رتبه دهم گلکسی S23 اولترا در تست DxOMark

گلکسی S23 اولترا که قدرتمندترین گوشی سامسونگ از لحاظ دوربین به حساب می‌آید نتوانسته در DxOMark گوشی‌های رقیب را پشت سر بگذارد و به رتبه‌ی دهم رسیده است.

گلکسی S23 اولترا از یک دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد که در کنار آن دو دوربین تله‌فوتو با اندازه‌ی ۱۰ مگاپیکسل با امکان زوم ۳ و ۱۰ برابری اپتیکال هم وجود دارد. همچنین دوربین فوق عریض و سلفی ۱۲ مگاپیکسلی را هم باید اضافه کنیم تا مجموعه‌ی عکاسی و فیلم‌برداری در این محصول شامل ۵ دوربین شود.

سامسونگ معمولا در تست‌های DxOMark جایگاه خوبی ندارد اما انتظار می‌رفت گلکسی S23 اولترا بتواند با پیشرفت‌هایی که در بخش‌های مختلف از جمله هوش مصنوعی، عکاسی در شب و… داشته امسال از رقبای قدری چون پیکسل ۷ پرو، آیفون ۱۴ پرو مکس و… پیش بیفتد که اینطور نشد. البته این گوشی توانسته امتیاز ۱۴۰ را کسب کند؛ بالاترین امتیازی که تاکنون یک گوشی از سامسونگ توانسته به آن دست پیدا کند ولی آنقدر کافی نبوده که آیفون ۱۴ پرو مکس با امتیاز ۱۴۶ و پیکسل ۷ پرو با امتیاز ۱۴۷ را به چالش بکشد.

DxOMark در حالی به گلکسی S23 اولترا این امتیاز را داده که اکنون حتی آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس، شیائومی می ۱۱ اولترا (گوشی دو نسل قبل شیائومی) و پیکسل ۷ هم از آن بالاتر ایستاده‌اند. البته این موضوع با توجه به اینکه این گوشی هنوز آپدیت‌های زیادی را باید دریافت کند طبیعی هم هست. در حال حاضر یک سری مشکلات نظیر عملکرد عجیب در برقراری تعادل نور سفید در تصاویر گلکسی S23 اولترا دیده می‌شود که باید با ارائه‌ی آپدیت‌های نرم‌افزاری بهتر شود اما با این حال کسب چنین امتیازی از سوی DxOMark و قرارگیری در این جایگاه نشان می‌دهد سامسونگ به شکل قابل توجهی توانسته عملکرد S23 اولترا را در امر عکاسی و فیلم‌برداری بهبود ببخشد.

گلکسی S23 اولترا در حالی توانسته امتیاز ۱۴۰ را کسب کند که در بخش عکاسی، بوکه، پیش‌نمایش، زوم و فیلم‌برداری، به ترتیب ۱۳، ۱۰، ۱۸، ۱۰ و ۱۲ امتیاز کمتر از رقبا دارد. شما می‌توانید لیست امتیازات کامل این گوشی را در بالا مشاهده کنید. طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط DxOMark، گلکسی S23 اولترا به خاطر از دست رفتن جزئیات در نور شب، لگ زدن شاتر هنگام عکاسی در شب و عدم پایداری نوردهی و فوکوس، به این امتیاز دست پیدا کرده اما از لحاظ قابلیت دوربین، کیفیت تصاویر، کیفیت ویدیو و زوم، یک گوشی همه چیز تمام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما