلیک روی ستاره‌ها به پست امتیاز دهید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما