راه و روش جدید برای نشان دادن مکان و ابزارآلات به تعمیرکاران توسط(اختراع جذاب فورد)

مهندسان فورد ردیابی برای پیدا کردن ابزار آلات ساخته اند که مکان دقیق ابزار و وسایل تکنسین ها را روی نقشه نمایش می‌دهد.

مهندسان دپارتمان فورد پرو در آلمان برای جلوگیری از گم شدن ابزار آلات و لوازم تکنسین‌ها یک ایده جالب دارند. این مهندسان نوعی ردیاب کوچک ساخته‌اند که می‌توان آن را به دستگاه‌های مختلف متصل کرد. این ردیاب به بلوتوث و GPS مجهز است و امکان اتصال به خودروهای ساخت شرکت فورد را دارد. پس از اتصال به خودرو، ردیاب به سرور مرکزی فورد وصل می‌شود و از این طریق تکنسین‌ها می‌توانند مکان دقیق آنها را همواره مشاهده کنند.

برای مشاهده مکان ابزار آلات، کافیست کارکنان و تکنسین‌های شرکت به یک کامپیوتر، نمایشگر سیستم اینفوتینمنت خودرو یا تلفن همراه یا تبلت دسترسی داشته باشند. بد نیست بدانید برای این ردیاب، مهندسان فورد پرو یک اپلیکیشن اختصاصی طراحی کرده‌اند.

ردیاب ابداعی فورد پرو مکان زنده و دقیق هر ابزار را روی نقشه به تکنسین‌ها نمایش می‌دهد. علاوه‌بر این امکان طبقه‌بندی ابزارها بر مبنای دسته‌هایی چون خودرو، انباری، نوع و نام ابزار وجود دارد. همچنین در صورت نیاز، دسته‌بندی‌هایی مثل «کاری»، «شکسته» و «نگهداری» نیز در دسترس است

فورد معتقد است دسترسی به لیست کامل ابزار آلات و اطلاع از مکان دقیق آنها، بارگیری و چک کردن موجودی را شتاب می‌بخشد. در کنار این، جابجایی و حمل لوازم از نقطه‌ای به نقطه دیگر با سرعت بیشتر و راندمان بهتری انجام می‌شود.

والتر پیلز (Walter Pijls) ناظر بخش اکوسیستم‌ها، تحقیق و مهندسی پیشرفته فورد پرو در اروپا در رابطه با ردیاب ابداعی مهندسان کمپانی می‌گوید:

حتی حواس‌جمع‌ترین تکنسین ممکن است ابزار آلات خود را پایان یک روز کاری یا هنگام مراجعه به مکانی جدید فراموش کند. در مکان‌های شلوغ، این امکان وجود دارد که تکنسین‌ها بطور اشتباهی ابزار آلات یکدیگر را بردارند و یا نیمه شب سارقان به سراغ آنها بروند. از آنجایی که پروژه‌ها اغلب فشرده هستند، صرف زمان برای جایگزینی لوازم گم شده، می‌تواند منجر به مشکلات بیشتر شود که آن هم باعث هدر رفتن زمان و سرمایه را در پی دارد.»:.

«طبق داده‌های آماری فورد، هر شرکت بطور میانگین در هر کدام از پروژه‌های خود لوازم و ابزار آلاتی به ارزش 450 یورو را از دست می‌دهد. از این رو ردیاب ابداعی دپارتمان فورد پرو می‌تواند در مقیاس بزرگ از ضرر و زیان هنگفت جلوگیری کند. این ردیاب هنوز بطور رسمی عرضه نشده و پس از آزمایش‌ها و تحقیقات بیشتر در چند بازار مختلف، در دسترس شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونترنت
جم یونترنت
اکانت
فروشنده شو
تماس با ما