رونمایی صرافی بزرگ بایننس از سیستم رزرو بیت کوین

صرافی بایننس در اقدام جدیدی از راه‌اندازی سیستم اثبات رزرو جدیدی خبر داد که وجود نقدینگی برای تسویه حساب با کاربران را تأیید می‌کند.

صرافی بزرگ بایننس به‌دنبال سقوط صرافی FTX از سیستمی برای اثبات رزرو (PoR) بیت کوین رونمایی کرده که نقدینگی موجود در این شرکت را تضمین می‌کند. بایننس می‌گوید به‌ازای تمام بیت کوین موجود در حساب کاربران این صرافی، 101 درصد بیت کوین رزرو ذخیره کرده است.

بزرگ‌ترین صرافی دنیا از نظر حجم معاملات روزانه، از سیستم جدیدی پرده برداشته که ضمانت می‌دهد کاربران هر لحظه امکان برداشت دارایی‌های خود را خواهند داشت. بایننس ابتدا چند هفته پیش آدرس کیف پول‌های خود را به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشت تا نشان دهد که دارایی‌های زیادی برای تسویه حساب کاربران دارد. این شرکت حالا تأیید کرده که این دارایی‌ها نه متعلق به کاربران، بلکه متعلق به خود این شرکت است.

بایننس برای راه‌اندازی این سیستم از فناوری درخت مرکل استفاده کرده است تا موجودی تمام حساب‌های کاربری را دربرگرفته و این اطلاعات را رمزنگاری کند. کاربران این صرافی تا پایان روز 22 نوامبر در مجموع 575742.4228 بیت کوین داشتند که تقریباً معادل 9.5 میلیارد دلار می‌شود. در آن‌سو، رقم موجودی رزرو این شرکت 582485 بیت کوین است تا بتواند در هر لحظه با تمام کاربران تسویه حساب کند.

اثبات رزرو بیت کوین برای تمام محصولات بایننس

به‌لطف استفاده از درخت مرکل، هر کاربر می‌توانند با استفاده از هش ریشه ببیند که آیا حساب او در این تراز لحاظ شده است یا خیر. این شرکت می‌گوید تراز حساب کاربران در محصولات مختلف از جمله اسپات، مارجین، فیوچر، Funding, Earn و Options Wallet در نظر گرفته شده است.

این شرکت قرار است در آینده چنین سیستم رزروی را برای اتریوم، تتر، USDC, BUSD و BNB هم راه‌اندازی کند. اقدام اخیر به‌منظور جلب اعتماد کاربران اجرا شده است. صرافی FTX چند هفته پیش به‌دلیل ناتوانی در تسویه حساب کاربران دچار ورشکستگی شد. عده زیادی از کاربران این صرافی به یک‌باره تصمیم گرفتند دارایی‌های خود را از این پلتفرم خارج کنند، اما FTX قادر به بازپرداخت این دارایی‌ها نبود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما